Pralni stroj

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Stari je danes že po pričakovanjih vzel slovo (končno
tongue-1.gif
), zdaj pa je treba kupiti novega in tega je full, pa sva bila danes v samo treh trgovinah.

Zatakne se že pri znamki, saj recimo Indesit ponuja pralno sušilnega z dobrimi karakteristikami za dobrih 400€ in 1 leto garancije, BEKO ponuja ogromno za slabih 400€ in 5 let garancije... Gorenje, klasika, zaupanje, izkušnje... 450€+, Bosch, zaupanje, izkušnje 450€ +.

Tuhtam in tuhtam, obrnila sem že kar nekaj spletnih strani. Indesit mi ne diši preveč, ker v Leclercu jih imajo zgleda iz Francije pa vse gor piše v francoščini, v drugi trgovini v nemščini, če bom šla na Madžarsko bo verjetno v madžarščini, ne vem... pa tudi iz drugih razlogov mi ne potegne, za BEKO sem slišala ogromno pohval cenovno pa je v primerjavi s ponujenim zelo zanimiv.

Najbolj pa se še vedno nagibam Boschu in Gorenju.

Vaše izkušnje? Po možnosti z nakupom iz spletne trgovine (te ponujajo brezplačno dostavo, nekateri odpeljejo tudi starega)? Pozna kdo BEKO? Indesit?

Rabim pralni stroj, kombinacija s sušilcem je predraga (razen zgoraj napisanega Indesita), rabim 6kg-7kg boben, timer, po možnosti polovično pranje, A energijski razred, do nekje 450€, ker gre v najemniško stanovanje in v tem tudi ostane ne misliva dajati zanj več.

Gledala sem Gorenje
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
maggio..če sem malo piker..pri gorenju boš tudi rabil rezervne dele.


hja..najprej dajmo razčistit kaj kupujeta..pralnega ali kombinacijo?
Ker slednjega sam več ne bi...pa sem ga pošteno iskal, vzel ker ni bilo druge, zdaj pa z njim samo peremo
crazy1.gif
.

Osebno bi na tvojem mestu gledal Bosch in samo Bosch...potem se pa stegni do modela ki ti bo cenovno še sprejemljiv (pa na koncu Sevleje-tu za ceno reci).
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Kombinacija bi mi prišla v poštev pozimi, ko ni toliko prostora za sušenje, vsaj za posteljnino, brisače, perilo, vendar so tu cene 700+ razen Indesitov pralno-sušilni ki sem ga omenila, vendar me nekaj ne navdušuje preveč,
tako da rabim samo pralni stroj, do nekje 450€.

Od dveh ki sem jih prilimala se tudi sama bolj nagibam k Boschu, saj sem ga enkrat že imela in je bil super. Za oboje, Bosch in Gorenje je servis povsod dostopen in tudi deli v primeru okvare. Oba imata tudi 5 let garancije.
Moj pa se bolj nagiba Gorenju (predvidevam da zaradi navajenosti)

Citat:
(pa na koncu Sevleje-tu za ceno reci)
Kdo je Sevleje
confused-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Z bošem ne boš nič falila. Naša je navdušena.
Poglej mojo temo izpred dveh mesecev, ko smo bili v momentu na istem kot si ti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mi imamo tega pralno sušilnega Indesit. Star je šest let in dela bp pa res veliko peremo, sušimo pa bolj za vzorec samo, če je res nuja.
Ni pa to neka kvaliteta izdelave, plastika (okvir) na vrhu stroja je počila, pojavljati pa se je začela tudi rja pod dozirno posodo.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Pri tem Indesitu sem zelo neodločena, vse kar ima da me drži pri razmišljanju je to, da ima tudi kombinacijo sušilca in smešno ceno.

Finta je v tem, da pralni stroj tudi ostane v stanovanju, tak je dogovor z lastnikom, kljub temu pa ga bom uporabljala sigurno še vsaj 3 leta dokler se temelji za lastno hiše ne začnejo postavljat, tako da nekega jajca tudi nebi imela mi je pa pomembno da je stroj tudi dosti tih - zaradi sosedov, stari je že tako ropotal da sem ga slišala ven iz hiše
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
je li me je kdo zvav?
Maci: imaš mojo temo tam nekje pred novim letom.
Če hočeš tih stroj, potem boš težko dobila tihega s klasičnim(krtaæke) motorjem.
Če pa boš kupila invertni motor boš pa težko kaj dobila za 400 evrov.(hoover, lg?)
Mogoče se je moj malo utišal, ali pa se ga počasi navajam.
Lahko kar v trgovini preveriš kako bo žagal novi stroj. POberi stvari iz bobna in ga z roko zasukaj. Če bo žagal potem boš tudi pri pranju poslušala žaganje.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ta indesit ni nič kaj bolj glasen kot ostali primerljivi stroji. (je precej tišji kot naš prejšnji Candy s samo 400obrati). Drugače ima pa tudi on 4 oz. 5 letno garancijo. (mislim, da sem videl te garancije v GA reklamnem katalogu).
Saj pravim ni to nek pojem kvalitete uporabljenih materialov ampak, kaj naj rečem že šesto leto normalno opravlja svojo funkcijo (cca 3-4 pranja na teden).
Je tast kupil pred kratkim Gorenje za cca nekaj čez 500€ (samo pralni stroj brez sušilca) pa ni nič tišji le lepši je, ker ima tak lep displej
smile-1.gif



Drugače je pa ta sušilc bolj za silo, hlače boš imela take, kot bi jih kravi iz riti potegnila. Za gate pa štunfe to že ampak ostalo pa ne smeš do konca posušiti, ker tudi z likalnikom več ne speglaš lepo.
 
Nazadnje urejeno:

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
smile-1.gif
, hecam se

jaz vsak dan operem ziher en stroj, veliko se pere tudi na 60 in 95 stopinj in v pralnem stroju se pere včasih svašta, tudi tepihi iz avtomobila. rabim vzdržljiv stroj z dobrim imunskim sistemom
smile-1.gif


bom še okoli indesita malo pogledala,
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Dva kolega in moževa babica so v Lecrercu kupili pralni stroj znamke... nimam pojma katere...
confused-1.gif
, je pa več kot 1 leto - to ziher.
Vsi trije imajo stroj nekje 2-6 mesecev, vsi so zaenkrat zelo zadovoljni in vsi trije mi pravijo, da ful lepo opere in da pridejo stvari ven skoraj suhe.
zmaga.gif

Mogoče pa se ti splača it pogledat, glede na to, da (koliko sem razbrala iz par postov višje) pralni stroj ostane v stanovanju, ko se boš selila...

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
jaz vsak dan operem ziher en stroj, veliko se pere tudi na 60 in 95 stopinj in v pralnem stroju se pere včasih svašta, tudi tepihi iz avtomobila. rabim vzdržljiv stroj z dobrim imunskim sistemom
smile-1.gif

PS: Kolega sta "ibercugarja" (dnevno v prahu in svinjariji), pa pri enem je doma 4 članska familija z otrokom, ki rad opravlja vrtnarska dela na dvorišču
grin1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Indesit dobiš tudi v hoferju (ki ga sicer prodaja pod "svojo" znamko"). V hoferju imaš tri leta garancije
wink-1.gif

Je bil pred kakšnim mescem v akciji, mogoče imajo še kakšnega kje.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
@Supergirl: hvala za izčrpni opis
smile-1.gif
, v Leclercu sem gledala že zadnjič in mi je bil zanimiv Indesitov stroj, ampak sem ga nekako že izključila iz izbire.

Zdaj ostajata med favoriti Bosch ali Gorenje. Imava neko varianto dobit nov Gorenjev stroj za 40-50% popusta (danes izvem če je to ziher ali ne) kakršenga želiva, tako da če bo ta možnost bova vzela Gorenje, drugače pa zagotovo Bosch.

Stvar ki me moti pri Gorenju je, da nima fuzzy logic sistem, pri Boschu me pa blazno moti zelo plastična posoda za prašek in mehčalec, ki je tudi precej majava, ampak ok, oboje pri enem ali drugem preživim.

Drugače pa sem včeraj prvič videla Samsungov in Panasonicov pralni stroj. Panasonic je malo smešen, baje full dober, ampak prodajalec itak razložil "ma ja ta panasonic ma svoje fore, telefoni, tv-ji, stroji, 5000 različnih artiklov, tako kot pri samsungu lahko dobiš od strešne kritine do wc školjke
hysterical-1.gif
". Samsung je bil drugače kar zanimiv, diamantni boben, nano tehnologija, manj kot 500€ iste lastnosti kot Gorenje ali Bosch.

Prodajalci pa... Big Bang KATASTROFA, Merkur KATASTROFA, GA - zadovoljna, Harvey - tako tako, Techno market - na THC-ju, skratka katastrofa bolj kot ne povsod...
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Za gorenje preveri bolho in salomonov oglasnik dosti ljudi je dobilo stroje namesto denarja, pa jih poceni prodajajo.... Jaz sem kupil gorenje sem dal 380 EUR v trgovini je bil čez 700.

LP
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ni nič na bolhi pametnega.

Odločitev je padla. Bosch. 90% da tale.
V GA imajo popust + 5 let garancije. (zadnja 3 leta garancije krijejo 30% stroškov popravila v primeru okvare), drugje je garancija za doplačilo in okoli 70€ dražji stroj.