Pralni stroj

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Ker je 20let star gorenje crknil in se ga ne splača popravljat sem v fazi kupovanja novega.
Problem je v tem ker je strojev malo morje in sploh ne vem kaj gledat ( gorenj, bosch, hoover ...).
Zdej, več kot 500€ ne mislim dajat za stroj, rabim pa pomoč pri izbiri zato na dan z besedo
smile-1.gif

Pogoji: tih, možnost hitrega pranja, garancija, pa da ne bo ob centrifugi vso robo ki je naložena na stroj dol vrgu
smile-1.gif


Hvala
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Pomojem se prej lahko pohvalimo s takimi, ki delajo (in so jih že davno nasledili novi modeli). Zato tudi ni potrebe po novem.

Maš smolo, da ti ni crknil avto, telefon, računalnik, motor, tv... bi takoj dobil 37 predlogov kaj kupit. In še 3x toliko razlogov, zakaj tega istega sranya nikakor ne vzet
wink-1.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
he he
smile-1.gif


Cca 14 dni nazaj smo za mamo kupovali nov pralni stroj.

Ne glede na to, kaj bo kdo rekel, sva se midve odločile za Gorenje. Na spletni strani sem malo prebrskala po modelih (imaš izbirnik, da ti vsak zooža krog iskanja).

Pogoj je bil hitri program (oz. skrajšani programi) ter nastavljanje števila obratov centrifuge.

Vzele sva tega:
http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/pralni_stroji_in_susilniki_perila/pralni_stroji?c=191323

Edino, kar manjka, pa nisva bili pozorni, je možnost pranja s hladno vodo, ampak je*at ga ... bo mat preživela tudi to
smile-1.gif


Skrajšaš lahko vse programe razen tistih s predpranjem, najkrajši je Bombaž 30 - 17 minut menda
tongue-1.gif


Stroj je (vsaj meni) dober, dovolj tih, izbira programov je zadovoljiva (19 menda).

Kupile sva ga v Mercator Tehniki (sem ugotovila, da so za Gorenje popolnoma iste cene povsod), ker sem imela 10 % popusta, pa še 3 % ti dajo default na MPiko (če je več kot 400 €), pa še boniteto sem vnovčila, tako da naju je prišel namesto 454 (junija ni bil v akciji) "samo" 357 € .

Dobava je bila čez par dni, ker nimajo vseh modelov v svojem skladišču.

Ostalih znamk niti nisem gledala, ker ima Gorenje 5 let garancije in ker imam sama njihov stroj, ki dela 14 let brez napak (zaenkrat).

Aja, sva šli pa najprej v Gorenje salon na Brnčičevo, da so nama razložili razlike med stroji
smile-1.gif


Še to - če si slučajno na GEN-I, dobiš še 500 kw free elektrike --> http://www.gorenje.si/500kwh_brezplacno
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
če boš kupoval gorenje se zapelji v avstrijo če ti ni predaleč.cene so gor 30% cenejše za isti gorenjev jajac kot pri nas
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če boš kupoval gorenje se zapelji v avstrijo če ti ni predaleč.cene so gor 30% cenejše za isti gorenjev jajac kot pri nas


Kaj pa garancija?
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Bosch špila sedaj tretje leto BP, le centrifuga je malce glasnejša. Ostalo samo priporočam, pa zelo enostaven za nastavljanje je.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik kkarola pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
če boš kupoval gorenje se zapelji v avstrijo če ti ni predaleč.cene so gor 30% cenejše za isti gorenjev jajac kot pri nas


Kaj pa garancija?

kaj je z granacijo.jo pač uveljavljaš tukaj na pooblaščenem servisu
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
No hvala za odgovore
smile-1.gif

Sem medtem klical svojega serviserja pa je rekel naj kupim bosch ali gorenje, ker je vse isti šmorn ampak gorenje ima 5let garancije tako da bo najverjetneje to to. Opozoril me je pa samo na to da naj kupim takega, ki ima inox boben, ker baje zdej neke plastične bobne not dajejo tisto je pa za en drek. Jutri imam namen se do Celovca zapeljat da vidim če so res take razlike v cenah. Grem v Metro pol pa še kam, samo ne vem kje imajo največ bele tehnike tako da če kdo ve za še kakšno štacuno v Celovcu na dan z besedo
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Sicer ne vem kako je danes, ampak pred leti je bila 5-letna garancija pri Gorenju privilegij Slovenije. V tujini o tem niso vedeli ničesar.

