Spremeba novele o varnosti cestnega prometa

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Mojih 5 centov:

Poviševanje kazni v nedogled ne bo dalo želenih rezultatov - to se je izkazalo že ob zadnjih zvišanjih. Par mesecev je OK, potem pa zopet štala. Strinjam se z bobekom - povečajo naj le točke. Sam bi dodatno uvedel tudi obvezno prostovoljno delo (zopet v odvisnosti od resnosti prekrška): od čiščenja cest, čiščenja krajev nezdod pa do dela z ljudmi, katere so posledice prometnih nesreč prizadele najbolj - invalidi in družinami pokojnikov. Po mojem bi se le na ta način mnogi zavedli posledic svojih nespametnih odločitev.

Poleg tega je zadnjič pri odmevih nek človek iz AMZS podal dober predlog: pogojne kazni. Narediš prekršek - pogojna kazen 200€, če prekršek ponoviš se spremeni v recimo 1000€.

Sem pa izrecno proti kaznim, ki bi predstavljale %prihodkov. Osebno mi je sicer vseeno, saj imam povprečne prihodke in sem v 15 letih odkar imam vozniško nabral za 100€ kazni (večinoma parkiranja + 1x prehitevajne na koncu avtoceste, ko se ne bi smelo več).
Zakaj?
Zamislite si situacijo: mulec, ki dela preko študenta (ali celo ne dela) vsak dan vozi neumno in v enem mesecu recimo nabere za 400€ kazni (po minimumih), katerih tako ali tako ne namerava plačati (pritožbe...). Poslovneža bo enkrat ujel radar, ko bo v naselju vozil 10km/h preveč in bo teoretično plačal višjo kazen. Kaj imamo od tega? Mulec ga bo še naprej sral, poslovnež pa bo morda vozil previdneje a pomislite - kdo je večja nevarnost na cesti?
In še drugi razlog: veliko privatnikov ima zadeve urejene tako, da se ne vidi koliko v resnici imajo (dokaz na primeru plačevanja vrtca, ko človek, ki se pripelje z mečko plača za vrtec manj kot nekdo, ki si ne more privoščiti avta).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se strinjam.

Zato sem tudi sama proti kaznim, ki so določene kot % dohodninske napovedi. Je pa treba v takem primeru pazit, da kazni za najpogostejši prekršek (prekoračitev hitrosti v naselju za do 10 kmh, na primer oz. vožnja z mobitelom) niso take, da je 3/4 prebivalstva ne bo moglo plačati brez resnih pufov. Ker od zapufanih in živčnih ljudi, ki bodo pisarili prošnje na urad predsednika države, vlade, človekove pravice, Odmeve, tednik,... tudi nihče nima nobenih koristi (v bistvu je treba paziti, da se ne sproži revolt javnosti, ki bi povzročil, da se minister premisli - ker to je pa tudi sranje, če se nek represivni sistem zmišljuje vsakih 5 min, kaj bo delal).



Itak bi bilo pa treba omogočiti ljudem, ki nimajo denarja, da kazen odslužijo z npr. pometanjem ali čem podobnim (primer mulčka). Ampak spet minimum vsaj tri tedne dela. Da se izločijo tisti bleferji, ki denar imajo, pa bi se šli za par dni samo za******, češ "malo bom poblefiral, malo poniknil, pa bo minilo".
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Ali vplačilo 500€ v državno blagajno od bogatega ravno toliko prispeva k varnosti, kot pa plačilo 100€ od revnega?
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
zaradi mene tudi če je kazen usmrtitev na mestu prekrška. kakršnega koli prekrška. aja, samo ni nobenega da bi streljal/kaznoval
bonk.gif


potem bi najbrž imel cesto skoraj samo zase (po opazovanju sodeč).
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:

zaradi mene tudi če je kazen usmrtitev na mestu prekrška. kakršnega koli prekrška. aja, samo ni nobenega da bi streljal/kaznoval
bonk.gif




potem bi najbrž imel cesto skoraj samo zase (po opazovanju sodeč).


Še najmanjši problem bi bil dobit rablje, ki bi streljali. tu na forumu bi se jih javljo 3/4 ki komaj čakajo na to službo, kjer bi zadovoljili svoje nagone.

Za večino tu še tako drastična kazen ni nikoli previsoka.





Ampak ali ni smrtna kazen že zagrožena? Ali ne vemo vsi, da se zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo ali v vinjenem stanju lahko ubijemo Ampak tud zagrožena smrtna kazen izgleda ni dovolj, ker še vozimo prehitro in pijani. Pa tud drugi prekrški lahko prinesejo smrt. Torej bo treba rešitev za večjo varnost poiskat drugje, ne samo pri višanju kazni.
 
Nazadnje urejeno: