Passat 2.0 DSG 2015

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Ima še kdo čričke pod pokrovom motorja ko je še hladen. Imam prevoženih 134.000 km in mi ni jasno zakaj mi jermen cvili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: maki3

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Samo za info, ko sem kupil avto, je imel 89000 km, star 7 let. Sem dal takoj na velik servis in mi je mehanik kazal stare dele, napenjalec, vodna črpalka, to je ležaj že bil skoraj zanič. Za km je rekel, da se mu zdijo realni glede na ostalo stanje, ampak tako pač je.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja samo je letnik 2015 pomeni da ima več delovnih ur kot kilometrov.
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Nov micro jermen je cca 10/15€ ,zamenjaj(predlagam ContiTech). Preveri tudi delovanje sklopke alternatorja
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej jermen ne cvili samo ko drsi/zdrsava po jermenici, cvili tudi če je zvita ali zamaknjena katera od jermenic ali kateri od napenjalcev in se bočno drsa po obodu. To se lahko tudi zobati. Sicer pa a nimajo te novi avti samo en jermen, se čudim da bi imel passat letnik 2015 kaj več kot samo zobati jermen?

Sicer pa če govorimo o navadnem tihem cviljenju (kot škržati poleti) in ne škripanju kot da se mačke gonijo, potem zna nov jermen isto cvilit če ne celo še bolj. Eni jermeni novi cvilijo, eni ko se postarajo, eni pozimi cvilijo, eni poleti, eni ne cvlijo, eni ves čas ... večinoma pa niti ni povezano z jermenom.

Cvili lahko tudi servo črpalka (tipično cviljenje ko je mrzla), samo najbrž avto nima več hidravličnega servota. Cvili lahko tudi alternator, sploh če mora več dela opravljat (bolj na koncu akumulator, ki vleče večji tok) .. skratka ene 10 stvari lahko cvili tako na pamet pa z menjavo jermena ne boš nič naredil.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Sej jermen ne cvili samo ko drsi/zdrsava po jermenici, cvili tudi če je zvita ali zamaknjena katera od jermenic ali kateri od napenjalcev in se bočno drsa po obodu. To se lahko tudi zobati. Sicer pa a nimajo te novi avti samo en jermen, se čudim da bi imel passat letnik 2015 kaj več kot samo zobati jermen?

Sicer pa če govorimo o navadnem tihem cviljenju (kot škržati poleti) in ne škripanju kot da se mačke gonijo, potem zna nov jermen isto cvilit če ne celo še bolj. Eni jermeni novi cvilijo, eni ko se postarajo, eni pozimi cvilijo, eni poleti, eni ne cvlijo, eni ves čas ... večinoma pa niti ni povezano z jermenom.

Cvili lahko tudi servo črpalka (tipično cviljenje ko je mrzla), samo najbrž avto nima več hidravličnega servota. Cvili lahko tudi alternator, sploh če mora več dela opravljat (bolj na koncu akumulator, ki vleče večji tok) .. skratka ene 10 stvari lahko cvili tako na pamet pa z menjavo jermena ne boš nič naredil.

Bo mu moral master prisluhniti, če loči cviljenje od cviljenja.
Niso samo črički, nekaj časa do kar mačke.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če cvili do nivoja mačke potem najbrž res mikrojermen zdrsava. :D

Ampak kot rečeno lahko ni sam jermen kriv, ampak tisto kar mikrojermen poganja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Bom kar tukaj vprašal...

Sicer imam Passat letnik 2016 (februar), 2.0 150km (iz DE) in sem se včeraj pogovarjal z enim kolegom, da ti lahko posodobijo firmware za DSG menjalnik... Kolega ima Audi A4 2016 z avtomatskim menjalnikom in sma se malo menla glede menjalnika in sem mu rekel, da moj DSG lepo menjuje med normalno vožnjo, ampak ima 2 slabosti:

-ko spelješ, dosti krat grdo cukne
-včasih, ko hočeš peljat malo hitreje, najprej tak na rahlo pohodiš gas in se avto skoraj ne odzove; potem pa še malenkost pritisneš na gas in potem kar naenkrat cukne (včasih tudi menja prestavo nižje)...

No, in kolega mi je reko, da naj grem na servis in mogoče je na voljo novejši firmware za DSG menjalnik... Je reko, da včasih novejši software odpravi kakšne napake...

Je to res?