Pomanjkanje delavcev?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Aha, potem spadaš med tiste "intelektualce, "ki cel božji dan posedajo v in pred kafiči ( če je sonce), srebajo čajček in s svojim modrovanjem rešujejo svet? ;)
Trenutno rešujem tole...mi olji travo ker je po 18letih spustilo tesnilo...seveda poleg pripada HMELJEV čaj :p DSC_1008.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

No no demz. Tudi za tekočim trakom mora biti sposoben človek. Pa bolj kot prebiram tvoje sestavke bolj se mi dozdeva da ti kaj dlje od preproste sestave v proizvodnji ne sezes...

Res je. Pri nas delamo bolj ali manj zgolj tisto, kar nobeden drugi noče. Morda imamo zato malce višjo dodano vrednost ... živimo pa še kar nekako. :p
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Malce vmes, ... sem v eni firmi, mojem dobrem partnerju, ugledal novo pridobitev, robota ki zlaga žaklje iz tekočega traku na paleto.
Sem se šel malce ponorčevat : " Pišuka, kako ste uherni! Ne bi raje imeli tule dva fanta ki bi tele žaklje zlagala na paleto? Namesto 150 000 Ejev + investicije ?"
- Je rekel, čisto brez heca : "Posluš, kwa ti pa je! ? Če bi imel tule dva deca, bi imela vsake tri mesece neko bolniško, po 40. letu starosti izrabljena vretenca (hernija ali kako že ...), varstvo pri delu, poškodbe, figule fagule, ... a zastopiš da je to mnogo bolj racionalno! ? "

Seveda zastopim. Itak :zardelalter: . Ampak to hkrati pomeni, da je pri nas za "opice" čedalje manj prostora. Če se strinjate.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Malce vmes, ... sem v eni firmi, mojem dobrem partnerju, ugledal novo pridobitev, robota ki zlaga žaklje iz tekočega traku na paleto.
Sem se šel malce ponorčevat : " Pišuka, kako ste uherni! Ne bi raje imeli tule dva fanta ki bi tele žaklje zlagala na paleto? Namesto 150 000 Ejev + investicije ?"
- Je rekel, čisto brez heca : "Posluš, kwa ti pa je! ? Če bi imel tule dva deca, bi imela vsake tri mesece neko bolniško, po 40. letu starosti izrabljena vretenca (hernija ali kako že ...), varstvo pri delu, poškodbe, figule fagule, ... a zastopiš da je to mnogo bolj racionalno! ? "

Seveda zastopim. Itak :zardelalter: . Ampak to hkrati pomeni, da je pri nas za "opice" čedalje manj prostora. Če se strinjate.

za politike je še prostora.

ja, robot na vsako psotajo, operacijo, fazo. kupili so ga pa tisti zadnjih 20 let z znucanimi vretenci in hernijam
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

za politike je še prostora.

ja, robot na vsako psotajo, operacijo, fazo. kupili so ga pa tisti zadnjih 20 let z znucanimi vretenci in hernijam

Ja, ampak t.i. "opic" je v človeški populaciji okoli 40% ! Kaj pa to?

- Se opravičujem, zelo se zavedam svojega brezobraznega govora. S temi sinonimi želim samo dovolj plastično povdariti problem - ki v bistvu sploh ni problem. Spoštovati je treba človeka takega kot je, jebiga, nismo se vsi rodili kot ajnštajni :confused: . Problem nastane, ko teh ljudi, ketere pravkar imenujem kot "opice", (sem opisal nekje zgoraj, zakaj tako), pustimo nezaposlene, v brezdelju. TO JE VENDAR potencial! Delat ! Dela je pa vsepovsod dovolj. Samo animatorje nucamo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ja, ampak t.i. "opic" je v človeški populaciji okoli 40% ! Kaj pa to?

- Se opravičujem, zelo se zavedam svojega brezobraznega govora. S temi sinonimi želim samo dovolj plastično povdariti problem - ki v bistvu sploh ni problem. Spoštovati je treba človeka takega kot je, jebiga, nismo se vsi rodili kot ajnštajni :confused: . Problem nastane, ko teh ljudi, ketere pravkar imenujem kot "opice", (sem opisal nekje zgoraj, zakaj tako), pustimo nezaposlene, v brezdelju. TO JE VENDAR potencial! Delat ! Dela je pa vsepovsod dovolj. Samo animatorje nucamo!


te še dopolnim. te tvoje opice..ne samo da jim je treba dati možnost delat, tudi plačat pošteno za delo. ne vem od kje ideja, da tajnica na upravni dobi več od šlosarja. ali pa računovodkinja v šlosarski firmi.

