Pralni stroj

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Js sm vzel Elektrolux 7kg pralno-sušilni. Eni so pravili da moraš uzet ali pralni, ali sušilni. No meni se je izkazalo da pere fantastično in suši tudi fantastično in ob sušenju nič ne zmečka, nasprotno, posušena roba je še bolj mehka. Pa tudi vse te funkcije zakasnitev vžiga kar majo pač že vsi je super. Pa da ti odšteva čas, koliko časa še pere.
zmaga.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sam nisem za raznorazne kombinacije in tudi, ko sva kupovala belo tehniko sem vesel, da sva se tako odločila. Nekako mi ne gre v račun, da ps opere 7 kologramov, posuši ( kvalitetno ! ) pa 5 kilogramov, ostala 2 kg. cunj pa ta čas počiva v lavorju...
Je pa res, da aparati v višjem cenovnem rangu opravijo delo bolje, kot v nižjem....samo to ni to
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Panasonic pralni stroji so šrot. Dokaz zadnji VIP test pralnih strojev. Prav tako praktično vsi Gorenjevi pralni stroji - ocenjen je bil kos iz višjega cenovnega ranga in rezultat porazen -- le kako se potem obnesejo aparati do 500€?

Miele, Bosch ( nad 800€ ) in AEG, zakon !
smile-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ja to je pa res, ti opereš poln pralni stroj, pol daš pa 1/2 ven v lavor
crazy1.gif
, 1/2 pa sušiš. pol pa čez 1 uro še drugo polovičko.
Ampak sušenje res uporabljaš ko nekaj nujno rabiš, ker je škoda energije, drugače pač normalno sušiš.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Ampak sušenje res uporabljaš ko nekaj nujno rabiš, ker je škoda energije, drugače pač normalno sušiš.

men se zdi bolj škoda časa za obešanje in likanje. ker mislim, da zelo malo ljudi to z veseljem dela.

lp
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Panasonic pralni stroji so šrot. Dokaz zadnji VIP test pralnih strojev. Prav tako praktično vsi Gorenjevi pralni stroji - ocenjen je bil kos iz višjega cenovnega ranga in rezultat porazen -- le kako se potem obnesejo aparati do 500€?

Miele, Bosch ( nad 800€ ) in AEG, zakon !
smile-1.gif

Se da ta VIP test kje videt ? Bi rad preveril informacijo, da je Gorenje šrot...
stupid-1.gif
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Po temle testu sodeč v pozitivnem smislu bode v oči Beko - z manj kot 400€ uvrščen v rang ostalih, ki stanejo cca 700€.
Seveda pa ni "firma" in najbrž s kako lučko manj kot ostali
wink-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Jst mam zdej po novem Beko in je stal sušilec(http://www.nakupovanje.net/beko-dcu-7230-susilni-stroj-pr-1235012) in pralnihttp://www.nakupovanje.net/beko-wmb-71441-pt-pralni-stroj-pr-1235003). Za oba nova sem dal točno 600€, kar je malenkost manj, kot Gorenjev samo pralni.

Pere bolj tiho kot točno ta gorenjev na testu in sušenje je enako. Cena 50% manj kot Gorenje, dela boljše ali enako, garancija 5 let, uraden serviser BigBang.

edino kar bi opozoril je, da če želite sušilca postaviti na pralnega, je potrebno dokupiti neko ogrodje (cca. 50€). Če si malo iznajdliv , lahko to urediš sam , ampak moraš imeti nekaj časa in volje. Pri Gorenju tega ne potrebuješ, saj pašeta kot ata na mamo. Je pa tud res, da je Beko trden in se ne maje toliko kot Gorenje, tako da to te nosilci tkotko. Vseeno pa ne bi rad imel sušilca sred kopalnice na tleh.

lp
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Candy je šrot. Kot sem pričakoval po lestvici. Eden celo pod Gorenjem. Tudi sušilnik Candy ki smo ga meli je bil živi šrot.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Candy je bil na tem mestu uvrščen višje, kot oba gorenjeva pralna stroja, pa še cenejši je....:)
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Meni je bil Beko na začetku super, ampak sčasoma me je pa začela ena stvar blazno motit.

Filter! Filter je tako prekleto majhen, da se po nekaj pranjih vse nabere notri (kljub temu da so po cunjah ni las, živalskih dlak ipd), posledično ob centrifugi ne izčrpa vode oz. ne ožame dovolj, kar pomeni, da moram vsakih cca. 5 pranj čistiti filter, voda notri zastoji in je pol kopalnice mokre... nato ponoviti centrifugo... nebi ga imela več, točno zaradi tega!
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Sicer Gorenje običajno ne zagovarjam, samo tale test je pa tako mimo, da ne moreš verjet.

Od ostalih so izbrali aparate, ki so res vrhunski v vseh pogledih, od Gorenja pa aparat ki sicer ni najcenejši, vendar ima par stvari ki jih drugi nimajo (priklop na toplo vodo), glede same kvalitete pranja pa je primerljiv s tistimi od Gorenja za 400 eur.

Če poenostavim ima Beko praktično enako ceno kot Gorenje, vsi ostali so pa vsaj dvakrat dražji.

Tako da ko sem tole videl je test pri meni izgubil vso kredibilnost.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Saj tudi , toko na srce, Gorenjevi pralni stroji za 800e niso kaj prida boljši....Ropotajo, skačejo in crkujejo
smile-1.gif

Po drugi strani pa dobiš za cca 800€ že res dober pralni stroj od Boscha, Electroluxa...tudi kak AEG se najde.
Zdi se mi, da gorenje samo še kupujejo "patrioti", ki druge izbire niti ne poznajo.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Pri Gorenju je treba kupit model za izvoz, potem se lahko pričakuje določena kvaliteta. Drugače je pa zadnja leta kvaliteta zelo padla.
Najboljša kvaliteta je bila nekje recimo 1992-2000. V 80. se spomnim, da se je roba od Gorenja strašno kvarla.

Zanimivo, da upajo sploh 5 let garancije dajat.
grims-1.gif


Kot pravim, Candy je V PRAKSI še večji šrot kot Gorenje.
evil.gif
Še vedno raje kupim Gorenje kot Candy, če je to dvoje na izbiro...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Po nasvetu sevljeta pred dobre pol leta kupljen Bosch WAS2446BY in laufa kot urca. Možnosti različnih nastavitev in pranj je za povprečno gospodinjo(-ca) več kot dovolj, velik boben (tudi zelo debela in velika prešita odeja gre brez problema v stroj), tih in stabilen tudi pri obratih nad 1000. Pa simpl upravljanje. Oprano kot se šika.
aplauz.gif
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Samo ne Gorenja. Naš bo čez 3 mesece star 5 let, pa je od tistega stroja, ki smo ga kupili samo še plehnati obod isti. Vse ostalo, vključno z zgornjim pokrovom pa je že menjano. Nekateri delo celo večkrat (elektronika). Pa še vedno ne dela kot bi bilo treba. Stroj je bil večkrat celo odpeljan na servis. Ko je prišel nazaj je nekaj časa normalno delal, potem pa se je pojavila nova napaka. Imajo pa pri Gorenju jajca, da dajo 5 let garancije. Preračunano je bil stroj takrat čez 600 €, pa bi lahko posledično pričakovali vsaj zmerno kvaliteto.