Sankcioniranje dohtarjev če čakaš na pregled

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Aja, zakaj jih ne zaposlimo več? Ker bi v času zatišja tisti višek zaposlenih v luft gledal. V luft pa lahko gledaš v JU ter državnih podjetjih...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tako da delaš, kaj vem, 10 ur na dan, potem pa si še delo domov nosiš? Sploh obstaja kaj drugega kot služba? Odštej Alter
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
...
V privat sektorju te precej hitreje odpustijo kot v javnem. Tko, da ja...kar moraš delat.

kar pomeni, da si zanič. če si dober te tudi v privat sektorju ne bo noben odpustil v kolikor ne delaš zastonj.
ne rečem, da tu in tam kdaj potegneš, potem pač drugič koristiš ure. če ne gre, potem pa ko ga lepo iebe.
če pa si samo cifra in potrošna roba potem pa pač sužnji in daj svoje življenje firmi

Zanič ti je mama. Vsi delajo nadure od asistentov do direktorjev.

Kje oz. kaj pa ti delaš?
Pises neumnosti. Ce imate na sihtu neko normo kaj je treba narest v delovnem dnevu in vam to ne uspe, je logicno da niste placani za nadure, ker je to vas problem da niste naredili kar bi morali.

Ce pa nekdo nadure dela zato, ker ni nikogar drugega ki bi lahko delal pa bo pac placan ali pa ne bo delal. Ker ce bi uporabljali tvojo logiko potem bi namesto dveh zdravnikov potrebovali le enega ki bi delal 16 ur, prisparali pa bi za placo tistega drugega.

Lej, obstajajo sluzbe kjer ljudje moramo dezurat. In ker nas je premalo (dohtarji, resevalci, med. Sestre, policija) delamo vec kot je delovna obveza. Namesto 40 ur na teden, 48 ur na teden, ker s tistimi dodatnimi 8 naredimo siht namesto nekoga ki ga ni. In tega nihce ne bo pocel zastonj. Ce pa ti tega ne zmores dojet pa ti mi ne moremo pomagat. In ko delas ze 14. Vikend zapored ponoci, nisi vec navdusen nad dobrovoljnim zrtvovanjem za soljudi ampak razmisljas kam bi peljal drago na vecerjo da se ji malo oddolzis za vse samotne vecere doma. In a ves mi lahko dobrohotno delamo zastonj, v restavraciji pa ni nic zastonj. Zato potrebujemo denar. Bo slo?

Ne gre za tekoči trak, da bi imel normo.
smile-1.gif


Je pa takšna organizacijska kultura in foh. Pa ni ravno redkost, vsaj sodeč po tem, kaj mi kolegi govorijo.

Tudi v javnem sektorju kar precej (preveč) razmišljaš o službi, potem ko prideš domov.

V privat sektorju je pa računica precej preprosta:
a. imaš delo, ki ga znaš opravit samo ti - nadure boš imel lepo plačane, ali pač firma dela sploh ne bo naredila
b. imaš delo, ki ga zna opraviti veliko ljudi - nadure boš delal zastonj, če se boš bunil, te bodo odrezali in dali na tvojo mesto drugega

zdaj kako dolgo lahko firma funkcionira s primerom B je pa tisto vprašanje za miljon evrov. Dokler bo na vratih nekdo, ki bo to delo in te nadure delal za tak denar, si pač zamenljiv. Razumem pa da je jeba dobit šiht dandanes in zato se pač folk pušča izkoriščat. Ko si bo pa gospodarstvo malo opomoglo in bo služb več, bojo pa tud delavci drugače začeli razmišljat.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Se trudim ne nosit delo domov čez vikend, vsaj v operativnem smislu ne, v glavi imaš non stop. Racionalen človek, če ni deloholik, ne bo z veseljem nosil dela domov in tolkel brezplačne nadure.
smile-1.gif


