POP TV in Kanal A bosta plačljiva

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
skratka jest ne vidim nič sporenega če bodo začeli računat. Le naročniki bodo odločili koliko jih bo gledalo in tudi s'tem določili ceno. Mislim, pa da če ne boš hotel pač (predvidevam) te sheme ne boš naročil pri operaterjih kabelskih ali internetnih.

jebiga

Potencialni problem je v tem, da bi operaterji to vključili v osnovno shemo in podražili pakete.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
ksz

Reality, ne kapiraš o čem govorimo. Ti bom prilepil in lepo počasi beri!

Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) je pozvala operaterje, ki ponujajo TV-programe, da programe Pro plus, če bodo ti postali dodatno plačljivi, v svojih shemah ponudijo ločeno in s tem omogočijo potrošnikom možnost izbire o tem, kateri plačljivi programi bodo v njihovih paketih.


Se pravi MOŽNOST IZBIRE! Tako kot HBO in podobni paketi.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako na hitro se ne spomnim priporočila ZPS, ki bi ga kdorkoli, izvzemši njihove beliverje, jemal resno.

Tudi ljudje še vedno kupujejo v Šparu, Mercu, Tušu, čeprav so izdelki tujega diskontarja po njihovih testih daleč najboljši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik frenky666 pravi:
To je pač želja oziroma priporočilo društva, ki pa nima nobenega realnega efekta na sklepanje pogodb dveh zasebnih družb.
Tu gre za vezano prodajo. Dvomim, da je zadeva tako simpl. Če je je marsikaj narobe z regulativami trga v EU. Cena "ProPlusov" bo glede na tisto kar se piše nesorazmerna glede na ostale kanale v paketu in zaradi tega se obeta konkretno (postopno) zvišanje cen prodajnega produkta = paketa TV kanalov.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
mogoče bodo pa "samo" manj gledane ven vrgli. Eurosport je bil že večkrat na robu izpada, Klasik je ponekod izpadel... "saj ljudje ne gledajo 256 kanalov"
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču
Ker res ne morete nekam namontirat kodija in imeti vse zastonj....
stupid-1.gif
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču

Seved ne boš imel. Podbapise boš materi pisal ona pa tebi kavo kuhala
wink-1.gif
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču
Ker res ne morete nekam namontirat kodija in imeti vse zastonj....
stupid-1.gif

Imam sobno anteno. Kam dam kodija?
pozdrav.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
mogoče bodo pa "samo" manj gledane ven vrgli. Eurosport je bil že večkrat na robu izpada, Klasik je ponekod izpadel... "saj ljudje ne gledajo 256 kanalov"
grims-1.gif
Eurosport je zame glavni program. Dam ISP-ju tolk kot hoče ProPlus vkolkor mi jih vse v HD dobavlja in doda še Visate v HD. T-2 ima le ES1 HD. So kar zanimivi na ES se dobr zavedajo, da jih gledamo. Naši dobijo precej minutaže v komentarjih. Dobro pokriva zimske športe, ko imam precej prostega časa. Ligaške zadeve so mi vse dolgčas. Pol pridejo dokumentarni, nacionalka, kak intervju na "SDS TV" v zadnjem času tudi poslušam, tu se pa že počasi konča
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo, naša mati se je odločila, da bomo imeli netflix poleg tistega kar pride po anteni

osebno mi je vseeno, nimam časa za sedet na kavču
Ker res ne morete nekam namontirat kodija in imeti vse zastonj....
stupid-1.gif
Ja vsi smo
stupid-1.gif
. Vsi na KODI-ja in industrija bo propadla čez 10-20 let. To ni rešitev. No propadli ne bojo. LE restretktivne ukrepe bomo na internetu fasali. Recimo kvote.
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB
Citat:
"Ob ceni, ki jo predlagajo, bi morali zvišati naročnino in to prevaliti na uporabnike, sicer bi delali izgubo," pa nam je povedal poznavalec. "Če bi sprejeli predlog Pop TV, bi za njihove programe plačevali več kot za paket športnih programov, ki so najdražji in so praviloma vedno v razširjeni, torej dražji programski shemi. Športni programi so desetkrat dražji kot drugi programi. National Geographic je na primer zelo drag program, pa je štirikrat cenejši od športnih programov," je še dodal.

Citat:
Koliko kabelske operaterje stanejo programi

* Travel Chanel je cenejši od Bria, ki stane približno toliko kot National Geographic,

* Oto menda večino programov odkupi od Cartoon Networka, ki je cenovno povsem primerljiv,

* Neposredna konkurenca Pop Brio je Fox Life, kateri je bolj gledan, pa je menda različno od meseca do meseca, cenovno sta primerljiva, po novem pa bi bil Fox bistveno cenejši,

* Travel Chanel je cenejši kot Oto, čeprav imajo lastno produkcijo.

http://www.zurnal24.si/pop-tv-in-kanal-a-placljiva-clanek-263777
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Pro plus je že tako čisto mimo brcnil s temi dodatnimi kanali Brio in Kino. Pri vseh teh kanalih s filmi in serijami poleg še Netflixa je to popolna neumnost za takšen majhen trg. To naj ukinejo pa bodo takoj nekaj prihranili.
Za pop tv in kanal a pa je ta cena, ki se omenja absurdna. Tako kot je bila takrat, ko se je formiral paket Oto, Brio in Kino.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Če niso zmožni realno oceniti kaj in kako se v SLO da prodati bodo pač šli tja kamor so šli oni "bananarji" pri mobilni telefoniji..
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz bi bil vesel, da bi strogo ločili internetno naročnino in TV naročnino, vsaj tako kot je bilo recimo 10 let nazaj. Tako pa je internet brez TV cenejši komaj kak evro na mesec, kar se mi zdi še največja goljufija.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Jaz tudi, takoj ukinem TV in vzamem nekaj v stilu RAPID IPTV ali kaj podobnega. Že če bi zdaj to naredil, bi prihranil cca 15€ , kolateralna skoda bi bila samo manjko vseh SLO kanalov
smile-1.gif
 

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
130
23
18
spufana država
jaz jih ne bom popolnoma nič pogrešal. Upam samo, da jih bodo operaterji uvrstili v dodatno plačljive programe - pol bodo pa vidli kok jih folk ceni. To, da sami sebe prepričujejo, da so najbolj gledani je farsa, ki se bo pokazala čez čas....
če bi delali pametno, bi s pomočjo reklam čist lepo živeli naprej. Načeloma reklame dopuščam, doljer je zadeva zastonj...da bom pa za reklame plačeval - ni šans!!
evil.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Saj bodo ločili. TV se bo za 5-7€ podražil pa bo ločeno...

Se ne splača priključka vzdrževat za 10€ naročnine. Modema morata bit na obeh straneh aktivna, pa še kako vzdrževanje je treba narediti. Pa kabel je bilo treba vkopati,...
Suma sumarum so trenutno cene kar realne. A ko pride nekdo, ki bi zadevo na novo postavljal po svoji karkulaciji nastane problem. Sploh če/ko to pride "v navado".