Še strožje kazni?

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ne kazni ne zadostujejo, v ničemer ne preprečujejo, da se ne bodo vozili pijanci vozili, sploh pa takim praviloma nikoli ne izterjajo kazni....

ne vem kaj ti ni jasno...

Zvišanje kazni tudi ne prizadene elite, nekoga z minimalko pa prizadene oz bo še več pobegov in drugih pizdarij.... Če bi uvedli kaznovalno politiko glede na premoženje, bi vsaj imelo nek smisel...

Dejstvo je, da pobirajo inkasanti kazni na nerizičnih odsekih in jebejo folk, tam kjer ni nevarnosti, kjer prehaja izven naselja v naselje, ne pa na nevarnih odsekih, pred šolami in ostalimi ustanovami....

to je izklučni namen polnenje proračuna.... Varnost na naših cestah se je povečala takoj, ko so uvedli vinjete in se vs folk ni več cjazil po lokalnih cestah..

Vsi dodatni ukrepi, pa so šnelkurzi, da plačaš maš par seans in voila..... nobene rehabilitacije, tudi pr varni vožnji - poslušaš teorijo in se pelješ par krogov...
vse skupaj je brezveze, manj bo izterjanega, več bo pobegov in finančnih zlomov revnih družin in stem povečanje nasilja...

bolje nebo nič....

to je tako kot dvig minimalne plače
podjetja se ga ne držijo, večini je padla kreditna sposobnost za več kot 100€ res odličen zakon...., tako kot so naredl zdej pri kaznih...
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Aha, ok
smile-1.gif


Ko smo že pri kaznih .. Preverjeno je imel en prispevek o kolesarjih, pešcih in prehodih čez cesto .. Vsi smo slabi udeleženci v prometu. Škoda, da razglabljamo o kaznih .. Pogovorimo se raje o rečeh, ki jh lahko sami pri sebi izboljšamo .. pa potem tudi dejansko izboljšamo .. List bo dolg .. končni rezultat pa ... mogoče ena izboljšava? .. Pa še to na kratek rok
frown-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Očitno ne znaš brati.

sam namreč pravim, da kazni ne zadostujejo oziroma ne izboljšajo stanja .. in da bi bilo treba spremeniti kulturo in razmišljanje vsakega posameznika ..

Citat:
Uporabnik reality pravi:
ne kazni ne zadostujejo, v ničemer ne preprečujejo, da se ne bodo vozili pijanci vozili, sploh pa takim praviloma nikoli ne izterjajo kazni....

ne vem kaj ti ni jasno...

Skrbi me zate .. zagovarjaš namreč moje razmišljanje, hkrati pa misliš, da razmišljava različno..
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Saj debata je danes povsem enaka kot že leta 1998, ko so drastično povišali kazni. in potem še nekajkrat.
Eni kritizirajo star zakon, ker je zanič in hvalijo nov zakon z višjimi kaznimi, in pravijo da bo ta preprečil divjo vožnjo in spravil pijance s cest.
Čez par let pa isto, tud osebe se niso zamenjale. Ljudje pa še kar delajo prekrške in se zaletavajo, država pa kasira, vsako leto več.

No mogoče je danes za spoznanje več tistih, ki vidijo da je namen zakona polnjenje proračuna, eni pa ne bodo nikoli spregledali.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.379
213
63
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Čez par let pa isto, tud osebe se niso zamenjale. Ljudje pa še kar delajo prekrške in se zaletavajo, država pa kasira, vsako leto več.

No mogoče je danes za spoznanje več tistih, ki vidijo da je namen zakona polnjenje proračuna, eni pa ne bodo nikoli spregledali.

S tem zadnjim se strinjava, le pri ukrepih sva na različnih bregovih. Jaz bi ob nižjih kaznih zagovarjal več izrečenih ukrepov - čimveč takih, ki naredijo bedarijo, naj za to bedarijo nasrka.
Kratkotrajno bi bil 'učinek na proračun' tu njekje, na dolgi rok pa bi se pravila obnašanja prijela tudi bolj trdih - kako je slednje v interesu državnega proračuna, pa je druga zgodba...

LP,

Milan
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:
1. 100 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;
2. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h.

res se jim gre za varnost ja....
bonk.gif
A lahko tole malo razložiš. Povezavo med citatom in tem, kar si ti dodal.

seveda.

če bi se jim šlo na polno za varnost v prometu (pa pustiva sedaj tiste moje teorije o več policajih na cesti in nižjih kaznih ter popravljenih cestiščih, katere bi dejansko povečale varnost na cesti ampak jaz pač nisem na poziciji, da bi v zvezi s tem lahko kaj naredil, kot si me že pozval v preteklosti) bi lahko pustili kazni za najnižje prekrške resnično minimalne, ne pa da te grejo za DO 10 km/h prehitro vožnjo oglobit za 100€ (lahko bi bila opcija opozorilo policista ali kajpavem, 50€), za OD 10 DO 20 km/h prehitro vožnjo pa že kar 300€ (tukaj pa bi šlo recimo 100€), me čudi da niso še kazenskih točk prilimali zraven. trik je v tem da so dali relativno visoke kazni (visoke glede na najnižjo ter povprečno plačo) za najmanjšo možno prekoračitev, ki se ti dejansko lahko zgodi tako mimogrede, da sploh ne opaziš. vsi pa vemo kje in kakšne prekrškarje v povprečju policaji najraje lovijo.

1. Za prekoračitev par km/h zdaj niti ne kaznujejo, pa verjetno tudi kasneje ne bodo.
2. Marsikje v naselju je lahko 10km/h prehitro že kar veliko preveč in tam je čisto prav, da se take ki prehitro vozijo tudi kaznuje.
3. Če se nekomu mimogrede zgodi, da vozi 20 km/h prehitro, pa tega sploh ne opazi, ni za na cesto. Mogoče mu ne bi škodila še kaka vaja iz avtošole, da se nauči z občutkom pritiskat na plin.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.728
14.471
113
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
seveda.

če bi se jim šlo na polno za varnost v prometu (pa pustiva sedaj tiste moje teorije o več policajih na cesti in nižjih kaznih ter popravljenih cestiščih, katere bi dejansko povečale varnost na cesti ampak jaz pač nisem na poziciji, da bi v zvezi s tem lahko kaj naredil, kot si me že pozval v preteklosti) bi lahko pustili kazni za najnižje prekrške resnično minimalne, ne pa da te grejo za DO 10 km/h prehitro vožnjo oglobit za 100€ (lahko bi bila opcija opozorilo policista ali kajpavem, 50€), za OD 10 DO 20 km/h prehitro vožnjo pa že kar 300€ (tukaj pa bi šlo recimo 100€), me čudi da niso še kazenskih točk prilimali zraven. trik je v tem da so dali relativno visoke kazni (visoke glede na najnižjo ter povprečno plačo) za najmanjšo možno prekoračitev, ki se ti dejansko lahko zgodi tako mimogrede, da sploh ne opaziš. vsi pa vemo kje in kakšne prekrškarje v povprečju policaji najraje lovijo.

1. Za prekoračitev par km/h zdaj niti ne kaznujejo, pa verjetno tudi kasneje ne bodo.
2. Marsikje v naselju je lahko 10km/h prehitro že kar veliko preveč in tam je čisto prav, da se take ki prehitro vozijo tudi kaznuje.
3. Če se nekomu mimogrede zgodi, da vozi 20 km/h prehitro, pa tega sploh ne opazi, ni za na cesto. Mogoče mu ne bi škodila še kaka vaja iz avtošole, da se nauči z občutkom pritiskat na plin.

1. ja fak, dej ne me smejat.... to tudi približno ni res, vse je odvisno samo od dobre oz. slabe volje policaja.

2. tukaj ti bom dal delno prav. zakaj delno? zato, ker je tako, kot si ti napisal, lahko na določeni cesti preveč že samo vožnja po omejitvi (ravno par dni nazaj sem reševal situacijo na cesti da se nisem zaletel, ker je en bedak v naselju z zelo ozko ovinkasto cesto (obvoz skozi Podgorje pri kamniku, preozka za normalno srečanje dveh vozil s 50km/h) pripeljal cca. 50, kar se sicer po omejitvi a daleč od vsaj približno varne hitrosti. sam sem vozil cca. 35 in zato tudi uspešno rešil situacijo - zavil skoraj popolnoma dol s ceste, tip pa samo mimo mene, itaq nebi mogel ničesar naredit, bi samo počilo. ja, kdo bi si mislil, zmožen sem voziti tudi pod omejitvijo....
po drugi strani pa na določenih odsekih ne ogrožaš dodatno prav nobenega, če se pelješ cca. 10 ali pa (OMG) celo 20km/h več kot je omejitev, če je cesta dovolj široka, pregledna, brez lukenj/flik/spolzkega asfalta.

3. lahko se mimogrede to zgodi. brez problema. vsedi se najprej v recimo renault 5, pa se vozi 3 dni naokoli, pol se pa vsedi v bmw 5, pa se vozi še nadaljne dni... v bmwju (ali pa audiju, passatu, pač v enem večjem novejšem avtomobilu boš imel manjše težave z dojemanjem hitrosti po občutku, če pa non-stop gledaš na števec pa tudi vemo kam te to pripelje.. no ja, mogoče ti tega ne veš ampak ok, dojemanje okolice je 13x slabše in posledično bolj ogrožaš ostale udeležence v prometu.

no to je bil samo eden izmed načinov kako greš lahko preko omejitve pa sploh ne veš, pol jih je pa še cel kup. samo taki kot si ti plus tisti, ki pišejo zakone, tega ne dojemajo oziroma imajo v mislih druge cilje kot pa ta wannabe varnost. sej ni panike, se zgodi, niso vsi za vse.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.728
14.471
113
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
S tem zadnjim se strinjava, le pri ukrepih sva na različnih bregovih. Jaz bi ob nižjih kaznih zagovarjal več izrečenih ukrepov - čimveč takih, ki naredijo bedarijo, naj za to bedarijo nasrka.
Kratkotrajno bi bil 'učinek na proračun' tu njekje, na dolgi rok pa bi se pravila obnašanja prijela tudi bolj trdih - kako je slednje v interesu državnega proračuna, pa je druga zgodba...

LP,

Milan

467716-post_slo.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Axi pravi:

In kaj nam takšna statistika pove? Nič!

Res nam ne pove veliko, pove pa da je CupraR malo višje v tej temi kar nekaj pisal na pamet.

Kdo je na pamet pisal? Samo brat ne znaš
hysterical-1.gif
izrecno sem pisal za LJ kolk je smrtnih nesreč v mestu? Nisi dal podatka, ti še ni ratalo.. zopet si kar nekaj u tri pm pisal..
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
to je pa zato, ker mu niso takoj vzeli avta in vse premoženja in v zapor delat.

1520€ kazen je pa itaq smeh.