Pomanjkanje delavcev?

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
No to ni res. Meso sigurno je drazje, vendar ne toliko. Lahko naslesnjic pogledam purana, a mislim da se je nazadnje vrtel okrog 9 v sparu. Pa ga potem poflej v sloveniji v sparu. Hofer nasploh recimo pa ni drazji kot v sloveniji. Nekaj izdelkov malo cenejsih, nekaj malo drazjih in se zgliha. Drazje so predvsm restavracije in te zadeve. Elektrika ni toliko drazja (neko malenkost), bencin je cenejsi. Zavarovanja avtov niso poceni. Nic ni toliko drazje, koliko so visje place. 14 plac + potni je osnova. Pa se kal bomboncek tu in tam, odviano od firme. Te stvari so naceloma poslihtane, sepa predvsem po cloveski plati in tem, koliko si dejansko lahko z druzino. Je pa vsaj to dobro, da ce ti kje ne odgovarja, poisces drugo sluzbo z lahkoto.

Edit: prvi zadetek na googlu. Kila cistih puranjih prsi (svezih), avstrijskih, je 8,90. Zdaj pa pojdi v spar pa poglej sveza puranja prsa in mi povej, koliko ke razlike.

https://www.fleisch24.at/fleisch/gefluegel/pute/putenbrustfilet.php
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ZATO !
To trobim že 25 let, država je tu predvsem sama zase in ni servis državljanu, ki jo je ustanovil in jo živi! In ta država je prvi goljuf in neplačnik.
Država naj bili bila državljani!!
Dejansko je pa mal drugače.
Okol minimalca in sociale pa to..... očitno se pri nas podpira samo neke "politike" in tiste, ki so sposobni dela in nočejo delati.
Sem sam slišal tipa in žensko petdesetih, ko sta izjavila, da se jima ne splača delati (sposobna oba). Nikoli nista delala. Mogoče kakšen teden kje. Pa je takšnih ogromno.
Torej, nekje treba narediti razliko, da ne bodo takšni lenuhi takšnega mnenja in dejanj. Da bodo sami ugotovili, da se delo splača.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Takih poznamo vsi mar nekaj. Na koncu pa socialna penzija in varstveni dodatek pa si par eur stran od zneska, ki ga dobi oseba, ki je 40 let delala na minimalcu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Država naj bili bila državljani!!
Dejansko je pa mal drugače.
Okol minimalca in sociale pa to..... očitno se pri nas podpira samo neke "politike" in tiste, ki so sposobni dela in nočejo delati.
Sem sam slišal tipa in žensko petdesetih, ko sta izjavila, da se jima ne splača delati (sposobna oba). Nikoli nista delala. Mogoče kakšen teden kje. Pa je takšnih ogromno.
Torej, nekje treba narediti razliko, da ne bodo takšni lenuhi takšnega mnenja in dejanj. Da bodo sami ugotovili, da se delo splača.
Čutim prevzgojo na Golem otoku v ozadju tvojih misli :)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ja. To je to. Miikech
In če še osebi, ki je 40 delala za minimalca prištejemo to, da je imela z službo tudi neke stroške in nič bonitet (zastonj zadev okol šolstva, RTV.......), je tako, kot je že nekdo tukaj napisal, da je zaposleni na minimalcu finančno na slabšem kot lenuh.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
dejstvo pa je, da je obojo življenje ne vredno človeka...kako to popravit, pa mislim da ne gre. V blaginji ne moremo vsi živet. Očitno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kamele0N , ne vem kaj ti čutiš.
Niti kaj si hotel povedati :)
Sem pa jaz dobil občutek, da podpiraš majhne razlike med nedelom in delom??:eek:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
dejstvo pa je, da je obojo življenje ne vredno človeka...kako to popravit, pa mislim da ne gre. V blaginji ne moremo vsi živet. Očitno.
Popraviti bi se že dalo, samo ni interesa tistih, ki bi lahko. V blaginji ... kaj je blaginja?.... za nekoga je, da ima delo, kruha in iger..... za nekoga pa jahta, vila, pa miljoni na računu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kamele0N , ampak res ne vem, s čim sem te pripeljal do tega.
Mislim, da je krivo bolj tvoje ideološko prepričanje, pa v vsaki stvari vidiš teorijo zarote. Ne vem... mogoče se motim;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zato pa imamo tolko nezaposlenih, ki si niti nočejo službe poiskati.

