Ljudje ½niso več½ pripravljeni delat za malo denar

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Ljudje niso ½več½ pripravljeni delat za malo denarja?
Je folka končno srečala pamet?
Kot zaposlen v proizvodnji, trgovini in 550 evrov NETO je ½dobra½plača, kot fizikalec na gradbišču in drugje pač težka fizična dela ali ovrednoteno znanje pa ljudje niso več pripravljeni delat za majhno plačilo, zato se tud privatniki, firme pritožujejo, da ne dobijo kadra.

Ljudje vsaj večina je končno dojela, da ni vredno bit ovca v Sloveniji in delat za majnho plačilo.

V Kladi*arju v Žireh IŠČEJO 15 delavcev, jih ne dobijo, razen tja in sem kakšen sprejme delo. Minimalna plača.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ko bodo potrebovali denar, bodo delali tudi za malo denarja. Vsi smo preveč razvajeni in se nam ni potrebno boriti v življenju.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Ko sem jaz bil malo mlajši, sem po končanem faksu začel delat pri zasebniku, za zelo malo denarja. Dejstvo je da kljub temu da sem imel faks sem se moral veliko naučiti. Kmalu sem postal samostojen in nepogrešljiv. Šel sem do šefa in se z njim pomenil imel sem argumente in rezultat je bil večja plača in pomočnik. Tko to gre, minit mora pa kakšno leto dve. Zdaj sem pa tudi jaz zasebnik.
Zdaj se mi pa zdi da mlajši več ne štekajo tega. Pride tip naredu je faks, nikol še ni nič delu pa hoče met jurja pa pol plače!!! Ko mu omenim, da ima dobo ko se mora kaj naučit, mi pojasni da je hodu na faks!??
In zdaj ga naj jaz zaposlim za redno, pa mu dam jurja plače? A si nor?

Vidiš v tem je problem pomoje.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ja seveda ne, preprosto.

Polna denarna pomoč znaša za odraslega človeka, ki ima svoje gospodinjstvo 220€.

Za plačo 550€ na mesec se enostavno ne splača delat, če odšteješ stroške za gorivo (službe čez cesto danes ni več oz. je treba imet izredno srečo) in malico ti recimo 300€ ostane.

Za teh 70€ razlike pa je bolje bit doma. Žal je tako.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Za plačo 550€ na mesec se enostavno ne splača delat, če odšteješ stroške za gorivo (službe čez cesto danes ni več oz. je treba imet izredno srečo) in malico ti recimo 300€ ostane.

Za teh 70€ razlike pa je bolje bit doma. Žal je tako.
A če si doma pa ti malice ni treba imeti in ta strošek odpade? A to zato, ker spiš do 12 ure in si potem ob 13 uri itak kosilo narediš ane?
bonk.gif

Pa 550€ je minimalna plača, kjer potni stroški in malica ni všteta kolikor vem...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Za potne kar pozabi, da ti jih bo kdo plačal..... bo raje koga od bližje vzel.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Delajo delajo ampak na crno.
250 € jim damo mi ki delamo,ostalo na crno tako da se nabere veliko veliko vec kot 550 ce bi redno delal.
Gnila drzava se vedno podpira gnoj ki noce delat oziroma je ta gnoj tako inteligenten da iz drzave izmuzga vse kar se da,samo delat pa ne.
Poznam 37 letnega mesarja ki je kao nesposoben opravljat svoje delo,od drzave dobi mesecno mislim da okrog 500€ ,rednega dela mu zavod ne more dobiti ker glede na zdravniske izvide dela zanj na tem svetu ni.To zimo je mozakar na crno ubil 186 prasicev,od vsakega je pokasiral 80 €,zraven tega po 3 x na teden po 5 ur dela v privat mesnici na crno seveda. Nasa gnila pa to dopusca in podpira.....
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
550 "dobra" plača? Mogoče ja, če živiš na Kubi. folk je raje na socialkah, pa še malo pofuša, pa ima več kot minimalca.
 

Podobne teme