Plačevanje kazni glede na dohodek...

sad

Guru
24. avg 2007
20.575
9.255
113
... želeli ste imejte (predvsem Hanzi se bo sedaj oddahnil, ker bodo ''bogati'', več plačevali: upam, da ne boš padel med njih zaradi vikenda
grims-1.gif
).
http://logistika.finance.si/35...e-prekr%C5%A1ke
Citat:
Minister za infrastrukturo in prostor Černač je ob tem tudi napovedal, da bo naslednji korak, ki bi ga lahko ministrstvo storilo še letos, priprava novele zakona o prekrških, s katero bi uvedli možnost, da se voznikom, ki več let niso storili prekrška, pri manjših prekrških namesto kazni izreče opomin. Prav tako naj bi po vzoru Švice uvedli nov sistem plačevanja prekrškov, in sicer, da bi za večje kršitve tisti z višjimi dohodki od določene stopnje naprej plačali višjo kazen, ki bi se jim odmerila glede na dohodek.
Vsi na socialno, vsi srečni...
aplauz.gif



Jankovič bo pa bankrotiral (pardon, spet vam bo vrtce dvignil)
evil.gif
:
Citat:
Tako se denimo kazen za prekoračitev hitrosti na območju umirjenega prometa za deset kilometrov na uro s 300 evrov niža na 80, ukinja se tudi izrek treh kazenskih točk. Če bo prekoračitev nižja od petih kilometrov na uro, bo kazen le 40 evrov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.255
2.128
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Brezveze. Kaj potem brezposelni ne bodo sploh plačevali a kako ?
smile-1.gif
Brezposelni imamo druge probleme kot pa to da bi divjali z avtom in namerno delali prekrške. Večino časa niti za gorivo nimamo. V končni fazi brezposelni nismo krivi, za pohlep bankirjev, kar je posledično prineslo brezposelnost. Bankirji(politiki, ekonomisti in ostali meglomešalci) so nas pokradli zdaj pa naj vrnejo pokradeno.
Meni je tak način obračunavanja kazni všeč in deluje v večih državah po svetu. Če bi imel toliko denarja bi z veseljem plačal par tisoč evrov za prometni prekršek poznalo pa bi se mi isto kot zdaj ko moram plačati recimo par sto evrov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.422
987
113
Obišči stran
Citat:
Meni je tak način obračunavanja kazni všeč in deluje v večih državah po svetu. Če bi imel toliko denarja bi z veseljem plačal par tisoč evrov za prometni prekršek poznalo pa bi se mi isto kot zdaj ko moram plačati recimo par sto evrov.

Tudi meni, ampak problem pri nas bo, ker bogati pri nas uradno "nimajo nič", najebal bojo pa tisti, ki imajo jurja pa še mal plače, ker so klasificirani kot bogati
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.050
9.233
113
40
MB
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Brezveze. Kaj potem brezposelni ne bodo sploh plačevali a kako ?
smile-1.gif
Brezposelni imamo druge probleme kot pa to da bi divjali z avtom in namerno delali prekrške. Večino časa niti za gorivo nimamo. V končni fazi brezposelni nismo krivi, za pohlep bankirjev, kar je posledično prineslo brezposelnost. Bankirji(politiki, ekonomisti in ostali meglomešalci) so nas pokradli zdaj pa naj vrnejo pokradeno.
Meni je tak način obračunavanja kazni všeč in deluje v večih državah po svetu. Če bi imel toliko denarja bi z veseljem plačal par tisoč evrov za prometni prekršek poznalo pa bi se mi isto kot zdaj ko moram plačati recimo par sto evrov.