Če pa npr. vem, da me čaka sestanek v ponedeljek zjutraj, se bom seveda moral pripravit, kakšno prezentacijo narest ipd.. Zakaj ne že v petek? Ker je takrat kakšno drugo delo ponavadi...pa rajš grem v petek ob 16:00 na per s sodelavci, kot da bi tolkel tipkovnico še par ur...., pa raje potem v nedeljo nadoknadim, ČE JE TO NUJNO.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Dokler bo na vratih nekdo, ki bo to delo in te nadure delal za tak denar, si pač zamenljiv. Razumem pa da je jeba dobit šiht dandanes in zato se pač folk pušča izkoriščat. Ko si bo pa gospodarstvo malo opomoglo in bo služb več, bojo pa tud delavci drugače začeli razmišljat.

Se strinjam. Sicer je vsak zamenljiv. Ni pa to nekaj od krize naprej...od vedno je tako, zaposlitev tukaj pa je še vedno zelo zaželena. Je pa res, da je bilo prej lažje najti drug šiht, zdaj pač težje in si težje zmišljuješ.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ne JU ne sp.
sem bil v enem takem podjetju, kot si recimo ti. je folk delal za male pare od jutra do večera pa še ponoči. ampak ko se je to vleklo nekaj mesecev so se zbunili. nekaj jih je šlo. drugi pod takimi pogoji niso želeli delati in se je podjetje prilagodilo. sedaj delajo čiasto normalno kot se spodobi, pa še bolje jim gre.
v enem drugem podjetju se je folk menjaval tako kot mi spodnje gate. ravno so ljudi naučili kaj bo morali znati pa je zaposlenim ritem dopeezdil pa so spokali in šli drugam. tudi v tem podjetju so se unesli in nehali neumnosti početi

lahko tako delaš , kako leto ali dve, če nimaš familije in se želiš nekaj naučiti, ker si neizkušen bla bla bla. potem pa je konec. ne gre.
bolje iti za klošarja ali uličnega umetnika, je bolj zanimivo pa še več zaslužiš
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
lahko tako delaš , kako leto ali dve, če nimaš familije in se želiš nekaj naučiti, ker si neizkušen bla bla bla. potem pa je konec. ne gre.

No vidiš, tukaj se strinjava. Ni to dolgoročna zadeva, sploh za družinski folk. Max 5 let oz. najverjetneje max. prvih 5 let "kariere", potem pa naprej.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Aja, zakaj jih ne zaposlimo več? Ker bi v času zatišja tisti višek zaposlenih v luft gledal. V luft pa lahko gledaš v JU ter državnih podjetjih...

Ne zdej nabijat. debata o nadurah se je razvila zato, ker nekateri nocejo(te) dojet tega, da je skrajno neumno pricakovat, da bodo dohtarji v bolnicah dezurali zastonj. Ker ce si to zdi normalno, se mi zdi skrajno neresno od tebe, da za vikende sedis doma, ko pa bi lahko bil na sihtu. pa da gres ob 16h v petek s prijatelji na pir, doctorz pa na siht za cez noc.

Lej ne serite mi s tem privatnim sektorjem. Ker mate skoz polna usta kaka huda efektiva je, potem pa pisete kako skoz delate zastonj nadure. ocitno nekaj v sistemu ne spila. Al vas je premalo al mate pa slabo vodenje zasposlenih. Sej stekam uleti ena projaktna zadeva in potegnes za 4 ure. Sam pol bos na dan ko se ne pricakuje dost dela pac prsu 4 ure kasnej na siht al pa bil frej, tvoje stranke pa bo en drug mel cez. In ce se niste sposobni zmenit za neko normalno izplacilo al pa kompenzacijo nadur pol m skrbi kako te svoje silne projekte vodite.

pa nimam nic proti tebi. Ampak debata je prisla iz nadur zdravnikov ti pa uletavas z razlago da v privat sektorju delate zastonj nadure. Moje sozalje, jaz jih ne bi, dohtarji pa tud dvomim da jih bodo.