drugače pa, opic je 40%, če se navežem nate, tistih, ki mislijo da so levi, so pa v principu trakulje pa naslednjih 55%.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, to je rezultat Slovenije od rojstnega dne naprej. V tistem trenutku so na TV programih izginile čisto vse poljudnoznanstvene oddaje (sklepam da je postalo prevajanje nenadoma predrago ? ) , večina otrok se je začela vpisovati zgolj v družboslovje, naravoslovje (tehnični poklici) je postalo kar naenkrat deficitarno ... vsi bi se samo še šli neko trgovino. Trupla iz tega obdobja še danes smrdijo in trohnijo, rezultat njim so pa penzije v višini 57% od neta zadnjih ( ? ) let. !!!

Seveda potrebujemo tudi "trakulje", brez njih ne gre. Problem je, ker jih je nastalo preveč, oz. opic premalo. Če je pa v kožuščku neke opice preveč bolh - pa vemo kaj sledi. :oops1:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Malce vmes, ... sem v eni firmi, mojem dobrem partnerju, ugledal novo pridobitev, robota ki zlaga žaklje iz tekočega traku na paleto.
Sem se šel malce ponorčevat : " Pišuka, kako ste uherni! Ne bi raje imeli tule dva fanta ki bi tele žaklje zlagala na paleto? Namesto 150 000 Ejev + investicije ?"
- Je rekel, čisto brez heca : "Posluš, kwa ti pa je! ? Če bi imel tule dva deca, bi imela vsake tri mesece neko bolniško, po 40. letu starosti izrabljena vretenca (hernija ali kako že ...), varstvo pri delu, poškodbe, figule fagule, ... a zastopiš da je to mnogo bolj racionalno! ? "

Seveda zastopim. Itak :zardelalter: . Ampak to hkrati pomeni, da je pri nas za "opice" čedalje manj prostora. Če se strinjate.
Nisem samo polpismen, tudi računanje mi ne gre
....rečmo da namesto ,,nabavil 3 delavce, da je eden vedno v rezervi, kolk časa bi jih lahko plačeval za 150jurjev?
resno me zanima, cifra čez palec, ni treba na evro natančno
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Nisem samo polpismen, tudi računanje mi ne gre
....rečmo da namesto ,,nabavil 3 delavce, da je eden vedno v rezervi, kolk časa bi jih lahko plačeval za 150jurjev?
resno me zanima, cifra čez palec, ni treba na evro natančno
Narobe si zastavil vprašanje. Pri Demzu je govora o opicah :mad:
misliš da on svoje delavce v bananah plačuje?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
Najprej, delavec je tako dober kot je dober njegov šef.
Pa treba vedet da nekdo ki vsak dan dela en izdrlekl bo prej znal povedat kaj ni ok kot en ki je samo narisal zadevo (to se recimo Revoz dobro zaveda)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
samo ste pa face, prvo ste se borili da je vsako delo preslabo za običajne delavce, zdaj pa se borite v kontra smer ... da bi morali ljudje delat mindless delo ki ga dela robot ... oh sjw ... nikol ne razočarate :)
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
samo ste pa face, prvo ste se borili da je vsako delo preslabo za običajne delavce, zdaj pa se borite v kontra smer ... da bi morali ljudje delat mindless delo ki ga dela robot ... oh sjw ... nikol ne razočarate :)
Mene je samo zanimalo, ali je v Demzovem primeru nakup robota res ekonomsko boljše kot zaposlitev ,,opic,,. Demzu je rekel da so z opicami stroški in problemi, ampak tudi robot rabi vzdrževanje in tudi on kdaj pa kdaj ,,udari bolniško,, ,servisi in deli pa verjetno niso poceni, pa koliko je njegova življenska doba in to.....
Demzovega prijatelja imam bolj na sumu, da je ekonomsko računico videl kje drugje, .... bo prikazoval kot strošek, da je samo v tem haklc?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, je ekonomska računica, vsekakor. Če ti tekoči trak dela 24 ur na dan, moraš na tem delovnem mestu imeti min. 8 delavcev, oz. kar 10, ker rabiš še dva v rezervi, nekje po firmi.
Ko ti enega takega zagrabi v križu, imaš v glavnem same stroške, bolniške se bodo vlekle v nedogled, zopet moraš imeti dodatna dva fanta nekje v rezervi ... - sedaj jih je že dvanajst :eek: . Za samo eno trapasto delovno mesto ki zahteva dva delavca / 24 ur na dan ! :rolleyes:

Naslednje je, da če gre roba na paletah v kontejner, mora biti paleta zložena v mm natančno, če v zunanjih dimenzijah striže za 2 cm, je že preveč. Tega ti noben delavec ne naredi, pa tudi če je posebej izšolan z znanjem Sonetnega venca zraven.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: capl
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, glede onega Kameleonovega vprašanja (zaključka) pa, - DA, če hočeš dobro delati, tako da vsi partnerji vedo, da je tvoja firma zanesljiva, moraš imeti dober kader. Ta kader se mora v svojem delu tudi malce "videti" :fredi: . Če se mora ta kader v svojem delu tudi malce "videti", ga je tudi treba malce bolj plačati, to je zelo enostavno. :fredi:

Na koncu v žepu morda malce manj ostane, toda, Hej !!! , - saj itak vsi pravijo, da preveč bogatije ni dobro :fredi: . Da denar pokvari ...

Zame je zadeva kristalno ajnfoht. Da ne bom nikoli v življenju bogat, pa že vem od pradavnine, mi je nekoč ob priliki Radenškov Mirko razložil :valjamse: . Pa še ljudje na ulici ne morejo s prstom kazati za menoj :aplauz: .
 
Nazadnje uredil moderator:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Ja, je ekonomska računica, vsekakor. Če ti tekoči trak dela 24 ur na dan, moraš na tem delovnem mestu imeti min. 8 delavcev, oz. kar 10, ker rabiš še dva v rezervi, nekje po firmi.
Ko ti enega takega zagrabi v križu, imaš v glavnem same stroške, bolniške se bodo vlekle v nedogled, zopet moraš imeti dodatna dva fanta nekje v rezervi ... - sedaj jih je že dvanajst :eek: . Za samo eno trapasto delovno mesto ki zahteva dva delavca / 24 ur na dan ! :rolleyes:

Naslednje je, da če gre roba na paletah v kontejner, mora biti paleta zložena v mm natančno, če v zunanjih dimenzijah striže za 2 cm, je že preveč. Tega ti noben delavec ne naredi, pa tudi če je posebej izšolan z znanjem Sonetnega venca zraven.
Dvajset let nazaj smo nekako pričakovali, da bo danes večino takšnega dela robotiziranega, ampak gospodje so izumili globalizacijo in proizvodnjoi preselili med cenejše ,,opice,,.
...se nekak spomnim enega dokumentarca, verjetno že 30let nazaj, o neki japonski avtofirmi, kjer je prišel človek prvič v stik z izdelkom šele ko se je vstavljala mašina noter.
Potem odpreš net in zagledaš jamranje Akrapoviča, da nima švajserjev za aspuhe, 30let nazaj pa so roboti zavarili celo avto karoserijo....to mi ni jasno....zakaj se njemu ne izplača robotov naročit.
Marskej mi ni jasno, sem res kr zabit človek:( (al opica al kar pač sem)
pa sej ni važn, ko jih jebe privatnike, oni gledajo gledajo kako bi mi najmanj plačali, jst gledam kako bi jim najmanj naredil, pa se zgliha.:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in McGiver
I

Izbrisan uporabnik #9334

No - evo! Ravno naša prijateljica Jagababa je privlekla noter primer Akrapoviča in njegovih švajserjev. Sem potem mislimda kar lepo razložil, kako je s tem. Če en takšen pisun na ajnfoht in enostransko gledani način razmišlja o delu, se tisto delo ponavadi skisa. :p . Precej tipično za Slovenijo in njeno legendarno fovšarijo.

Pa smo zaključili še en takšen krog. :cool: :aplauz:. Razen če bo še kdo kaj dodal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: capl
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rahel dodatek :

Potem odpreš net in zagledaš jamranje Akrapoviča, da nima švajserjev za aspuhe, 30let nazaj pa so roboti zavarili celo avto karoserijo....to mi ni jasno....zakaj se njemu ne izplača robotov naročit.

Robot je skrajno butast. Ne ve - ama čisto nič. Ve samo 0 in 1. Da ga naučiš kako pravilno držati pištolo, rabiš en teden programiranja. Zato so roboti zgolj za masovne proizvodnje. Akrapovič jih ima kar nekaj, toda za malce manjše serije in unikate, ( ne pozabit razvoj !! ), potrebuješ pa varilca. V bistvu rabiš celo ekipo s tehnologom vred, varilec je samo eden v verigi. Čisto vsak člen v tej verigi je odločilno pomemben, varilec je samo ena specifika znotraj verige. Če ti fant v pripravi zajebe - te tudi najboljši varilec ne reši :confused: .

Tule nekateri samo gledajo za floskulami ala "varilec", niti približno pa še niso videli v živo, kako to izgleda :mad: .
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: capl