Pralni stroj

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Jaz sem ravno zadnjič govoril s serviserjem in sem ji direktno povedal, da je Gorenje aparat bil kupljen zadnjič. Okvara pralni stroj (2 krat - nič zelo kritičnega razen točenja in vibriranja in škripanja vratic), crknila pečica (vodila so se razletela, serijska napaka), crknil hladilnik. Vse kupljeno novo, vse kupljeno cca 3 leta nazaj.

Ne vem, kaj se grejo v Velenju, ampak tako ne bodo več dolgo prodajali pri nas. Inženirje imajo res dobre, ampak kaj jim to pomaga, ko jim zadaj stoji nesposoben ekonomist, ki vidi po dafaultu naprej profit samo za leto ali maksimalno 2 leti in reže kvaliteto.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Res so se Gorenje proizvodi v pogledu kvalitete in trajnosti precej poslabšali.
Sicer mi doma še vedno BP deluje pralni stroj WA 1142, star kakšnih pet let, samostojna vgradna pečica VG 645 stara cca 8 let in (rezervni) hladilnik 717 star preko 20 let, ki neprekinjeno deluje vsa ta leta. Precej novejši hladilnik z zmrzovalnikom (manj kakor 4 leta) pa je pred pol leta 'krepnil' in to tako, da se ga ni splačalo popravljati.
Prav zaradi dogodkov okrog tega hladilnika tudi mene izdelki Gorenja ne bodo več zanimali.

Ob tem pa morda še ena ugotovitev: velika večina izdelkov vseh vrst, namenjenih za široko potrošnjo je očitno namenoma narejenih tako, da po preteku garancije (skoraj praviloma) odpovejo. Vrtinec potrošništva, ki je bil do lanskega leta že neverjeten, se je lahko vzdrževal le s takšnimi prozornimi triki, poleg nekakšnih super novih ugodnosti (ki jih star model ni imel) seveda.

Ali se bodo zadeve po izhodu iz sedanje krize kaj spremenile?
Dvomim.
Nobeden od proizvajalcev izdelkov za široke množice si več ne želi, da bi imel njegov izdelek življensko dobo 20 let, tako kakor je primer pri našem starem hladilniku... tako da se z zadnjim stavkom, spoštovani C152SLO skoraj ne morem strinjati - ekonomisti bi radi povečali prodajo in neskonšno trajni izdelki jim niso ravno v korist.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Ne vem, kaj se grejo v Velenju, ampak tako ne bodo več dolgo prodajali pri nas. Inženirje imajo res dobre, ampak kaj jim to pomaga,

računica, računica!

Bobinac&Co. si radi konec leta izplačajo super nagradice. In če bojo vgradili boljši (in seveda dražji) ležaj, boljšo črpalko, odlitek narejen v evropski livarni..bo konec leta manj za njih.
Tisti inženirji so itak plačani kot največji reveži..tako da na dolgi rok tudi njih več ne bo (taka je precej žalostna realnost..jih kar nekaj poznam, ki delajo v Gorenju...gospoda si je konec leta 30 % dvignila plačo, potem si pa solidrano 'splošnimi službami' (tudi te inženirji so zraven) 10 % znižala plačo..itd, itd).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.374
5.889
113
pri taščici
PO vsej verjetnosti res najbrž ne bo gorenje, čeprav sem bil do nedavnega "lokal patriot".
imam tudi sam slabo izkušnjo s hladilnikom (2x serviser v enem letu). Si sploh ne predstavljam da bi imel polno skrinjo mesa, jaz na morju, leto dni star skrinja pa crknila. kot vem oni te škode ne krijejo