POP TV in Kanal A bosta plačljiva

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, kar naj dražijo...sedaj sem dobil na test za 3dni od Simobila neomejen internet 4/2 in mi trenutno laufajo na računalniku in 2 telefonih hkrati 3 Youtubi , vsi na 480 kakovosti brez zatikanja, torej več kot dovolj zame. Od operaterja pa se komplet odjavljam.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
Zgodilo se je pač to kar sem predvideval da se bo zgodilo. Molk pristojnih je pa povzročil to, da se je to zgodilo mnogo mnogo hitreje od pričakovanj. Ker so pri Planetu videli kako gladko je šlo vse pri Pop-u so takoj neučakano pristavili lonček. In niso zadnji. Da ne govorimo o kolobarjenju, se pravi rednemu in obveznemu dviganju cen. Za programe, ki so kobajagi obvezni. In v letu, dveh bo mesečni strošek za kabelsko tam 70evrov+. Ker pa bodo ljudje ob vseh mogočih in nemogočih prispevkih, davkih, kaznih in participacijah v tej prelepi nam domovini imeli zmeraj manj denarja, jim bo to postalo absolutno predrago in bodo hočeš nočeš začeli odpovedovati kabelsko. Na... bodo pa najprej mali kabelski operaterji. Ker butli kao niso vedli kam to pelje. No, ker državne institucije itak ne bodo naredile ničesar je edino upanje da se televizije pobijejo med sabo. Upam da v primeru sredinca Planetu ta vloži tožbo zaradi diskriminacije, hkrati pove še kaj o kartelnih dogovorih in bo nekje na koncu obvezno da naročnik lahko izbira med sklopi programov.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
No, kar naj dražijo...sedaj sem dobil na test za 3dni od Simobila neomejen internet 4/2 in mi trenutno laufajo na računalniku in 2 telefonih hkrati 3 Youtubi , vsi na 480 kakovosti brez zatikanja, torej več kot dovolj zame. Od operaterja pa se komplet odjavljam.
A trenuten operater pa nima možnosti, da bi naročil samo internet? Ker Simobil ni na koncu nič drugega kot le alternativen operater, ki BTW tudi zelo rad podražuje pakete (konkretno s 1.3. bo Simobilov Amis tudi pakete brez TV-ja podražil za 1€... Simobil pa tudi stare mobilne pakete cca. 1x letno podraži za 1€).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Ampak Planetu v primerjavi Pro Plusom manjkata dve ključni stvari, ki sta pripomogli k uspešnemu izsiljevanju:
1.) Visoka gledanost (v bistvu najvišja gledanost v Sloveniji)
2.) Predhodni dogovor z enim izmed večjih operaterjev

Planet bo na tak način kvečjem pospešil svoj propad... ker
1.) Nima dovolj visoke gledanosti, da bi lahko izsilil plačevanje (beri: nihče ne bo šel zaradi njih dvigat naročnine... jih bodo raje vrgli ven iz sheme)
2.) Tudi če bi imeli slučajno kak dogovor v žepu (npr. s Telekomom) jim ne bo uspelo zaradi prenizke gledanosti
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
No, kar naj dražijo...sedaj sem dobil na test za 3dni od Simobila neomejen internet 4/2 in mi trenutno laufajo na računalniku in 2 telefonih hkrati 3 Youtubi , vsi na 480 kakovosti brez zatikanja, torej več kot dovolj zame. Od operaterja pa se komplet odjavljam.
A trenuten operater pa nima možnosti, da bi naročil samo internet? Ker Simobil ni na koncu nič drugega kot le alternativen operater, ki BTW tudi zelo rad podražuje pakete (konkretno s 1.3. bo Simobilov Amis tudi pakete brez TV-ja podražil za 1€... Simobil pa tudi stare mobilne pakete cca. 1x letno podraži za 1€).

Ima, torej za 17€ ima 4/256, jaz pa dobim 4/2 za ta denar.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ampak Planetu v primerjavi Pro Plusom manjkata dve ključni stvari, ki sta pripomogli k uspešnemu izsiljevanju:
1.) Visoka gledanost (v bistvu najvišja gledanost v Sloveniji)
2.) Predhodni dogovor z enim izmed večjih operaterjev

Planet bo na tak način kvečjem pospešil svoj propad... ker
1.) Nima dovolj visoke gledanosti, da bi lahko izsilil plačevanje (beri: nihče ne bo šel zaradi njih dvigat naročnine... jih bodo raje vrgli ven iz sheme)
2.) Tudi če bi imeli slučajno kak dogovor v žepu (npr. s Telekomom) jim ne bo uspelo zaradi prenizke gledanosti
Največji lastnik Planet TV-ja je Telekom Slovenije, torej država.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
in država aka narod , je / smo krivi za vse sranje, ki ga imamo v državi.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Zato pa je Pro plusu šlo "skozi", ker bo potem lahko šlo skozi tudi Telekomovemu/državnemu Planetu
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kakor si omenil je jasno, da je Pro Plus zlorabil svoj prevladujoč položaj. Ostali, ki nimajo takega deleža si ne morejo zagotoviti takega izplena.