ne leti direktno na tebe, ampak poznam precej takih brezposelnih ... eni so celo stalno breposelni, al pa za nedoločen čas kak hočeš
evil.gif

in taki kalibri grejo zjutraj v kafano na kavico ... ne da za bencin nebi blo, je zadnjič prišla cvetka od enega takega, ko še v življenju ni delal ... da ga moti da se kafič ob 11 zvečer zapre, pa čeprav med tednom sam sedi not ... le zakaj
smile-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Minister za infrastrukturo in prostor Černač je ob tem tudi napovedal, da bo naslednji korak, ki bi ga lahko ministrstvo storilo še letos, priprava novele zakona o prekrških, s katero bi uvedli možnost, da se voznikom, ki več let niso storili prekrška, pri manjših prekrških namesto kazni izreče opomin. Prav tako naj bi po vzoru Švice uvedli nov sistem plačevanja prekrškov, in sicer, da bi za večje kršitve tisti z višjimi dohodki od določene stopnje naprej plačali višjo kazen, ki bi se jim odmerila glede na dohodek.
Se mi je zdelo sumljivo, in da imajo nekaj za bregom, ko je vlada objavila znižanje nekaterih (nižjih) kazni. Samo bonbonček so dali, ovce pa vse zadovoljne.

Torej tisti v najnižjem dohodninskem razredu in na socialni bodo za prekrške plačevali enako kot sedaj, tisti z malce večjo plačo bodo pa plačevali več.
Bavčarju, Hildi, Kordežu... ki nimajo premoženja ampak imajo pa samo dolgove bo pa država najbrž še nekaj dala, ker reveži nič nimajo.

Bo pa zanimivo, kako nekdo, ki ima stanovanje in minimalno plačo, torej veliko premoženja plačal nekaj tisočakov kazni, Mu bodo pod ceno prodali stanovanje, hišo, tako kot Vaskršiču?

Kot sem že parkrat prej napisal, ko je zdej je zmanjkalo družbenega premoženja za pokrast, se bodo pa lopovi lotili naših stanovanj in hiš. Začelo se je z vračilom socialnih prispevkov, zdej pa še nabili bodo kazen, če nimaš za plačat pa daj hišo. Jo bo že kak tajkun kupil za male pare.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.575
9.255
113
Zdej, jaz ne vem ali si nepismen ali tako zaslepljen s svojim gnevom do policistom.
rolleyes-1.gif

V predlogu piše glede na DOHODEK, NE PREMOŽENJE.
evil.gif


Sicer me pa zanima kje bo meja: pri ultra bogatih, nategunskih 900 EUR?
evil.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kronska napaka je neenakost pred zakonom na osnovi premoženja. Vsi zagovorniki tega predloga ste tulili, da bi morali biti vsi enaki pred zakonom, sedaj, ko se uvaja neenakost v vašo korist pa ste na svojo načelnost pozabili.
Samo zato, ker imam več od večine in to nenakradeno, bo moj prekršek težji od prekrška neke lenobe, ki jo moram podpirat, ker niti zase ne poskrbi, po cesti pa zna divjat.

To je ravno tako populistični ukrep, kot znižanje kazni. Vladni PR skrbi za priljubljenost Velikega Vodje iVana in njegovih vitezov okrogle mize.

Tole men smrdi po kršenju osnovnih ustavnih norm, saj je lahko uvod v naslednji korak, kjer se bo, za blagor naroda, začela neenakost pred zakonom širiti s prekrškov na kazniva dejanja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.264
4.766
113
Ukrep je pri nas vprašljiv, čeprav ga ima več držav. Ovrednotili bodo tako ali tako samo dohodek zaposlenih. Lastnikov podjetij, ki si raje namesto večje plače na račun podjetja kupujejo stvari za osebno rabo, ukrep ne bo hudo prizadel.
Če se že gredo to, bi morali vzpostaviti centralni sistem koliko si "vreden". Temelj bi lahko bil tisto, kar je že narejeno za CSD in potem pa na osnovi tega lestvico. Ali pa bi bil del kazni v obliki % povečanja osebnega davka (dohodnine), mogoče kot zmanjšanje splošne olajšave. Ampak tu smo spet pri prvem odstavku...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.954
843
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Če se že gredo to, bi morali vzpostaviti centralni sistem koliko si "vreden". Temelj bi lahko bil tisto, kar je že narejeno za CSD in potem pa na osnovi tega lestvico. Ali pa bi bil del kazni v obliki % povečanja osebnega davka (dohodnine), mogoče kot zmanjšanje splošne olajšave.
Če že postavljamo takšne kazni glede na vrednost človeka,
pa plačujemo dohodnino glede na višino dohodkov,
pa vrtec po plačilnih razredih, potem bi bilo nekako pošteno,
če bi se ta "vrednost" človeka upoštevala recimo tudi pri volitvah.
Torej jaz dobim tri glasove za "vrednost" + enega osnovnega,
en klošar ima pač samo tistega enega osnovnega.

Enkrat sem že napisal, da bi bilo za volitve najbolj pošteno vsakemu
državljanu dati en glas, nato pa še en dodaten glas za vsakih 1000€
plačane dohodnine v preteklem letu.
Pa ne prehitro kritizirat tega sistema, da bojo razni tajkuni prevzeli oblast.
Si upam stavit, da so Jankovič, Šrot pa Hilda lani plačali manj (osebne) dohodnine
kot en povprečen uradnik z visoko izobrazbo.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
To pomeni, če si brez dohodkov, ga lahko seraš po mili volji.Okvirji že sedaj ne plačujejo prekrškov, zdej se im bodo pa pridružili še brezposelni.Jao, dvojna merila in morala.Če imam minimalca, plačam kazen 300€, brezposeln pa NIČ. Bravo. Pa zato so v šole hodil.
Pa se sploh zavedate, koliko stane nas , davkoplačevalce 4članska družina, če ima enega v vrtcu, drugega pa v šoli? 500€ za brezposelnost, komplet subvencijo za vrtec in OŠ , kot je malica, ponavadi še kosilo, saj je brezplačno, mar ne? Subvencijo za stanarino, komunalije za elekt. pa nisem siguren.Potem so tu še razni izleti in ekskurzije, kjer starši ne plačajo nič, Tako pridemo na mesec sigurno čez 1000€, ki jih plačamo davkoplačevalci in to je DOHODEK brezposelne družine.Zato pa, dokler bo tako, se ne izplača iskati službe za minimalno plačo, pa še nisi sigurn, da jo boš dobil.
No , zdej pa delomrzneži kar pljuvajte, samo , to so dejstva, pa ne se sekirat za prekrške, sej jih bomo garači plačali.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Nazaj boš itak dobil očitke o tistih parih tajkunih, ki ne plačujejo nič dohodnine. Tko jim je prijatelj v oštariji povedal, on že ve.

Lani je eni teti v eni banki pri nas ušlo (al pa tut ne), da je eden od njihovih komitentov plačal dohodnino v višini 2,7 mio. Sedaj bom dobil nazaj, da je sigurno nakradel še veliko več... Če vas to tolaži, naj bo, samo zato jaz ne milim biti za isti prekršek bolj kriv, kot lenoba iz bifa.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Samo zato, ker imam več od večine in to nenakradeno, bo moj prekršek težji od prekrška neke lenobe, ki jo moram podpirat, ker niti zase ne poskrbi, po cesti pa zna divjat.

Amm, nebo tezji ,ampak da te bo enako bolelo kot reveza, mora bit zate visji znesek.

Torej ti pa lahko opraviceno divjas ker imas vec od lenuha?

Super zakon, edino postimat bo treba da nebodo vsi jahtarji prikazovani na minimalcu in socialni.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Nimaš prav, zakon mora biti za vse enak, PIKA. Prekrška imam v zadnjih 10. letih točno 2 (dva), ker se držim predpisov, kolikor se le da. Če ga naredim, ga plačam.
Da bo bolečina izenačena, praviš, pa naj revež hodi peš, da ga ne bo bolelo, če nima niti za kruh, naj bolj pazi al mu bomo zarad tega, ker je manj sposoben, pogledali skozi prste.

Lej, nič nimam proti socialni ureditvi, pomoči vsem pomoči potrebnim, samo ne me zdaj delati bolj krivega, ker imam več, to pa ne.


Ni res, mam tri, lani sem dobil še pozdravček za narobno parkiranje.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Brezveze. Kaj potem brezposelni ne bodo sploh plačevali a kako ?
smile-1.gif
Brezposelni imamo druge probleme kot pa to da bi divjali z avtom in namerno delali prekrške. Večino časa niti za gorivo nimamo. V končni fazi brezposelni nismo krivi, za pohlep bankirjev, kar je posledično prineslo brezposelnost. Bankirji(politiki, ekonomisti in ostali meglomešalci) so nas pokradli zdaj pa naj vrnejo pokradeno.
Meni je tak način obračunavanja kazni všeč in deluje v večih državah po svetu. Če bi imel toliko denarja bi z veseljem plačal par tisoč evrov za prometni prekršek poznalo pa bi se mi isto kot zdaj ko moram plačati recimo par sto evrov.

Seveda
smirk-1.gif
Kdo najbolj divja po cestah? Brezposelna mularija.

Moral bi biti ameriški sistem, kazni ful nizke, tretji prekršek v enem letu 1 teden zapora. Tako lahko v USA vidimo razne britney speras in hiltone ko morajo v čuzo zaradi prometnih prekrškov, pri nas pa imajo itak vsi tajkuni minus na računih
bonk.gif


Še en zakon kako zjebati poštenega delavca
bonk.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Aha, po tej logiki so, seveda, tisti, ki imajo vecji dohodek vredni vec, drzavi bolj dragoceni, in na sploh, boljsi ljudje? Ker ce se jih pred zakonom ne tretira enako - potem seveda sledi, da jih ima drzava raje, ker ji vec prispevajo?

KUL! Samo da vem za ostale stvari. A mi lahko prosim nekdo najde en primeren jahalni bic, da bom ostale "drzavljane" (v narekovajih, ker jasno, ce so tisti z vec denarja boljsi tudi ne moremo vsi biti enaki drzavljani) odganjal pred seboj?

bonk.gif
Dajte se no hecat no.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Aha, po tej logiki so, seveda, tisti, ki imajo vecji dohodek vredni vec, drzavi bolj dragoceni, in na sploh, boljsi ljudje? Ker ce se jih pred zakonom ne tretira enako - potem seveda sledi, da jih ima drzava raje, ker ji vec prispevajo?

Ja clovek bozji, ce imas vec, ali nimas vec davkov, ali nisi ze sedaj tako tretiran?

In ja ce je nekdo ugleden in se ma za vec, naj se vec da, ne da frajerja spila z AMGji itd, prikazuje si pa minimalca in je prijavljen na socialo.

Ce pogledamo je tak clovek poden od podna, revez daje sorazmerno s svojo placo, pac ni nevem kaj ker ni nevem kaj uspesen, tisti ki ima denar pa drzavo krade in z prikazom minimalca ne daje sorazmerno s svojo placo drzavi.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Nimaš prav, zakon mora biti za vse enak, PIKA. Prekrška imam v zadnjih 10. letih točno 2 (dva), ker se držim predpisov, kolikor se le da. Če ga naredim, ga plačam.
Da bo bolečina izenačena, praviš, pa naj revež hodi peš, da ga ne bo bolelo, če nima niti za kruh, naj bolj pazi al mu bomo zarad tega, ker je manj sposoben, pogledali skozi prste..

Nevem kaj imas ti z revezi take probleme, zakon je zato da kaznuje v primeru prekrska in po nobeni logiki nemore tebe z 4000eur place 300eur kazen isto boleti in "izuciti" kot tistega ki ima place 400eur.