Pomanjkanje delavcev?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Prehitro bral, brez doma sem prebral z doma, češ ni doma. My bad.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pri nas migranti muslići ne smejo spati na ulici. Slovenci lahko.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kakorkoli... tako je že včasih bilo.... do pet let delovne dobe.... 6 mesecev borze. Nad pet let...9 mesecev itd.
Tisti pri 50ih si bo res težje našel službo, kot nekdo pri 20-30. Vsekakor je pa Demz prav povedal.
V nedogled podpora ne bi smela biti. In seveda posluh države, da bolj odpre tujim vlagateljem trg za gospodarstvo. Tako, kot je zdaj, ko smo obdavčeni, kot črne ovce ne bo interesa tujcev. Trenutno je pa tako, da npr. minister za gospodarstvo , ki je v x stranki, ne bo pomagal nekemu vlagatelju, da gradi v neki občini, ker tam župan , ki je v nasprotni y stranki. Če se pa župan zamenja in je iz x stranke, se bo pa tud minister in bo iz y stranke. Začarani krog, ki traja že 27 let.
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Brivski đihadist ahmad če gre naprej v Nemčijo ga bodo takoj izgnali nazaj v Sirijo.
Sj to veš a ne? Al ste v Rogu spet zafiksani do konca?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
lanos, Demz piše zelo "lahko berljivo"...lahko bi rekel celo "všečno"...

Bi ga pa rad videl v praxi kaj bi naredil ko bi se mu prvi antropolog prišel ponudit na tazgovor...pa bi rekel...sonetni venec znam...voljo imam...zanima me tud...a me vzamete za varilca vajenca dokler se ne dokažem :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

lanos, Demz piše zelo "lahko berljivo"...lahko bi rekel celo "všečno"...

Bi ga pa rad videl v praxi kaj bi naredil ko bi se mu prvi antropolog prišel ponudit na tazgovor...pa bi rekel...sonetni venec znam...voljo imam...zanima me tud...a me vzamete za varilca vajenca dokler se ne dokažem :)

Seveda ga vzamem. Takšen človek je potencial. Kwa pa misliš, da sem jaz delal v mladosti? Iskal samega sebe in kaj bom počel na svetu. Ni lahko, to menda vsi veste. Zato pa hvalabogu za gimnazije, ki dajo mlademu človeku še kakšno leto za razmislek.

Nekaj drugega je tule prisotnega : fakultete nam bruhajo izšolan podmladek, ki so mu privzgojile vedenje, da je vsak nižje rangiran poklic kot stopnja katero so osvojili, torej manjvreden! TO !!

To je težava. Kaj ti nuca diploma, če pa nimaš z njo kaj na tem svetu početi? Ter da si ne daš vbiti v betico, da je ne potrebujemo. o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bom potrdil še naslednje : trenutno imam zaposlenega absolventa iz mehatronike, ki je pred tremi leti prišel k meni na šiht kot čisti pomožni delavec. Danes mi je tehnolog, ga večkrat opozarjam, da bo treba diplomirat ker je škoda faksa.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ta fant je, mimogrede iz kmetov doma. Pravzaprav so danes čisto vsi ki so pri meni, iz kmetov.

Pred parimi leti je prišel vprašat za šiht eden iz blokov. Star 24 let, od izobrazbe samo osnovna in brez vsakega delovnega dne v delovni knjižici, jaz pa zelo rabil enega od pomožnih (v bistvu sem imel zunaj razpis). Je rekel, da bi ... toda da bi raje za začetek probal kako to izgleda. Ni problema, pridi!

Zjutraj je bil na šihtu, potem sem jaz šel po svetu, okoli 11h sem prišel nazaj in sem že od daleč videl, da njegove Alfe z 230 konji ni več na parkplacu. Fantje v delavnici so pa bili na kupu in se nekaj hahljali itd ... Kwa pa je, kje je pa oni .. tanov? Je rekel delovodja: " Ob pol devetih je prišel k meni in rekel - Tako sedaj sem probal in bi šel sedaj domov."

:valjamse::valjamse::valjamse:

Pravim - pripeljal se je pa z Alfo navito v 3pm, tako kot izgleda naša nova vojaška ministrica. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Mogoče je bla pa Alfa glavni vzrok da je uvidel da rabi bolj "donosno" delo...al pa v 3-4 izmene da bi lah delal 2x na dan

Že račun za olje te lahko pokoplje...če govoriš za kakih 20let nazaj...pa še stelanje ventilov na vsak servis...

Kje so še razne drobne stvari ki nanesejo poleg :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tista Alfa je bolj posledica ... sem imel enega, ki je večkrat razložil, da je mnogo bolje trikrat pljuniti v delo kot pa samo enkrat v roke.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Ajoj demz. Kmetje pa bolniške prijavijo ko je treba kosit itd. Pa sparajo se da lohk popoldne delajo na polno... Kako ti nakladaš...

Mimogrede vojaški je kar lepo minister. Erjavec.