Pomanjkanje delavcev?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Obstaja druga vezija "borznikov". Kolega ima pleskarsko/gradbeno podjetje. 2 leti je iskal 4 pridne mladice. Placa za nase razmere fer in korektna. Borza mu je v pol leta poslala 3 ljudi, od tega en stari zdelani opa ki je telefonsko rekel da pride samo po podpis ker on delal nebi(vec), mora po dolznosti it na razgovor. Ostala dva pa sicer relativno mlada kripla ki imata delovnih navad nula, interes za kaj priucit pa minus ena. Po drugi strani pa bi se juzno od kolpe ponudilo kar nekaj delovne sile ki bi delo opravili kot se spodobi. A zakonodaja tega primarno ne dopusca. Prisiljeni so zaposlovati nesposobneze ki mislijo da jim od lenobe kar "pripada" neka sluzba.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
seveda noben nima interesa do ničesar, če so nam vsem starši trobli, v šolo hodi ne boš rabil delat, pol pa mamo horde 30 letnih absolventov, ki si želijo delat v javnem sektorju, v tujini je najhujše kaj se ti lahko zgodi da si zaposlen v državni firmi, pri nas pa karierna pot nesposobnežev
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in Matey

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Obstaja druga vezija "borznikov". Kolega ima pleskarsko/gradbeno podjetje. 2 leti je iskal 4 pridne mladice. Placa za nase razmere fer in korektna. Borza mu je v pol leta poslala 3 ljudi, od tega en stari zdelani opa ki je telefonsko rekel da pride samo po podpis ker on delal nebi(vec), mora po dolznosti it na razgovor. Ostala dva pa sicer relativno mlada kripla ki imata delovnih navad nula, interes za kaj priucit pa minus ena. Po drugi strani pa bi se juzno od kolpe ponudilo kar nekaj delovne sile ki bi delo opravili kot se spodobi. A zakonodaja tega primarno ne dopusca. Prisiljeni so zaposlovati nesposobneze ki mislijo da jim od lenobe kar "pripada" neka sluzba.
ja, sej tako je. Borza pošlje prve tri, ki jih ima na spisku.
A ni bilo včasih tako, da če 3x zavrneš delo, izgubiš nadomestilo... pomoč... al kaj je že????
Sej zato bi pa moral biti interes vsakega posameznika, da si sam najde delo, ki mu najbolj ustreza od ponujenega.
Ampak, ker je nedelo bolj plačano z ugodnostimi, je pač tako kot je. Smo že ugotovil
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ga ni zavrnil, bil je tam in naredil tako "dober vtis" na bodočega delodajalca, da ga ta pač ni izbral.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
ja, sej tako je. Borza pošlje prve tri, ki jih ima na spisku.
A ni bilo včasih tako, da če 3x zavrneš delo, izgubiš nadomestilo... pomoč... al kaj je že????
Sej zato bi pa moral biti interes vsakega posameznika, da si sam najde delo, ki mu najbolj ustreza od ponujenega.
Ampak, ker je nedelo bolj plačano z ugodnostimi, je pač tako kot je. Smo že ugotovil

Mi je enkrat bivši sodelavec razlagal, da je njega tudi borza poslala k enemu delodajalcu. So se full zagreli za njega, pa je slučajno poznal enega zaposlenega, pa je vprašal, kak je kaj pri njih. Pa mu je odgovoril, da že dva meseca ni plače videl.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ja pa takih ni malo so bili po TV kazali primeri ko so iz zavoda pošiljali delavce v firmo za katero so vedeli da jih ne plačuje ampak oni naj ne bi bili pristojni na to opozarjati.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj je dobrega v članku? da več zaslužiš, več stane življenje, razlika je nekoliko v prid zahoda.
zakaj mi ne zmoremo malce dcigniti plače, obdržati cene in se približati tisti razliki?

ker je treba filat managerje, jahte, investicije.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ja dvignit minimalno za 300 povprečno pa za 500. Pa bomo vsi lepše živeli...
Saj ti dam prav ampak v nemčiji in švedskem imajo menegerji višje plače pa večje jahte in vile pa so vseeno njihovi delavci na boljšem. Ni očitno vse samo v jahtah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in 8888

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ja dvignit minimalno za 300 povprečno pa za 500. Pa bomo vsi lepše živeli...
Saj ti dam prav ampak v nemčiji in švedskem imajo menegerji višje plače pa večje jahte in vile pa so vseeno njihovi delavci na boljšem. Ni očitno vse samo v jahtah.
jaz bi tudi dvignil, sam v izvozni firmi je dvig pogojen s prodajo. interno v slo bi se lahko šli mnogo tega.

je pa par točk:
1. kaj lahko dvignemo
2. kje moramo spustiti

in glede managerjev
ja, manager s 2000 delavci po 20 letih ni isto kot pri nas sp s sedmimi malarji. pri nas je fama, da delavec dela, naredi dodano vrednost, vzame se orodje, delavec ga mora izplačat v letu, dveh. da ne govorimo poslovne prostore. pa še amg in x. od nekdaj je bilo tako.
poglej avantcar...koliko poslovnih anjemov ubijalskih vozil, tesle recimo, je na cesti. kateri podjetnik ima surovo potrebo po 1500 stroška na mesec za teslo?
zakaj podjetnik v par let gradi vilo, vozi skupa kola in dopust. gledam v blizini, tretja hiša, 2 suva, nova pri bajti, savne, jakuziji. al pa drugega, ene 5 nepremičnina, vsake 4 leta nov 70k avto.
kje je meja med tistim kar je ok in kar ni? delavci bodo z minimalci pozlatili vse, ampak alije res vse v avtih drektorjev, njihovih nepremičninah, nepremičninah firme, ali je kaj v delavcih, tehnologijah. firma, 50 visokoizobraženih, brez HR oddelka, brez predavanj, solanj na temo osebne rasi, zadovoljstva, samodiscipline, vodenja..in seveda ni rezultata. pri ans se vse krmili čez magičnih 10 do 15 ali 20 rasti in brez pravilnega vložka nazaj
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Imamo dobre delavce in dobre delodajalce
Imamo slabe delavce in slabe delodajalce
Od štirih kombinacij, je pa samo ena "zmagovalna"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tomi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Mec je dvorezen... znanka isce siht (pa ni bluzatorka) in pravi da ni neke ful ponudbe...

Pa mam jaz sicer feeling da je trenutno na voljo kar precej sihtov ce hoces delat

Odvisno kaj išče ta tvoja znanka in kakšna znanja in izkušnje ima. Moja gospa je dobla šiht zelo hitro, dva v manj kot letu dni, ker ta hip tako imenovani man hunterji mečejo trnke na že zaposlen folk, ker določenih profilov zelo manjka, po mojem je to posledica miselnosti o 200 000 brezposelnih, ki kar čakajo v vrstah in velikem pomanjkanju mentorstva.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
V bistvu se pa s to prispodobo (upam da je prispodoba) sonetnega venca vsaj načelno strinjam - ker delavec, ki ne zna povezano prebrati 5 stavkov (povedi za mlajše) v maternem (kam se je materin izgubil?) jeziku ni sposoben naredit nič "več" kot to kar mu rečeš in pokažeš pa še to na pol.
Tole ne razumem kaj si htel povedat. meterin jezik je že od rojstva v njenih ustih (razen če ga je odgriznila) Stavek in poved pa tudi ni eno isto.