Da bo Pro Plus dobila kazen od agencije za varstva konkurence je po mojem odvisna od uspešnosti Planet TV-ja z novo pogodbo.

Če Planetu TV ne bo ratalo, bo država zagotovo udarila po Pro Plusu, sicer ne. In glede na to, da bo Telemach verjetno kupil Pro Plus ima Planet TV verjetno že zagotovljeno pogodbo s Telemachom in Telekomom.

Pogodba z 2 od 4 velikih, to pomeni da bosta pogodbo podpisala tudi T-2 in Si.mobil.

Vse za nacionalni interers!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
POČELO LJUDI.
Saj vem, da mi bo žal, ampak vseeno bom ponovil vprašanje izpred kakšnega meseca: in kaj si ti naredil? Ali ti je dovolj, da blejaš? Daj še mace bolj zablejaj (povečaj font, ni dovolj, da z velikimi pišeš) in lepo plačaj...
Saj čez en mesec boš že lepo pozabil in boš lahko spet normalno blejal. No, do naslednjega striženja.
grims-1.gif
.
In bom vnaprej odgovoril: ne, nimam alternative za tiste, ki ne morete zdržati nekaj mesecev brez TVja.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
In tudi jaz ti ponovim odgovor: ne gre samo za zdržati nekaj mesecev brez TV, pri velikem številu uporabnikov pomeni tudi razbiti paket in sestaviti novega brez TV, ki pa je v večini primerov neugoden - ali dobiš za isti denar manj ali pa isto za več denarja. Torej v vsakem primeru bomo zaradi usranega pop tv uporabniki plačali več.
In to samo zaradi tega, ker imamo gnil trg TK in medijske ponudbe. Poglej samo kaj je na DVB-T. Nič. Pa bi lahko komot gor imeli vsaj enega velikega ponudnika, a la Viasat, ki bi konkuriral navezi TS - Telemach. Daj si dopovedat, da imamo uporabniki lahko moč zgolj, če imamo možnost izbire ali pa, če bi nam regulatorji krili hrbet. Ne enega in ne drugega pri nas ni. Ostali smo s tipično monopolistično foro "take it or leave it".
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
In tudi jaz ti ponovim odgovor: ne gre samo za zdržati nekaj mesecev brez TV, pri velikem številu uporabnikov pomeni tudi razbiti paket in sestaviti novega brez TV, ki pa je v večini primerov neugoden - ali dobiš za isti denar manj ali pa isto za več denarja. Torej v vsakem primeru bomo zaradi usranega pop tv uporabniki plačali več.
In to samo zaradi tega, ker imamo gnil trg TK in medijske ponudbe. Poglej samo kaj je na DVB-T. Nič. Pa bi lahko komot gor imeli vsaj enega velikega ponudnika, a la Viasat, ki bi konkuriral navezi TS - Telemach. Daj si dopovedat, da imamo uporabniki lahko moč zgolj, če imamo možnost izbire ali pa, če bi nam regulatorji krili hrbet. Ne enega in ne drugega pri nas ni. Ostali smo s tipično monopolistično foro "take it or leave it".

467716-post_slo.gif

Poglej si samo te pakete za internet
stupid-1.gif


In zdaj na j vse skupaj odjavim ter čakam nekaj mesecev (beri let), da naredi enako še 100000 uporabnikov in si POP TV oz. ponudniki premislijo. Med tem časom, pa gledam 5 programov preko DVB-T. Nas 100 uporabnikov dvomim, da bo kaj spremenilo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.401
113
še v SLO - ampak komaj
Mimogrede - TM je objavil nove cenike veljavne s 1.4.2017. (A sem jaz pri zadnjem računu spregledal "obvestilo o dvigu cene"
sprasujem se.gif
)

Dvig za 2,50 EUR v vseh paketeih kjer je TV - celo za "analogna TV".

Gold Trojka Extra - iz 52,- na 54,50 EUR.

In ja - lahko samo blejam, ker nimam alternative (zaradi neta).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
vedno je alternativa, ampak ti ni všeč. plačaj. pika. na to so šli in uspelo jim je. Jaz bom skenslal, ..grem na drugo lokacijo tam pa samo net. in gotovo.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Naročiš 3 conax kartice, 3 conax wi-fi delilnike in s signalom oskrbuješ 3 sosede (gospodinjstva)
wink-1.gif

In namesto podražitve 3 EUR bo ponudnik dobil dosti manj.

Upam, da se česa takega noben nebo spomnil, ker je to nelegalno !
 
Nazadnje urejeno: