Podprli novelo zakona o varnosti cestnega prometa

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Znak je na miru in se nekako ve kje naj bi stal. Otrok ti pa nepričakovano prileti na cesto, kot neka ninđa. :p
Na srečo je več znakov kot niđa otrok.
Oko dosti prej opazi premične objekte kot statične.
wink-1.gif
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.718
99
48
ksz
Meni se zdijo problematične predvsem tiste omejitve, ki so res neumestne, npr. omejitev 30 okoli Metelkove (še nikoli videl, da bi kdo res peljal 30, še avtošole ne), omejitev 50 na Ižanki, itd..
Problematično pa je recimo tudi to, da na cestnih odsekih, kjer se dogajajo nesreče zaradi slabe ceste raje postavijo znak za omejitev 40, namesto da bi popravili cesto. In potem se spet dogajajo nesreče - ker se najde kdo, ki tam dejansko pelje 40 in ga drugi nabaše od zadaj..
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
na izanki je 50 ze kul tam, kjer je naselje. najvecja bedarija pa je omejitev na izanki izven naselja. ce kdo tam 60 vozi..
 

JollyVTI

Pripravnik
3. sep 2007
141
0
16
forum.jdm.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
svašta... da grem na rondoju mal na počez pa že colam 500€ ...zdej bom pa dejansko začel razmišljat o prodaji nissana...
crazy1.gif
A ti tudi? Z drago imava ze pogovore o enakem "ukrepu"
frown-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
svašta... da grem na rondoju mal na počez pa že colam 500€ ...zdej bom pa dejansko začel razmišljat o prodaji nissana...
crazy1.gif
Jaz bom pa kmalu začel razmišljat, da kupim kaj s kupom konjev pod pokrovom. Ker očitno bo kazen za pobeg nižja kot, če te v mestu dobijo za par km/h prekoračit hitrost.
confused-1.gif

Sva se ravno o tem menla z enim kolegom - kupit 200+ konjske zadeve, pa ko ti začne mahat samo gas pa naprej. Kolko dobim če ne ustavim policajem? Ziher manj kot kazen za prehitro vožnjo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sva se ravno o tem menla z enim kolegom - kupit 200+ konjske zadeve, pa ko ti začne mahat samo gas pa naprej. Kolko dobim če ne ustavim policajem? Ziher manj kot kazen za prehitro vožnjo.
Med begom boš ziher prekoračil omejitev, tak da boš obe kazni dobil
wink-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
----->na izanki je 50 ze kul tam, kjer je naselje. najvecja bedarija pa je omejitev na izanki izven naselja. ce kdo tam 60 vozi..

Jaz semse, v času, ko sem vozil v avtošoli, po ižanki peljal 80. Je inštruktor reku, da sam vrjetno nebom nikol tle vozu 60, in da lahko za tisti kratek čas vozma mal hitrej... Mi je pa glupo, ker, če bi naredl tm kako ograjo proti srnam, se da tm tud po sredini vozt 180...

Se pa tud sam strinjam, da so določene kazni mal pretirene...Kakor ne vrjamm Stardecu (brez zamere), da se vedno drži omejitve (vsi smo krvavi pod kožo.press), se jh tud ostali vrjetno ne...

Sploh mi pa ni jasna tista zadeva s kaznijo, če ne prilagodiš hitrosti razmeram na cesti.... To pomen, če fejst pada sneg, pa se vozš tistih 10-20 (ker ceste niso splužene), dobiš 4XX€ kazni, al kaj?Tole bo še jeba, ja. In jz sm se pravu šparat za 130 konjski avto
stupid-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja če bi imel ravno to nesrečo, da bi naletel na kanguja s fotičem, drugače pa na laserju po par min (10 min?) zgine izmerjena vrednost in ti nima kak dokazat koliko si vozil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sva se ravno o tem menla z enim kolegom - kupit 200+ konjske zadeve, pa ko ti začne mahat samo gas pa naprej. Kolko dobim če ne ustavim policajem? Ziher manj kot kazen za prehitro vožnjo.
Med begom boš ziher prekoračil omejitev, tak da boš obe kazni dobil
wink-1.gif

ja... ČE te ustavijo
grims-1.gif


in to ob vsej nesposobnosti policajev niti ni problem, sploh z močnejšimi avti
tongue-1.gif


torej.. koliko je pol kazen za pobeg?
write.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
No, tu je videti, da se stanje izboljsuje tudi brez zakona in da sploh ni bil potreben.

Torej je dejstvo, da je zakon namenjen le polnjenju blagajne in ga nebi bilo treba.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.718
99
48
"Kango s fotičem" mora imeti (kolikor vem) itak 100m prej postavljeno tablo "meritve" ali pa "policija"
Brez obvestila te ne smejo slikat/snemat
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Še nisem videl, da bi kakšen kangu imel prej tablo. Kolikor vem to velja samo za stacionarne radarje - tiste ko so na ac recimo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.718
99
48
No saj 100% nisem, ampak logično pa je.
Nikjer te ne smejo snemat brez obvestila - na cesti, v trgovini, na AC.. zakaj bi samo za kangooje veljala izjema?
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
No saj 100% nisem, ampak logično pa je.
Nikjer te ne smejo snemat brez obvestila - na cesti, v trgovini, na AC.. zakaj bi samo za kangooje veljala izjema?

Preden greš na AC je ponavadi tabla o videonadzoru prometa... Vsaj na Razdrtem je tako... Pa itak kamorkoli greš te senmajo... Pa če želiš ali ne... Big Brother nas gleda...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
se da tut vec kot 180, preverjeno:D
domacini po izanki redko vozijo pod 100.. cudi me, da tam nikoli ne merijo.. ogrozanje divjadi in to.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ksz
Meni se zdijo problematične predvsem tiste omejitve, ki so res neumestne, npr. omejitev 30 okoli Metelkove (še nikoli videl, da bi kdo res peljal 30, še avtošole ne),

Kaksen stardec skoraj 100%
grin1.gif


Glede kazni pa me zaenkrat se ne motijo. S tem se bom obremenjeval poleti
aplauz.gif
Pa salo na stran. Grejo pac gor, mene ne motijo bo pa skoda, ce se bo kje kaki znak spregledal. Nekak bo voznja vedno bolj zivcna in pod mislijo, koliko se lahko tukaj sploh peljem. A grem prevec? A sem ze iz naselja? Se za ene 100% naj jih gor butnejo, potem bi bil ze cas, da se jih samo se 50 ubija na leto. Da vidimo rezultat konec leta. Oz konec drugega leta.
 
Nazadnje urejeno: