POP TV in Kanal A bosta plačljiva

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne ga srat, torej so vsi startup kanali skupaj pri operaterjih vredni 2 evra mesečno? No shit ...

Saj ne iščem naročnine za 10 evrov, vem da so stroški. Ampak tako pa plačujem slovenski skupek kanalov in 10/10 optično linijo za 34 evrov (cenejšega ni pri rednih cenah). Za dva evra se mi ne splača fuknit ven TV-ja, vsaj kake novice pa šport pogledam pa film 2x mesečno, če je kaj pametnega. Ampak če bi pa bil internet realnih 20 evrov mesečno, se poslovim od TV naročnine v momentu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ker res ne morete nekam namontirat kodija in imeti vse zastonj....
stupid-1.gif

ga imamo že leta
bonk.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik Mobisux pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču

Seved ne boš imel. Podbapise boš materi pisal ona pa tebi kavo kuhala
wink-1.gif

ja itak, mislil sem seveda svojo ženo, ki je slučajno profersorca angleščine
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ne ga srat, torej so vsi startup kanali skupaj pri operaterjih vredni 2 evra mesečno? No shit ...

Saj ne iščem naročnine za 10 evrov, vem da so stroški. Ampak tako pa plačujem slovenski skupek kanalov in 10/10 optično linijo za 34 evrov (cenejšega ni pri rednih cenah). Za dva evra se mi ne splača fuknit ven TV-ja, vsaj kake novice pa šport pogledam pa film 2x mesečno, če je kaj pametnega. Ampak če bi pa bil internet realnih 20 evrov mesečno, se poslovim od TV naročnine v momentu.
Nekaj več marže si vzamejo. Kaj je tu problem. Vsak bi si jo. Da se potem večina kot ti odloči še za IPTV.
Kje maš te redne cene 32€ za 10/10? Sem šel položnico pogledat, če sem kaj spregledal v zadnjem obdobju ker sta 2 priključka na isto položnico. Na liniji kjer imam (le) net 10/10 je cena 19,66+DDV na domorodni T-2 optiki.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Citat:
Potencialni problem je v tem, da bi operaterji to vključili v osnovno shemo in podražili pakete.

To je zgolj špekulacija. Nikjer niso objavili, da bodo to vključili v osnovno shemo. Tudi ni jasno, koliko bodo, če bodo sploh računali. Ker so neki paketi, ki že vključujejo plačljive programe...

To je čisto navadna špekulacija. V osnovni shemi brezplačnih programov, zagotovo ne bo. Tudi ni znano, bo cena za vse operaterje enaka ali ne.

Problema ni, ga delate vi. Mogoče pa bo. Vseeno vsak komercialni medij lahko računa svoje storitve. Imamo kao nekomercialnega, ki računa veliko in obnem rola na polno reklame. Ter nazakonito (za moje pojme) pridobiva podatke naročnikov električne energije.

to pa ni potencialni problem, ampak problem.... Vse ostalo ni problem. Načeloma lahko menjaš tudi ponudnika, ki ti zaračunava to. Naprimer jest, ki gledam iptv rabim net, RTV mi pa pogojuje naročnino, čeprav ne gledam RTV...

To je problem. Ostalo nič ni ne potencialni ne problem. Pač odklopiš ne plačaš in to je to. Če ti bodo pa kljub temu računali kot RTV pa je problem.

Upam, da zastopiš kaj problem je.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz bi bil vesel, da bi strogo ločili internetno naročnino in TV naročnino, vsaj tako kot je bilo recimo 10 let nazaj. Tako pa je internet brez TV cenejši komaj kak evro na mesec, kar se mi zdi še največja goljufija.

Zato,ker je pri IPTV internet osnova za delovanje... na kabelskih sistemih imas lahko TV brez interneta... ne mores pa imeti obratno... oz. redkokje imas lahko vendar ni bistveno ceneje...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ne ga srat, torej so vsi startup kanali skupaj pri operaterjih vredni 2 evra mesečno? No shit ...
V najnižji shemi je velika večina programov takšnih, za katere operaterju ni potrebno plačevati retransmisije... seveda so pa tukaj tudi izjeme (kot bi bila recimo pop in kanal a, če bosta ostala v osnovni shemi). Z ostalim glede IPTV-ja ima pa operater tako ali tako fiksne stroške in jih uporabniki osnovne sheme tako rekoč nič ne stanejo. Torej pričakovati, da je osnovna shema vredna 14€ po tvojem izračunu, je malo mimo...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
ali pa, kot je bilo že povedano v tej temi, tisti samo z internetom subvencionirajo televizijo

po mojem stroški za pravice prenosa niso zanemarljivi
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
22 evrov (pustimo akcijske cene) samo osnovni TV. In podobno velja za ostale, stroški opreme in vzdrževanja po moje operaterji nekoliko napihujejo. Ravno zato pravim, da je cena samega interneta pri vseh operaterjih močno prenapihnjena, kar se mi ne zdi fer.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Tudi za ta osnovni TV + telefon ti morajo dati opremo, ki te poveže v njihovo omrežje in je sposobna poganjat internet. Tudi ta osnovni paket jim zasede en port na centrali, čeprav ga uporabljaš samo za TV + telefon. Dejansko ni cena samega interneta napihnjena... napihnjena je cena tega osnovnega paketa za TV + telefon, ker je to za operaterja praktično enako kot če bi ti dali internet (le da jim kuriš manj pasovne širine).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Ma dam pet Evrov PRO plusu samo za to, če prenehajo z oddajanjem. Lahko pridejo v službo in v studiju sedijo celi dan in nič ne delajo, ker tistega 5ranja od programa res ne morem gledat.
evil.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Ma dam pet Evrov PRO plusu samo za to, če prenehajo z oddajanjem. Lahko pridejo v službo in v studiju sedijo celi dan in nič ne delajo, ker tistega 5ranja od programa res ne morem gledat.
evil.gif
467716-post_slo.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Ma dam pet Evrov PRO plusu samo za to, če prenehajo z oddajanjem. Lahko pridejo v službo in v studiju sedijo celi dan in nič ne delajo, ker tistega 5ranja od programa res ne morem gledat.
evil.gif

Ne moreš tako ozko gledati..

Si siguren da so istega mišljenja tvoja mati ,oče, teta ...stric.... ??

Zakaj misliš da samo programi ki jih gledaš ti so vredni ogleda ??

lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ni problema, če programe zaračunavajo... ampak naj jih vržejo ven iz osnovne sheme, jih dajo v VOYO paket, ali kaj podobnega... ter naj tisti, ki jih želi gledat, plača dodatnih 5€ (ali kolikor pač želijo). Ni pa realno za pričakovati, da bi katerikoli operater pri zdravi pameti privolil, da bo plačal za te programe 5€ na naročnika. To je za operaterja s 100.000 IPTV naročniki mesečno 500.000€. Če bi zaradi odstranitve teh programov operater izgubil 10% naročnikov, bi bil še vedno v plusu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
In resno misliš, da bo Telemach tukaj ProPlusu plačeval 5€ na mesec? To je 25-50% celotne naročnine... pa tukaj nisem še odštel DDV-ja in ostalih stroškov, ki jih ima operater. Očitno se je Telemach dogovoril za precej nižjo ceno.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
682
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
In resno misliš, da bo Telemach tukaj ProPlusu plačeval 5€ na mesec? To je 25-50% celotne naročnine... pa tukaj nisem še odštel DDV-ja in ostalih stroškov, ki jih ima operater. Očitno se je Telemach dogovoril za precej nižjo ceno.

Pa po moje ne samo on. Če so ocenjevali da bi ob ceni 5€ dobili okoli 30 milijonov pomeni da če vsak operater plača 1€ dobijo 6 milijonov. Kar pomni okoli 12% povečanja prihodkov. Carsko! in to je šele začetek. V naslednjih nekaj letih gre tole postopno gor ( počasno kuhanje žabe ) in to je to.

Me pa čudi kako oglaševalci gledajo na POP. Ker po moje je ocena gledanosti njihovih programov pretirana.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik darkstar66 pravi:
Me pa čudi kako oglaševalci gledajo na POP. Ker po moje je ocena gledanosti njihovih programov pretirana.

precenjuješ inteligenco in zahtevnost povprečnega gledalca