Pomanjkanje delavcev?

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahhhhaaa....ja.. seveda. Malo morgen. Vsak kmet, če je res kmet, ima več delovnih navad. Ja... pa kr na bolniški so, če treba travo kosit. Ja verjetno imajo vsi kmeti sam travo in še to jo 182 na leto kosijo. Ne vem zdaj, med komu bi delal primerjavo, in med kakšnim delom..... vendar še zmeraj je bilo lažje delati z nekomu, ki je imel tudi doma delo (kmetijo), kot pa z nekim iz novega blokovskega naselja in obritimi nogami.... Že odnos do dela je čisto drugačen.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Bom vam jaz povedal kako izgleda življenje parazita, ki noče delat in je že 20+ let na borzi. Moja sestrična. 20+ let se vztrajno a uspešno bori da ne dobi službe.
Obešena je na penzijo od matere, življenjski stil je sklatila na minimum, živi od zelenjave, ki jo sama pridela.
Berem da je v mb brezposelnost okrog 9%, polovica od tega dolgotrajni. To so točno taki kot moja sestrična.
Se organizira 2x letno neki zaposlitveni sejem pod okriljem univerze in predstavniki podjetij tam samevajo. Onih gnid ni blizu, kdo pa misli delat, pa tak že ima službo.
Te dolgotrajne bi mogli dat pred komisijo. Če ni bolan, se ga f00kne iz borze
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa od kje ta fama, da dobivaš na borzi 20+ let neke denarje. Odvisno od delovne dobe, dobivaš nadomestilo maximalno 18 mesecev. Če si star nad 50 let, ti pa še pol leta plačujejo prispevke. In to je vse.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
takih je kar nekaj. Ampak nebi pomagalo niti da ga fuknejo iz sociale. Ker potem pa imaš socialni problem in obremeniš njegovo familijo, človeka pa ne smeš pustit crknit, ker smo socialna država. Tudi če se sam odloči tako. V galvnem včasih je čudno vse skupaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
vi ne razumete, ljudje so enostavno predobri za službe (povzeto po alterju) :)

Steve ... tvoja sestrična pač čaka na primerno vodstveno pozicijo, nič ni to
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Steve , takšnih sestričen in bratrancev je preveč, ja.
Mislim pa, da je lahko prisesana na penzijo od matere do časa, ko naj bi doštudirala (ponavadi se takšni vpisujejo na fakse za status) in to do 27 leta.
no, potem pa razne socialne pomoči.........
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kar omogoča sistem. Isto je s tem ni delavcev ne povejo zakaj jih ni.
Ker so slabi pogoji plača in ker ljudje poiščejo drug šiht.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
In kakšno alternativo predlagaš za "bedake" v tvojem primeru? Še več jih privit pri davkih in bencinu da se ne bodo tako daleč vozil na šiht pa bli prisiljeni delat 200ur za minimalca?

Socialec mora vsaj 100 ur oddelat javna dela. Vem pa da takrat bi bili vsi bolani hrbteničarji, ampak za pol miljarde, bi jaz zaposlil 50 inšpektorjev, ki bi trkali na vrata in tisti, ki doma lepo kosijo travo, ter delajo kaj drugega kot ležijo, lepo socialno na OFF.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sandra , smo že ugotavljali. Pač ni velike razlike v € med minimalcem in socialno pomočjo. Oziroma, nekdo je napisal, da z minimalcem gubiš tudi kakšne bonitete (vrtec, šolske zadeve...itd) tako da je tisti , ki dela za min. na slabšem.
Taklemamo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Socialec mora vsaj 100 ur oddelat javna dela. Vem pa da takrat bi bili vsi bolani hrbteničarji, ampak za pol miljarde, bi jaz zaposlil 50 inšpektorjev, ki bi trkali na vrata in tisti, ki doma lepo kosijo travo, ter delajo kaj drugega kot ležijo, lepo socialno na OFF.
Ne boš verjel, ampak ogromno ljudi, ki so na zavodu, se grebe za javna dela. Teh pa ni ravno veliko. Poleg tega lahko opravljaš javno delo največ eno leto, potem pa dve leti nimaš pravice do njega. Tako da spet nekaj na pamet pisariš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kateri idiot je pa prepovedal delat? Pa še "javno" povrhu! :gorjaca:
Pravica do dela je primarna, osnovna pravica človeka! Delo krepeli človeka!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če ne veš, javna dela plačuje država. In večina ljudi, ki so na zavodu, bi rada delala, seveda, če bi jim kdo delo plačal. Prepričanih lenuhov ni tako veliko, kot si predstavljate tu na Alterju.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

(Meni kar nekako paše, takole kdaj zabušavat ... tko kot je tale teden ... :norec:)

Ampak - država od teh del nekaj ima! Poleg tega je ustvarila dodano vrednost. To je denar! Je to res, da se sme preko javnih del delati samo eno leto?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Res je. Ravno sodelujem z tako javno delavko, ki zelo rada in dobro dela in ji je zelo žal, ker bo morala februarja nehati.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.973
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Če ne veš, javna dela plačuje država. In večina ljudi, ki so na zavodu, bi rada delala, seveda, če bi jim kdo delo plačal. Prepričanih lenuhov ni tako veliko, kot si predstavljate tu na Alterju.
Se strinjam. Ljudje, vsaj večina hoče delati. Mislim da ni nikomur v interesu, da visi doma in si ga meče. Problem je, ker folk zavrnitvah pade v apatijo. Drug problem pa je šolstvo katerega je uničil gaber( je že dobil Božjo kazen ). Šolani otroci mislijo, da bodo dobili točno tist šiht, za katerega so se učili. Toda teh ni in če država nebi večala JU in JS bi bilo tega še manj. In na koncu pridemo do tega, da noben ni sposoben izvajati reform in smo tam kjer smo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
ne vem, no ciganija in šiptarija vsaj ženske, nič ne delajao razen da zjutraj vseh 500 otrok peljjo v vrtc šolo...