Passat 2.0 DSG 2015

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Bom kar tukaj vprašal...

Sicer imam Passat letnik 2016 (februar), 2.0 150km (iz DE) in sem se včeraj pogovarjal z enim kolegom, da ti lahko posodobijo firmware za DSG menjalnik... Kolega ima Audi A4 2016 z avtomatskim menjalnikom in sma se malo menla glede menjalnika in sem mu rekel, da moj DSG lepo menjuje med normalno vožnjo, ampak ima 2 slabosti:

-ko spelješ, dosti krat grdo cukne
-včasih, ko hočeš peljat malo hitreje, najprej tak na rahlo pohodiš gas in se avto skoraj ne odzove; potem pa še malenkost pritisneš na gas in potem kar naenkrat cukne (včasih tudi menja prestavo nižje)...

No, in kolega mi je reko, da naj grem na servis in mogoče je na voljo novejši firmware za DSG menjalnik... Je reko, da včasih novejši software odpravi kakšne napake...

Je to res?
Tudi meni se dogaja podobno. Ko menjam iz R v D moram malo počakat, da potem lahko normalno s peljem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Logično, kot pri vseh avtomatikih. Menjaš, počakaš pol sekunde da sam potegne in gasa.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ni logično, prej pri Mondeju nisem mel takšne izkušnje. Takoj je povlekel naprej.
Aha in Ford je referenca? Fak. Nevem, doma imamo avtomatike od nekdaj in to klasične (Mercedes) kot robotizirane (Stronic oz. DSG) in vsi od nekdaj tako delujejo. Prav tako ti bo vsak svetoval da ko menjaš v D da počakaš tiste 3ms da avtomobil sam potegne in potem dodaš gas. Če citiram enega serviserja avtomatskih menjalnikov: Za menjalnik je smrt da ga daš v D in takoj za tem gas. To je to. Bo pa brez skrbi to pokomentiral še kak alterski znalec ki dobro googla.