Pomanjkanje delavcev?

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Zato ker si na minimalcu malo (kar nekaj) manjši revež. Plus si aktiven in prispevaš nekaj. Nam normalnim ljudem to nekaj pomeni. Pa tebi?
Oz. drugače; če meniš da ti bo bolje na socialni - izvoli in uživaj...
Na minimalcu si veliko večji revež kot na socijalki
njprej k socijalki prištej rtvprispevek ter dodatno zdravstveno zavarovanje, dober -paketi RK so bolj uborni ampak nekaj pa je. V slučaju da pa imajo otroke, dobijo pa neprimerno več denarja kot drugi na minimalcu, ker tudi malica v šoli je denar, pa napoljnjena šolska torba tudi vsako leto, pa denar, ki ga kar naprej zahtevajo v šoili za izlete in ekskurzije tudi, pa stanarina in plačilo položnic, pa nakup pralnega stroja....to je za socijalca, ki se malo popriga, vse zastonj.
Revež z minimalcem ne dobi nič, razen nekaj malega subvencij, ker ima etiketo ,,srečneža s šihtom,,
Seveda pa socijalc ne sme posedovati popolnoma nič, tako da tisti, ki so se prej v življenju trudili, izpadejo. So pa priseljeni z nepremičninami v rodnih krajih, zopet priviligirani, ali bolje rečeno, naši reveži so diskriminirani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Sploh bi pa bilo potrebno prenehati povsem "zastonj" deliti kakršnokoli socialno pomoč.
Če si zdrav, delovno sposoben ma da opraviš vsaj nekih simboličnih npr. 8 ur/teden za skupno dobro okolja kjer živiš.
Karkoli: javna dela, urejanje gredic, pomoč v lokalnem domu upokojencev, čiščenje skupnih površin itd... ...delo bi se že našlo.
Bi ljudje malo bolj cenili "zaslužen" denar.
.
Kar tako talati denar za ležanje na kavču... ...ne vem no.

Si kdaj delal za minimalca? Pred leti sem bil primoran opravljati delo za minimalca. 8 ali več ur sem zunaj na terenu pri 30+ oz. -10+ opravljal razna montažna dela, veter, dež, sneg vse je bilo. Kot delavec nisem bil vreden nič, izjava direktorja je bila, da bi to znali tudi črnci v Afriki delat. Plača je bila okrog 560€ takrat, od tega si okrog 100€ (včasih manj, ker malice nisi imel) za malico porabil. Po zimi si sevada dosti bolan delal, ker zaradi še nižje plače nisi upal v bolniško.

Moram pa priznat, da me je ta izkušnja naučila, da samo od sebe ne bo nič prišlo. Naredil sem faks in sedaj delam delo, katero me veseli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Si kdaj delal za minimalca? Pred leti sem bil primoran opravljati delo za minimalca. 8 ali več ur sem zunaj na terenu pri 30+ oz. -10+ opravljal razna montažna dela, veter, dež, sneg vse je bilo. Kot delavec nisem bil vreden nič, izjava direktorja je bila, da bi to znali tudi črnci v Afriki delat. Plača je bila okrog 560€ takrat, od tega si okrog 100€ (včasih manj, ker malice nisi imel) za malico porabil. Po zimi si sevada dosti bolan delal, ker zaradi še nižje plače nisi upal v bolniško.

Moram pa priznat, da me je ta izkušnja naučila, da samo od sebe ne bo nič prišlo. Naredil sem faks in sedaj delam delo, katero me veseli.

ZATO !
To trobim že 25 let, država je tu predvsem sama zase in ni servis državljanu, ki jo je ustanovil in jo živi! In ta država je prvi goljuf in neplačnik.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

ZATO !
To trobim že 25 let, država je tu predvsem sama zase in ni servis državljanu, ki jo je ustanovil in jo živi! In ta država je prvi goljuf in neplačnik.
Kaj ima država s tem, da ga je delodajalec plačeval minimalno in primerjal s črnci v Afriki? Vsak delodajalec zaposlene lahko plačuje kolikor se mu zdi primerno, kolikor želi in kolikor zmore. Dovolj zaskrbljujoče je, da se minimalno izplačilo sploh mora regulirati s tako mizernim zneskom.

In, ali je država kriva, da ti delavce primerjaš z opicami?
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz delavcev ne zmerjam z opicami. Sem zelo lepo pojasnil, se vmes tudi opravičil zaradi močnega signala ki bi morda koga zabolel. Zmerjaš pa ti, s svojim potvarjanjem.
Lahko ti pa sporočilo tudi zavijem v celofan, da ga lažje prebaviš, ga imam doma nekje v špajzu, pa mašno tudi. Morda bi tako razumela.

In DA, država je prva, ki je kriva za to stanje. To je tudi eden glavnih vzrokov, da že od 95. leta ne hodim na volitve, saj s kriminalci ne želim kolaborirati :gorjaca: . Od mene dobijo točno toliko, kot je po zakonu in niti drobtinice več. Tako da se državi zahvali, da za svoje črne ljubčke nimaš več sredstev in konzerv (kot omenja Capl).
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Jaz delavcev ne zmerjam z opicami. Sem zelo lepo pojasnil, se vmes tudi opravičil zaradi močnega signala ki bi morda koga zabolel. Zmerjaš pa ti, s svojim potvarjanjem.
Lahko ti pa sporočilo tudi zavijem v celofan, da ga lažje prebaviš, ga imam doma nekje v špajzu, pa mašno tudi. Morda bi tako razumela.

In DA, država je prva, ki je kriva za to stanje. To je tudi eden glavnih vzrokov, da že od 95. leta ne hodim na volitve, saj s kriminalci ne želim kolaborirati :gorjaca: . Od mene dobijo točno toliko, kot je po zakonu in niti drobtinice več. Tako da se državi zahvali, da za svoje črne ljubčke nimaš več sredstev in konzerv (kot omenja Capl).
Sem pred tem že sama popravila in dopolnila moj zapis. Ne zmerjaš, ampak primerjaš. Se opravičujem, ampak zame je to enako.
To, da od tebe dobijo samo toliko, kolikor je po zakonu in nič več, to pomeni, da ti tudi delavcem izplačuješ minimalec?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dej, spravi se že na svojo metlo in zakurblaj na Krim! Prosim.

Imaš za pol knjige mojih prispevkov tule gor - in dokazano si čisto vse prebrala ( ! ) , pa ti moram še direktno povedat? o_O
Torej še enkrat, tokrat direktno : če bi jaz plačeval fante na minimalno, bi mi že zdavnaj pobegnili. Moji fantje so moj kapital, smo specifična delavnica, ker delamo predvsem "tisto, kar nobeden drugi noče" :fredi:. Preden imam fanta uštimanega, traja 2 leti! Brez pretiravanja, dve leti! Obstajam pa že od leta 90 naprej. Zato se ne zezaj z menoj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog in capl
I

Izbrisan uporabnik #15304

Dej, spravi se že na svojo metlo in zakurblaj na Krim! Prosim.

Imaš za pol knjige mojih prispevkov tule gor - in dokazano si čisto vse prebrala ( ! ) , pa ti moram še direktno povedat? o_O
Torej še enkrat, tokrat direktno : če bi jaz plačeval fante na minimalno, bi mi že zdavnaj pobegnili. Moji fantje so moj kapital, smo specifična delavnica, ker delamo predvsem "tisto, kar nobeden drugi noče" :fredi:. Preden imam fanta uštimanega, traja 2 leti! Brez pretiravanja, dve leti! Obstajam pa že od leta 90 naprej. Zato se ne zezaj z menoj.
Ok. Upam, da res.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.113
113
39
MB
To pa lahko potrdim. Našemu podjetju so največ dolžne občine.

meni isto, letos je bilo kar pestro par mesecev ko ni bilo plačila, zaposlene pa je bilo treba plačat ...

izgovor pa: hja veste, za plače smo porabli pa nimamo (gre za zavod), občina je nam dolzna 5x tolko kot mi vam, država pa občini še 5 kratnik te vsote ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kaj ima država s tem, da ga je delodajalec plačeval minimalno in primerjal s črnci v Afriki? Vsak delodajalec zaposlene lahko plačuje kolikor se mu zdi primerno, kolikor želi in kolikor zmore. Dovolj zaskrbljujoče je, da se minimalno izplačilo sploh mora regulirati s tako mizernim zneskom.

In, ali je država kriva, da ti delavce primerjaš z opicami?


država na balkanu mora regulirat minimalno plačo, ker je vzgojila take bisere, ki bi ti dali 100 za pošteno delo. in molzli in molzli.

kdor pa ni zmožen plačat delavca pošteno, pa naj zapre.

zakaj imamo stotine plastičarjev, nekih obdelovalnih firm s plačami 800e neto z vsemi dodatki, nočnimi? ker delamo konkurenco..ker smo hlapci.

plačaj ali pa zapri.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Prej je bila debata o Avstriji. Delam tam. Res je, vec je reda, spostovanja in tudi boljse placilo. Na ta racun zivimo konkretno bolje, kot prej. Seveda zraven kosarico ne pozabi prisloniti nasa slovenija (nalasc z malo), ki potrm se ob davcnih napovedih namerno izdaja nezakonite odlocbe, clovek se pritozi, resevanje traja slabi 2 leti, a pritozba ne zadrzi izvrsevanja. Gremo nazaj k sosedom. Ja, veliko je boljsih stvari. In ce ni Avstrija nasa soseda, je slovenika v veliko vecjem dreku, kot sicer.

Pa vendar! Ni vse v sloveniji tako slabo. Dalec od tega. Recino v Avstriji ni dopusta ob rojstvu otroka. So sicer potni (pendlerpauschal), vendar jih skoraj nisce od nas nima, ker placas potem sloveniji ogromen davek. Pavze niso vstete v delovni cas in so vcasih tako glupo nastimane, da bi marsikdo delodajalca najraje obesil za jajca. Na splosno se mi zdi, da delavec v Avstriji prezivi precej vec casa na sihtu oz. mu posveti vec svojega casa. Konec dela ob 13:30 je utopija pri severnih sosedih. To ne obstaja. In moram povedat se to.. neven kaka je uradna statistika, pa vendar menim, daje ogromen selez samohranilk in locencev. Sploh v zdravstvu recimo dobis 10h delovnik, kar ni problem. Problem je, da mas zraven se 2 uri pavze. Torej si 12h na sihtu. Za 10 ur. Doma z druzino ta cas nisi. Sploh se mi ne sanja, kako to peljejo zenske z majhnimi otroki.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In sedaj pridruži k temu pritoževanja tule na Alterju, glede menjave ure (letni - zimski čas).
Kaj ti nuca menjavanje ure, če ti pa že delodajalec zjebe dan? ! In to je pravzaprav filozofija managementa.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.113
113
39
MB
pa povej še, da če bi nakupoval v avstriji, ne bi živel tolko boljše, vsi moji znanci, ki delajo v at, pa niso glih fizični radniki si ob vsakem obisku slovenije nafilajo hladilne z mesom ... faking kila purana 15 € :rolleyes: