Fenomen Rupar in morebitna stranka

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Zanimivo mi je tole z Ruparjem.
Danes na TV novinar sprašuje protestnika če bo pristopil v stranko, če jo Rupar ustanovi, pa se nasmeje in vehementno odgovori, da ne, da on je pravi SDS-ovec. Najbrž ne edini in najbrž niso vsi pravi SDS-ovci, so pa morebitni volilci al SDS-a al pa preidejo Ruparju.
Prvo kar mi je na misel prišlo, je to da si tukaj SDS sam seb strelja v koleno. Zato pa so tudi ostale stranke lepo tiho. Še več, ta cirkus celo na RTV pustijo, brez nekih resnih debat.
Primca so odstrelili in našli Ruparja.
Protestniki pa isti, sds penziči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Niso naivni. So oprani in imajo glavo za frizuro. Eni so obsedeni z janezom, drugi z titejem.
In prav vsi imajo volilno pravico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Trenutni penzionisti bi si morali naliti malce čistega vina. Ne preveč, samo en tak dober špricar.
Pokojnine so medgeneracijska stvar. Tako so oni hoteli in tega niso spremenili pred X desetletji. Pokojnine so lahko tako visoke kot se je prejšnji mesec pobralo vplačil. To je vsa umetnost. Vplačil bo dovolj, če je dovolj aktivnega prebivalstva. Zato so odgovorni edino trenutni upokojenci. Kolikšna je bila rodnost v njihovih časih. Je bila cca 3 otroke na par, da se medgeneracijski pokojninski sistem lahko izide? Dvomim.
Višanje prispevne stopnje in prispevkov delodajalcev, da bodo trenutni upokojenci imeli dovolj visoke pokojnine, je krivično. Prispevna stopnja mora biti približno tako visoka kot je bila v časih, ko so oni predstavljali aktivno prebivalstvo. Ja, takrat je bilo razmerje število delavcev : število upokojencev drugačno. Trenutno zaposleni niso krivi, če so ljudje prehitro upokojevali glede na daljšanje življenjske dobe in je razmerje drugačno.
Gledam, da bo Pavel Rupar v par dneh star 63 let. Upam, da še ni v penziji.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
če pa tu pravijo da je janša kriv, ker je on osebno zmanjšal peMzije.

kot da želiš povedat da mogoče pa veliki krogec res ne gre v malega.
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
No jaz bi lahko z lahkoto za fotrovo penzijo dal,pa pač moram plačati zpizu.

Mogoče pa je res čas, da se za vsakega otroka ki ga sproduciraš zniža vplačilo v pokojninsko blagajno!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Kaj pa tisti, ki bi imeli otroke, pa jih ne morejo imeti?
Ja jebi ga, pač naj kakšnega zamorca posvoji ali plača nekaj več.

Vem da vsega ne moreš dobiti, ampak že sprememba otroških dodatkov v zniževanje davčnih oziroma prispevnih stopenj bi naredila veliko.

Tako razni cigana, šipci in ostali izkoriščevalci ne bi dobili suhega denarja ampak bi morali iti delati.
Pač bi dobil večjo neto plačo.
Ampak od nič pač ne bi bilo nič.

Tak da potem ne bi ležali doma in vlekli socialno pomoč in še imeli zastonj vrtce in otroške dodatke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kaj pa tisti, ki bi imeli otroke, pa jih ne morejo imeti?
Svet ni absolutno pravičen. Korekcije, ki jih dela družba, da bi bil, vodijo v nove krivice.

Mogoče pa je res čas, da se za vsakega otroka ki ga sproduciraš zniža vplačilo v pokojninsko blagajno!!
Bolj bi bilo logično, da se pri višini pokojnine upošteva število otrok.
Vsekakor pa je top svinjarija, da se ne upošteva čas, ko smo hočeš nočeš bili v službi države brez plače, torej vojaški rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Ja država bi nam morala vplačati 9 mesecev povprečne plače v pokojninsko blagajno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Ja jebi ga, pač naj kakšnega zamorca posvoji ali plača nekaj več.