Cene pa lahko preveriš npr. tukaj
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Sedanji gorenjev pralni stroj imam od leta 2005. Torej še v garanciji. Še sreča, pred nekaj meseci je malo točil, klical servis, kjer so hitro in vse ustrezno uredili. Stroj so odpeljali in pripeljali, prinesli v kopalnico, priklopili. Ni, da ni... Po nalogu sem videl, da ohišja (razen vrhnje plošče) in programatorja niso menjali. Ostalo pa bolj ali manj vse (vrhnja plošča, pralna enota(?), hidrostat, dozator, črpalka, ... vsega skupaj 7 postavk) . Ko bo naslednjič tole crknilo, bo verjetno izven garancije in ga bom lahko peljal samo na odpad.
Torej, moji občutki so mešani. Še toliko bolj, ker se mi je zdelo, da serviser takoj ve, za kak problem gre in da mu pomaga samo korenit servis v delavnici. Upati je, da je problem pri novejših rešen. Pere pa strojček za šest oseb.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Na Gorenje WA 60129 sem danes pucal filter (pesja dlaka). Sploh nima nobene mrežice. Vse gre skozi
13.gif
a
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
evo tudi moja starina je pretekla - po posvetu je pretekel boben (teče voda po nosilcu motorja!). mu ni pomoči.

Kje torej kupiti nek povprečen stroj.

pa brez preseravanja v stilu "novoletnih lučk" za 200 evrov doplačila. Če bo tako kot ta sluæil 20+ let bom čisto zadovoljen,. Itak pa ga bom najbrž pustil v fletu ob prodaji, oziroma bo za najemnike mogoče kdaj kasneje

pa recimo da ima gorenje prednost
confused-1.gif
pa da bo 6 kg več kot dovolj... raje večkrat perem po malo, kot pa enrat tedensko...

gledam serijo 621x5 pa vidim da je samo v centrifugi razlika.
koliko se splača vzeti inox boben namesto carbotech. itak imam občutek da bo cel kup sranja z elektroniko in ga bo najbolje po 5 letih prodat za nek simboličen denar in kupiti novega(forum elektornik)

Sušenje poteka na štriku!
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Boben je, glede na izkušnje (v enem tednu vrgel stran 2 stroja, enega starega 11 in drugega 5 let) zadnja stvar, ki bi šla k vragu... Najcenejša verzijo bo čez glavo dobra
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
A ne me hebat vsi slovenci zgleda perejo na roke in niti eden se ne more s pralnim strojem pohvaliti hahaha za crknt
tongue-1.gif

Potrpežljivost je božja mast.

Osebno bi priporočal Bosch (sicer je en malček moteč glas ležaja - nadležno piskanje) bo pa z vidika glasnosti to pravi balzam napram trenutnem stroju.

Glej da ima zamik vklopa (da pereš v poceni toku) oz. je oprana žehta ko ti hočeš.

Vrtljaji so tak tak...če jih ima 1200 je vrh glave dovolj. Ostalopa..varčnost (voda, tok).

Glede cene pa kucni uporabnika Sevlje-ta
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
kaj je s kortingom
trži ga gorenje, nima prednastavitve začetka in ni super silent(itak po dveh letih slišiš samo še ležaje). je pa zato 150 evrov cenejši?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
sevljeta sem že kucnil, ga moram še enrat zaradi kortinga. On še nima akcijske cene za njega napisanega na spletni strani.
sicer pa gorenje na netu prizna 2 leti garancije na korting. ampak kaj ko za isti denar dobiš skoraj dva kortinga napram gorenju /nima pa nastavitve začetka pranja in ni super silent... ampak mi za to skoraj dol visi. PS stroj zaenkrat mogoče porabi za 2-3 evre elektrike na mesec in ne bo kmalu prinesel notri te razlike.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem ravno kaka dva tedna nazaj videl v reklamah, ki sem jih dobil po pošti super zadevico (vsaj na papirju) in sicer Whirlpoola znižanega s 700 in nekaj na 409, če se ne motim. Je pa A+ razred, 6k perila, 1600 obratov, pa še lepo zgleda. Škoda da sem lani kupil nov stroj. No saj moram reči, da sem s svojim AEG-Electroluxom več kot zadovoljen. Letos poleti ga je GA imel v akciji in je stal do centa enako kot lani, ko sem ga jaz kupil
smile-1.gif