Socialec je pogosto LENUH, ki pravi, da se mu ne splača delat za 600 ali 700 evrov, ki pravi, da mu je 400€ čisto dovolj, ker dela še 60-80 ur na črno, pa ima tistih 600€ - enako, kot tisti »bedak«, ki dela 200 ur na mesec in se še kdo ve koliko ur vozi v službo in nazaj, tako da prihaja domov ob 19-uri.

In ti socialci nas stanejo letno, tako je pisalo, 600 miljonov. Kar je več kot POL MILJARDE. Ta denar pa si moramo sposoditi in ga nato vrniti Z OBRESTMI...

Na Madžarskem, pri Orbanu, dobijo socialci recimo le 70 evrov pomoči. Več kot preveč, kajti očitno jih edino tako spraviš v službo...

Življenje naj bi bilo delo, ne pa ležanje na postelji, klikanje po internetu, fehtanje na RK in Karitasu, fehtanje pred Hoferji in Špari, ter hvatanje krivin, ko ti na zavodu ponudijo delo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Socialec je pogosto LENUH, ki pravi, da se mu ne splača delat za 600 ali 700 evrov, ki pravi, da mu je 400€ čisto dovolj, ker dela še 60-80 ur na črno, pa ima tistih 600€ - enako, kot tisti »bedak«, ki dela 200 ur na mesec in se še kdo ve koliko ur vozi v službo in nazaj, tako da prihaja domov ob 19-uri....

In kakšno alternativo predlagaš za "bedake" v tvojem primeru? Še več jih privit pri davkih in bencinu da se ne bodo tako daleč vozil na šiht pa bli prisiljeni delat 200ur za minimalca?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, tista začetna fora, da lahko vlečeš podporo samo prvih 6 mesecev, bi bila čisto v redu. Ter posluh države v ozadju, da odpre javna dela. To je v bistvu pogoj.

Vsi srečni - vsi zaposleni. :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Človeško življenje se vedno obrača... imaš svetla obdobja, ter imaš temna obdobja ko se ti zdi da te hoče življenje uničiti. Potem je pa spet bolje.

Medtem ko bi Dr. znanosti antropologije delal nekje na javnih delih (ker za njegovo specializacijo enostavno ni dela), bi si iskal primerno delo v svoji branži, saj bi bil zelo motiviran da ga čimprej najde. Ni luštno vse do penzije kositi travo za cestami. :oops1:

In to je vse. Če svoje primerne zaposlitve ne bi našel, se bo pač zaposlil kako štengo nižje ... kje pa piše da pravkar rabimo 10.000 doktorjev antropologije?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad
I

Izbrisan uporabnik #15304

Po moje ni problem v tistih, ki se po spletu okoliščin znajdejo v revščini, in ti si seveda zaslužijo pomoč. Čez noč pride bolezen, dolgotrajna bolniška, družinski odnosi se skrhajo, in čez noč lahko tipičen srednjeslojaš pride z dohodki na minimalca ali celo ostane brez njih. To se dogaja in takim ljudem je seveda absolutno potrebno pomagati.
Problem je v dolgotrajno brezposelnih, ki so zdravi in bi lahko delali. Gre za vzorec obnašanja, ki se prenaša na naslednjo generacijo.
Vsi poznamo mlade ki z magisterijem filajo police ali delajo v klicnih centrih, medtem pa iščejo svoji izobrazbi primerno službo. Poznamo pa tudi take, ki se desetletja brez službe, ker ne najdejo svoji izobrazbi, poklicu in željam primerne.
Spoštujem prve.