Vem da vsega ne moreš dobiti, ampak že sprememba otroških dodatkov v zniževanje davčnih oziroma prispevnih stopenj bi naredila veliko.

Tako razni cigana, šipci in ostali izkoriščevalci ne bi dobili suhega denarja ampak bi morali iti delati.
Pač bi dobil večjo neto plačo.
Ampak od nič pač ne bi bilo nič.

Tak da potem ne bi ležali doma in vlekli socialno pomoč in še imeli zastonj vrtce in otroške dodatke.
Oh kakšna povprečna rešitev. Človek ima zdravstvene težave in zato naj plača več ali plača posvojitev iz afrike. Kakšna preproščina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Fantje sami boste enkrat na njihovih mestih, če vas seveda prej matilda na samem delovnem mestu ne sreča. Odločili smo se za medgeneracijsko plačevanje pokojnin, kar je ok. Kar ni OK je to, da v dobi S.P.jev in d.o.o.jev, ki jih roko na srce ni malo, od njih ne pobere praktično nič, ker si vsi prikazujejo minimalca. Ker je teh ogrooomno, to globalno vpliva na celotno pokojninsko shemo. Potem imamo še tukaj razne pokojninske stebre, ki z denarjem vred izginjajo kot da ni nič. Če pa obstanejo pa iz njih dobiš manj kot so noter vložil. V času juge so ljudje šli v penzije pri 50tih, danes si pri 50tih še daleč do pokojnine. Včasih je to bilo vzdržno danes ni. S tem da upoštevajmo, da teh ko so šli pri 50ih v pokojnino počasi že zmanjkuje. Delovna doba se podaljšuje, število prebivalcev se je v 20 tih letih povečalo za skoraj 100 do 200.000, tako da o izgovor o treh otrocih ne pije vode. Pričakovana življenska doba se pa ne podaljšuje kot nekateri predstavljajo. V zadjnih 30 letih sicer za 9 let. Ampak, še vedno moški umirajo povprečno pri 74 letih. Ženske pri 81. Torej danes moški uživa penzijo zgolj 14 let. Vsaj koliko gledam okoli sebe, rak pobira ljudi kot za stavo. Pri tem tempu ne vem če se bo življenska doba povečevala. Torej, če gledamo, kje bi pobrali čimmveč davka, poglejmo tudi kdo ne plačuje v blagajno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-216
113
Morali bi uvozit migrante, ki bi delali za naše penzije. Pa smo se jih otepali. Morali bi jih zadržat tu. :evil:
Poglejte Francoze, kakšne probleme imajo s penzijami, pa proteste, pa nasilje, samo zato, ker v Franciji nimajo migrantov. :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ateis in Daniel

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-216
113
Svet ni absolutno pravičen. Korekcije, ki jih dela družba, da bi bil, vodijo v nove krivice.


Bolj bi bilo logično, da se pri višini pokojnine upošteva število otrok.
Vsekakor pa je top svinjarija, da se ne upošteva čas, ko smo hočeš nočeš bili v službi države brez plače, torej vojaški rok.
Kakšne neumnosti pišete, samo da bi spet ogoljufali tiste, ki vplačujejo. Otroci nimajo kaj imet zraven ne pri vplačilih in ne pri višini penzije.

Govorimo o pokojninskem ZAVAROVANJU, ki je ZAVAROVANJE za primer starosti.
Višina penzije bi morala bit izključno odvisna od višine vplačil in trajanja teh vplačil. PIKA.
Če si več vplačal in dlje delal, naj bo penzija višja, če pa si komaj kaj delal in malo vplačeval pa naj bo nizka. A zdej naj bi pa cigan z par let delovne dobe in 10 otrok vlekel najvišje penzije (pa tudi otroci nikjer delajo), tisti samski, ki je največ vplačal pa najnižje. Ob tem da tudi višje davke vplačuje od tistih z otroci. Pa na starost, ko so otroci že zdavnaj odrasli, tudi lahko pomagajo staršem ali ne?

No saj približno tako sedaj laufa. Država točno ve za vsakega posebej koliko je kdo vplačal in kdaj in koliko časa je vplačeval In na osnovi tega izračunajo pokojnino. In tisti, ki so vplačevali 40 let so vplačali skozi leta čez glavo dovolj, da se pokrije njihova penzija.

Če je njihov denar država (zavarovalnica) porabila za druge stvari (in ga tudi je) ni problem, naj ga ko greš v penzijo vrne.
Saj koneckoncev tudi prihranke, ki jih neseš v banko, ne ležijo v banki, in jih banka zapravi - odobri nekomu kredit.- ki ga kreditijemalec potem vrača.
Kaj bi rekel, da prideš v banko po svoje prihranke, pa ti rečejo , ja veste, ne moremo dati, vam ne pripadajo, ker nismo dobili dovolj vrnjenih kreditov, jih bavčar ni vrnil. Ali bi rekel kaj me briga, kam ste denar dali, denar je moj in mi ga izplačajte. Isto reče penzionist, js sm penzijo zaslužil, zdej jo hočem imet.
Al pa da si zavaroval kasko za avto, potem ga razbil, pa bi ti rekli ja ne bomo izplačali škode, ker ta mesec nismo dobili dosti novih vplačil, tisto, ki si vplačal smo pa že dali drugemu, ki je razbil avto. Kako bi to izgledalo? In točno to hočete sedaj narest s penzionisti.

Tisti, ki so 40 let delali in vplačevali , so čez glavo dovolj vplačali, da imajo solidno penzijo do smrti. So pa še taki, ki so samo vplačali in potem umrli še predno so dobili prvo penzijo. Problem je, ker nekateri niso vplačevali, bi pa radi penzije takšne kot tisti, ki so delali in vplačevali. Zdej si pa izmišljate razne otroke, da bi na njihov račun črpali od tistih, ki so dolga leta vplačevali in podobne neumnosti.
Pa problem rata, ko penzije izplačujemo tistim, ki niso nikoli nič vplačevali ali malo. Npr raznim športnikom, kulturnikom, farjem.... Koneckoncem se spomnim, kako ste orgazmirali, ko so Dončiču podelili pravico do penzije iz pokojninske blagajne - (v višini 3x povprečne), ko bo dopolnil predpisano starost, pa ni nikoli evra vplačal v pokojninsko blagajno in tudi ne bo. In takšnih je še na stotine, če ne tisoče. Tako kradejo tistim, ki so delali in vplačevali. potem pa zmanjka. Ampak čudno, za Ukrajince se pa vedno najde.

Če bi pokojninsko blagajno očistili tistih, katerih izplačila niso pokrita z vplačili, bi bilo denarja za penzije čez glavo dovolj.

Da blebetate, da otroci delajo za naše penzije, je pa neumnost. Vsak dela in vplačuje za svojo penzijo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-216
113
bom še tu nalimal, ker bolj sem paše.

Približen izračun za tiste, ki so delali 40 let:
Povprečna mesečna bruto plača = 2100 eur, od tega v pokojninsko blagajno vplača delodajalec 185 eur, iz bruto pa 325 eur torej skupaj 510 eur. x 40 let = 244.800eur.
Pri povprečni pokojnini 780 eur to zadošča za 26 let.
Povprečno prejemanje pokojnine = 18 let.
26-18=8
Kam so šli prispevki od tistih manjkajočih 8 let plus prispevki od tistih, ki so umrli preden so se upokojili?

Izračun za "Dončiča", ko bo dovolj star in njemu podobne (športniki, farji, kulturniki...)
Vplačilo v pokojninsko blagajno v 40-tih letih = 0 eur
penzija 2000 eur mesečno.

Potem so še tisti vmes, ki so nekaj malega vplačevali, penzijo pa vseeno prejemajo lepo, (predčasno v penzijo, invalidi, športniki, farji, kulturniki...jih je takšnih večsto ali več kot tisoč)

Pa ne govorim, da razni Dončiči niso zaslužni za penzije, samo njihova penzija nebi smela it iz pokojninskega sklada.