Podprli novelo zakona o varnosti cestnega prometa

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Lej Stardec ...

Jaz nisem pristaš prehitre vožnje in takih bedarij, vendar teh visokih kazni pa tudi ne odobravam ...

Dosedajšnje "podražitve" kazni NISO dosegle tega za kar so bile namenjeno oz. povišane in tudi tukrat kolikor vem, so že vnaprej rekli: sej to ne bo pomagalo pri varnosti ...

Smo država z zelo visokimi kaznimi in zelo visokim številom nesreč in smrti na cesti ...

Predno so dvignili kazni bi bilo potrbno postoriti marsikaj drugega.

kot prvo bi se policaji morali posvetiti ugotovitvi DEJANSKEGA vzroka nesreče. Ker tudi če bo nekdo peljal 30 po suhi cesti, kjer je omejitev 50, pravočasno zabremzal pred prehodom za pešce in na njemu povozil osebo, ki je skočila izza pravilno parkiranega vozila, bodo napisali: PREVELIKA HITROST!!! NEPRILAGOJENA VOŽNJA RAZMERAM NA CESTI!!!

V svoji kar dolgi vozniški karieri, in spremljanju raznih nesreč, sem samo enkrat ali dvakrat (zadnjem času recimo 5 let pa sploh edinkrat) zasledil, da so pri eni nesreči zapisali: mali oljni madež in pa na AC LJ - KR kjer je bila udeležena tudi policijska Provida da je bilo krivo vozišče.

Naj se uredijo ceste: Zelo lep primer AC čez Trojane. Pa sploh VSE AC pri nas, da ne govorim ceste po mestih (LJ - povezava AC na Celovško) kjer so kanjoni od kolesnic.

Kdo bo pa tukaj kriv??? Zalivke na cesta??? Smrt tudi za normalne in previdne motoriste. Zaščitne ograje, ki so zaščitne samo za avtomobiliste ne pa za motoriste. Pucanje cest po zimi, ki so polne peska? OZNAČEVANJE cest, kjer je veliko peska na cesti?

Naši politiki naj PRVI namenijo 30% plače za obnovo obstoječih cest in za nove ceste namesto da sedijo in zapravljajo čas za novi cenik cestnih kazni. Oni jih tako ali tako ne bodo plačai. Imuniteta/VIP/plača država.press. A ja ... Oni dobijo plače iz tega naslova, ker tam kamor bi moral iti ta denar ga gre sam kolk? 0,1%???

Stardec ... zapomni si ... VISOKE KAZNI != VIŠJA VARNOST NA CESTAH, ker če bi bilo to res, potem bi v tujini po zaporih bilo ogromno slovencev in še koga ... Plus imajo nižje kazni kot pri nas ... Samo znajo jih iztirjati ...

Jaz sem za (sicer glupi ameri) ameriški sistem: Več prekrškov ko storiš, večje zavarovanje za avto plačaš ... Ob tem bi se jih pa veliko zamislilo ali se splača prekrške delat ...

Pa lepo varno po cestah!
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
itak vse nameri 66, al pa 67, tako da ti nic ne spreminja
smile-1.gif
))
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Jaz sem za (sicer glupi ameri) ameriški sistem: Več prekrškov ko storiš, večje zavarovanje za avto plačaš ... Ob tem bi se jih pa veliko zamislilo ali se splača prekrške delat ...
Ta sistem je tudi v Angliji. In ga podpiram! Hkrati z visjim zavarovanjem za rizicne voznike pa je zavarovanje visje tudi za avtomobile, ki so "rizicni", glede na zavarovalniske statistike.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Če sem malo zlobem. Tisti ki spregleda znak lahko spregleda tudi malega otrokeca, ali pa motorista. Je že prav da se ga kaznuje.

Ponavadi so to znaki za naselja. Policisti merijo pa 3m za njimi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Ja, najbolje, da ga prodaš....saj nima več smisla. Tudi, če ga boš želel kdaj varno izkoristiti (kje na samem), bodo tam lahko skriti policisti in kasirali... Sedaj te bodo za vsak klinc kaznovali....V primeru, da te višje kazni podprejo tudi z striktnim nadzorom na ustreznih rizičnih mestih, ki bo prepolovil število žrtev, potem pa ok..
zmaga.gif
Vendar bo v praksi tako, da se bodo skrivali za grmovjem na neproblematičnih delih cest in kasirali. narod se bo še naprej pobijal. U bistvu bodo spet najebali tisti, ki bodo kdaj slučajno spregledali kak neumno postavljen znak....npr. delo na cesti (dela na cesti pa že leto dni ni več...)....

sej to je to.. v mestih se ne nori, ker je preveč rizično, časovno gledano ne profitiraš ničesar, driftat po kkšnem btcju / leclercu je spet yeba, ker so škifi skoz nekje okoli in škripanje gum se kr daleč sliši, norenje za dušo po podeželju je pa minus zato, ker bojo pol spet škifi skriti za kkšnim grmovjem in mi pol pridigali kok srn in zajcev sem ogrožal, dirkališča nimamo, na Grobnik ne mislim hodit pa še šiht mam tak da sem ogromno na terenu in nissan itaq ni za take zadeve, za to imam drug avto... damn... mah, zavil ga bom v vato za par let pa da vidimo pol kakšna bo situacija
write.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Meni je vseeno kolk so kazni visoke, ker se držim pravil. Za tiste, ki pa se nočejo držat pravil, so pa kar visoke, drži.
Prej, ko se bodo vsi navadili peljat po pravilih bolje bo zanje. Men to ni težko.
Slovenski šofer se bo pač moral spomnit nekaj drugega kjer bo zdravil svoje komlekse. Na cesti jih bo počasi nehal.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa sej nisi edini - zal je to obdobje, ko si se lahko po ac peljal 180, pokasiral kakega jurčka in se peljal dalje, mimo. Kaj za vraga folk kupuje neke 300 konjske audije, če si z njimi v 9 sek na 130 km/h, potem pa se veselje konča
tongue-1.gif


Glede na to, da bo skoz več radarjev stacionarnih po ac (in kazni večje), je avto z 100 konji čisto dovolj (kvečjemu 120 za kakega karavana). Potem imaš vsaj občutek, da se pri 130 premikaš oz. vsaj pospešuješ do teh 130 nekaj časa.

Ne znam si predstavljat recimo enega a8 kak vozi 50 km/h skozi vas. Verjetno imaš občutek, da imaš avto v leru
tongue-1.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Vse lepo in prav, naj potem pišejo kazni vsem kretenom, ki izsiljujejo na avtocesti in iz stranskih cest. Pogledat, če je frej in ocenit hitrost vozil - to je že višja matematika za njihove opičje možgane.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
s tem se ne bi strinjal. znak se spregleda bzato, ker so vsi nekih podobnih barv in ker jih je na naših cestah že 3x preveč. povsod je neko delo na cestah, povsod so neke omejitve...
znak sem že spregledal, otroka pa hvalabogu še ne!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Pa se je kdo zamislil glede na to da je na regionalkah polno omejitev 60km/h tudi po nepotrebnem kako bo ko te bo odzadaj kak šlepar naložil? A se je kdo kdaj probal skozi trojanske predore peljati 60 no jaz sem enkrat pa me je en Romun skoraj ubil od takrat naprej vedno 80 manj nikoli!
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
s tem se ne bi strinjal. znak se spregleda bzato, ker so vsi nekih podobnih barv in ker jih je na naših cestah že 3x preveč. povsod je neko delo na cestah, povsod so neke omejitve...
znak sem že spregledal, otroka pa hvalabogu še ne!
Znak je na miru in se nekako ve kje naj bi stal. Otrok ti pa nepričakovano prileti na cesto, kot neka ninđa. :p
Na srečo je več znakov kot niđa otrok.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
393
83
44
dolenska
Zadnji si.
Kako se obravnava s prekrškarji povratniki. Blizu mene je en dečko, ki je kr problematičen na cesti. Mislim, da imata s ženo skupaj kmetijo. Če ne plačuje kazni se davkarija usede na imetje. Kako je to s ostalo družino? Saj lahko še brez premoženja ostane, strehe nad glavo. A je še tko, da more oseba podpisat, če hoče it na zdravljenje. Njegova žena mi je pred leti govorila, da je govorila s zdravnikom in ji je odgovoril, da ne more nič
rolleyes-1.gif
.
Glede na te kazni si lahko ZELO hitro breh vsega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
True, true. Tudi pred cestninskimi postajami so čisto nemogoče omejitve. Če bi jaz tam kot piše na znakih peljal 60, bi me od zadaj ubil kdo. Sej razumem, da so včasih dolge kolone, samo potem bi lahko naredili svetlobne znake. No, zdaj tak ne bo več cestnin, bodo pa sigurno že 1 km pred njimi omejitve 80, mimo hišic pa bo 60 kolikor vem. Hišic pa itak ne upajo odstranit - bogve če bodo naslednje leto še vinjete... Pa še dnarja nimajo za kaj takega, še obmejnih objektov niso začeli odstranjevat
tongue-1.gif


Sej je tudi OGROMNO vasi, kjer bi lahko bila omejitev 70, pa je 50, da lahko policaji polnijo proračun. To, da so v MB cesto proletarskih brigad dvignili na 70 (pred davnimi leti je že bilo tak), bi lahko v Vatikanu mirno razglasili za čudež
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
svašta... da grem na rondoju mal na počez pa že colam 500€ ...zdej bom pa dejansko začel razmišljat o prodaji nissana...
crazy1.gif
Jaz bom pa kmalu začel razmišljat, da kupim kaj s kupom konjev pod pokrovom. Ker očitno bo kazen za pobeg nižja kot, če te v mestu dobijo za par km/h prekoračit hitrost.
confused-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:norenje za dušo po podeželju je pa minus zato, ker bojo pol spet škifi skriti za kkšnim grmovjem in mi pol pridigali kok srn in zajcev sem ogrožal,
Meni je lani na planinskih ridah pridigal kako sem ogrožal motoriste s svojo vožnjo
confused-1.gif
.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
ah to ni nič, mene je en pingvin v btcu enkrat po driftanju prepričeval, da sem ogrožal pločnike, robnike, prometne znake in asfalt
13.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
hehehehe.. ja, teli v BTCju ga kr dobr pihnejo ja
aplauz.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.665
258
113
no sej bomo vidl čez pol leta koliko bo manj mrtvih...


jest tud pravim, da je treba nadzor povečat!

Sej ko jest pritisnem na gas, ponavadi tam, kjer vem, da policajev ni...

Pa tud kje imajo kontrole??? Dons na tivolski, nasproti galerije... kjer itak ni dovoljeno za kolesarje, pešce in mopediste. Na celovški, od mcdonaldsa naprej, kjer spet ni nobenih bajt, nič, razen avtobusna postaja... Zakaj jih ni nikol na slovenski, kjer je en kup pešcev?

sicer mene ne moti da je tok mal nadzora, ker je potem tud tok manjša verjetnost da dobiš kazen... sam tkole si tud samseb mal v skledo pluvam, ampak mislim da bi le nadzor umiril promet!

sicer pa, a ni najboljš narest ležeče policaje, tok visoke, da so pri 50 še kolikortok udobni, kar je pa več, te pa že rukne... in tako po vseh cestah, kjer so problematične, pa je...

al pa v avte senzorje, ob ceste oddajnike, in naj lepo računalnik sam zmanjša brzino na 50, 70, 90... in je...