Pomanjkanje delavcev?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj pa Štajerci (še) ne rabimo vize za Ljubljano! :eek:

V MB je vedno več "južnjakov" - zgolj geografska oznaka!
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Stanković je prepričan, da so želje po preusmerjanju strank popolnoma neuresničljive. "Ljudje prihajajo v Ljubljano zato, ker se da le tu urediti zadeve popoldne. Do drugih upravnih enot pa so močno skeptični tudi delodajalci, ki menijo, da lahko njihovi tuji delavci ustrezno uredijo zadeve le pri nas," je pojasnil.

Iz drugih krajev pa jih ne morejo prerazporediti v Ljubljano?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Misliš kontra? Take stvari se mirno lahko urejajo tudi v Velenju in drugje. Je pa res, da bi morala imeti vsaka večja upravna enota kak dan podaljšan urnik kot v Ljubljani
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Fora je bila v tem, da sem dvomil, da je JU sploh sposobna delati nadure :evil:

Drugače pa ne, nebi ampak se kdaj tudi to zgodi da kaj naredim zastonj zaradi koristi na dolgi rok. Tko to pač je danes.

Lepo ampak v JU ne mores imeti koristi na dolgi rok (ce zastonj potegnes) ker sistem take koristi ne omogoca.

Ocitno pa je JU sposobna delat nadure ampak jim jih nocejo placat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Misliš kontra? Take stvari se mirno lahko urejajo tudi v Velenju in drugje. Je pa res, da bi morala imeti vsaka večja upravna enota kak dan podaljšan urnik kot v Ljubljani
Ja, da bi delavke iz druge UE naprimer en dan v tednu pomagale v Ljubljani. Tako kot imajo rešeno banke po združitvah.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zanimivo branje.
večina tukaj vas ma o normi pojma toliko kolikor so prebrali v sskj. tako kto mnogi managerji. kaj vse je norma na tej strani alp je samo za zjokat.

tujci. ja, v proizvodnji vedno več. in če bo tako šlo jih bo več kot bosancev za časa juge. kdo pa želi varit cel šiht za 800€.

odnos do delavcev. vse prevečkrat mačehovski. do proizvodnih..kdo so te gnoji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

zanimivo branje.
......
......
odnos do delavcev. vse prevečkrat mačehovski. do proizvodnih..kdo so te gnoji.

Ja, če imaš masovni produkt, narediš tekoči trak in nastaviš za njim opice. Ko je šiht narejen, gredo lepo nazaj na svoje veje in se zibljejo tam gor v krošnjah, do naslednjega šihta.

Če imaš pa unikatno izdelavo (po naročilu), ti mora pa delavec biti sposoben v prostem času izvajati še kaj več, kot pa "zibanje na veji" :fredi: . Npr. da je recitiranje Sonetnega venca za začetek kar dober pokazatelj :fredi: . Ker - na šihtu bodo zadeve malce bolj resne kot pa recitiranje, se strinjate?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Demz
Čaki, ti kot neki resen podjetnik in delodajalec enačiš delavce za tekočim trakom z opicami? Resno?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moja branža ni "šlosarska", bajthewej. Vključuje pa v procesih zelo pomembno dejavnost - varjenje. Recimo da je tega okoli 20% v procesu. Za laično debato bo dovolj.

Torej, Revoz ali Gorenje bi bila kar primerna za masovno proizvodnjo s tekočim trakom. Tudi Krka. Tu nastaviš za trak čisto osnovnega človeka, idealno bi bilo "brez čisto vsakega predznanja", lahko enačiš s konjem, volom, mulo ... "opica" je čisto zadovoljiv izraz, (ko ji ne bi ves čas norčije šle po glavi, torej tisto predznanje ki sem ga zgoraj omenil in je nezaželjeno).

Če se greš pa individualne izdelave, je pa pesmica zelo drugačna. Če tu nastaviš človeka starega okoli 25 let in z zgolj osnovnošolsko izobrazbo - kaj dobiš?
Dobiš zgolj "zibanje na veji" :fredi: . Za njim bo moral vedno nekdo stati s korobačem in nadzirati, sledijo napake in slabe izdelave itd ! Karakteristično za izdelavo, kot bi jo opice izvajale.

Da, Jagababa, tako je to. V realnem. V tvoji pesniški predstavi pa ne vem, kako.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
3 firme si našel. dodaj še lek, da boš imel 4.

sedaj pa poglej koliko proizvodenj je v slo. in boš videl, da je opic lahko zelo malo, lastniki bi jih imeli pa zelo veliko.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Demz, ti svoje delavce plačuješ primerno njihovemu delu in znanju, ali jih imaš na minimalcu?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... gradbeništvo je medtem precej (skorajda ) izumrlo, zaradi luknje so zavladale hijene, kot so razna šiptarska podjetja.
V bistvu - hvalabogu, saj sem kar nekajkrat delal na objektih, ki so jih naredile multifirme z opicami z njihovim inženiringom (in vodstvom na krovu seveda). Saj - opice so naredile točno toliko kot se jim je reklo, raje še manje. Tako da ...

Ja, softi, seveda bi vsak delal z zastonj delovno silo. Toda to je tako kratkoročno, da temu niti otroci ne verjamejo! o_O Toda naši politiki v začetku 90. let so, in se jih ni dalo preglasiti. V 80. letih sem bil mentor in smo na čisto vsakem seminarju terali eno in isto zgodbo : Kaj delate z našim podmladkom ! Šolate nam kvalificirane nedelavce! Fant iz srednje strojne, torej tehnik, pa še brenerja videl ni ... zgolj nekaj slišal o njem da menda obstaja o_O !
Punca iz 4. letnika kemijske, ki ne ve kaj je pH in kako so principi merjenja koncentracije! o_O (kako je prišla v 4. letnik?)

Danes pa imamo, Slovenijo brez mojstrov! Toda MI smo zelo pravočasno kričali in kazali na nonsense.

Vsak bi se šel kar hiperprodukcije s tekočimi trakovi in opicami za njimi, ne dojame pa, da je v splošni človeški populaciji sposobnih vodij zgolj 0,2%, sposobnih samostojnih zgolj kakih 15%, pasivnih najmanj 30 ali celo 40%, in vsaj 40% delavcev brez motivacij, brez ciljev, v bistvu tistih "opic", o katerih sem zgoraj pisal. Tistih, ki jim moraš predpisati vsak gib, kretnjo, ki ga opravi na šihtu. Tistih, "opic". In imaš zopet nekaj dodatnih tistih, ki bodo pa te režijske predpise pisali ... spadajo k tistim pasivnim zgoraj.

Brezveze, sem se že razp... :bonk:

edit: typo
 
Nazadnje uredil moderator: