Otroški avtosedež

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
[QUOTE="Peror, post: 2668143, member: 18204", pa četudi zaradi tega tvoj otrok v avtu potem noče sedet. In .[/QUOTE]

ni otrokova stvar ali se bo odločal al hoče sedet ali ne. Ampak je to stvar staršev. Otrok je tam, da posluša.
Drugače pa bravo čestitam na pravi poti si z vzgojo za princesko ali princa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner
I

Izbrisan uporabnik 474

The force of a head-on collision is distributed over the impact shield and absorbed by its impact-absorbing materials. This system resembles an inflated airbag and helps to significantly reduce the force of impact in the event of an accident. The harness does not injure the child, while at the same time the sensitive head, neck shoulders and inner organs are protected. The newly designed, one-hand adjustable impact shield (patent pending) adjusts for highest comfort perfectly to the child's body and additionally offers more freedom of movement of the upper body as well as maximum safety especially in frontal impacts when compared to conventional five-point harness systems.

Da te mizica pri pripenjanju moti, moras bit vsaj 40% invalid. Da pa mizico zaradi tega odstranis, pa moras bit tudi vsaj 75% mentalnega invalida...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Dajva tele procente, fizikalne, mentalne in podobne na 100 da boš srečen. Zdaj pa prilepi še kaj v madžarskem jeziku, da bo bolj jasno (če bi svoje poste res razumel potem nebi mentalnemu invalidu pisal v angleščini). Če ostanemo pri otrocih, to je tako kot ko otroku mama zavpije "daj malo pomisli, debil". Ne pomisli pa da dejstvo da je debil pomeni ravno to da težko karkoli misli.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
[QUOTE="Peror, post: 2668143, member: 18204", pa četudi zaradi tega tvoj otrok v avtu potem noče sedet. In .

ni otrokova stvar ali se bo odločal al hoče sedet ali ne. Ampak je to stvar staršev. Otrok je tam, da posluša.
Drugače pa bravo čestitam na pravi poti si z vzgojo za princesko ali princa.[/QUOTE]

Točno tega se zavedam in se zaradi tega tudi nagibam k takemu z mizo. Poznam take, ki nočejo not sedet in s tem se ne strinjam oz. jaz ne bom tako reagiral. Kiddy Guardianfix 3 je trenutno moja izbira, ker pa imam še kak mesec časa pa vseeno berem in tuhtam kaj naredit. Se pravi ali bi vseeno raje tistega do 4ih let vzel, a je Romerjev kljub vsemu dovolj varen itd.

Ko pa se že odločim, da bom vzel takega, pa napiše recimo Jello, da pa je šla mizica na živce. In potem je spet zmeda...
 

joshyslo

Pripravnik
30. jun 2008
250
4
18

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
med tema dvema definitivno monza nova.
imam oba in ni primerjave.
Je recaro dosti bolj udobn in primern za dalše vožnje. Pod ritjo je enaka pena kot na pravih sedežih. kidfix pač tista standardna prevleka z malo filca. Za glavo lahko napumpaš blazino, da nastaviš kje glavo nasloni.
Pa še recaro ima zvočnike in lepo posluša svoje pravljice/muziko in ti svojo.

sem pa vzel recarota tukaj: https://www.babyland-online.com/
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
jaz sem vzel sedež, ki je bil na zalogi in je prišel v treh dneh. (točno tega ruby na linku)
Naslon se premika (kot) isofi gre ven in not in pa zadnji del se tudi kot malo spreminja. To imata oba enako in romer in recaro
 
  • Všeč mi je
Reactions: joshyslo

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
super hvala za odgovor. bom ga kar naročil na tej strani
Imam recaro Monza nova iz prejšnje in sedanje serije. Ta na linku se mi zdi, da je še iz prejšnje (ker je rumen spodaj, pri novem je sivo). Če boste kaj menjavali sedeže (ven/notri) res priporočam iz nove serije. Sicer deluje enak, so pa izboljšali patent za izvlačenje sedeža iz isofixa. Pri prejšnjem sem si lomila nohte in imela težave (no, več nas je bilo takšnih), lahko je to trajalo tudi po par minut - sicer pogruntaš potem približno, kaj narediti, samo... Pri novem na videz enako, a gre sedež ven takoj, nobenih problemov.
Drugače pa sedež sigurno priporočam, udoben za otroka, enostaven za vzdrževanje/čiščenje. Pravljice in pesmi smo večkrat prakticirali. Pri dveh sedežih pa ne pozabi na razdelilec, da bosta lahko oba hkrati poslušala in ne bo kreganja. :D
 

joshyslo

Pripravnik
30. jun 2008
250
4
18
Avtosedež bo vedno v avtu ker imava 2 avta. Nisem vedel da je iz prejšnje serije. Upam da bo vredu.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Točno tega se zavedam in se zaradi tega tudi nagibam k takemu z mizo. Poznam take, ki nočejo not sedet in s tem se ne strinjam oz. jaz ne bom tako reagiral. Kiddy Guardianfix 3 je trenutno moja izbira, ker pa imam še kak mesec časa pa vseeno berem in tuhtam kaj naredit. Se pravi ali bi vseeno raje tistega do 4ih let vzel, a je Romerjev kljub vsemu dovolj varen itd.

Ko pa se že odločim, da bom vzel takega, pa napiše recimo Jello, da pa je šla mizica na živce. In potem je spet zmeda...

Najbolj varen sedež po lupinici je rear-facing. Mi imamo v enem avtu Maxi cosi 2 way pearl in mi je res všeč, ker ga lahko obračaš. Do 2,5 let starosti je bil otok striktno obrnjen nazaj, potem, ko je imel noge res že natlačene, pa smo ga obrnili okoli. Ko gremo na kakšno daljšo pot, ga pa spet obenem nazaj. Varnost pred udobjem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
To že, ampak to ni iz skupine 1, 2, 3 ... logično, da so posamične skupine bolj varne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Aja, pa še to, v primeru darwina je res 2way pearl bolj varen, ko je v rear facing poziciji. Ampak ko ga pa obrnejo, pa je varnost veliko slabša, kot v kiddy guardianfix 2, oz podobnem modelu z mizico.
Torej optimalno bi bilo: prvo lupinica, potem avtosedež kjer je otrok še vedno obrnjen kontra smeri vožnje, potem pa do 4 leta (ali 18kg ali nekje 105cm), v takšne ki ima mizico, potem naprej pa ni več takih problemov z varnostjo, kao :)

Zdaj komu se da s tem? Komot...za ostale je pa univerzalna rešitev model z mizico.
 

joshyslo

Pripravnik
30. jun 2008
250
4
18
Imam se drugega otroka ki je star 10 mesecev in sem nabavil besafe avtosedež izi go modular i-size jajčko in sedež. In bazno postano isofix.Probal sem dat starejso hči noter in ni hotela sedet ker je že od samega začetka sedela da je gledala naprej. Je pa tud zelo velika in nima dat kam noge. Zato sem kupil to kar sem probali smot tud z mizico in nikakor ni šlo da bi sedela. Mislim da je besafe isize dober tud potestih in varnosti.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Aja, pa še to, v primeru darwina je res 2way pearl bolj varen, ko je v rear facing poziciji. Ampak ko ga pa obrnejo, pa je varnost veliko slabša, kot v kiddy guardianfix 2, oz podobnem modelu z mizico.
Torej optimalno bi bilo: prvo lupinica, potem avtosedež kjer je otrok še vedno obrnjen kontra smeri vožnje, potem pa do 4 leta (ali 18kg ali nekje 105cm), v takšne ki ima mizico, potem naprej pa ni več takih problemov z varnostjo, kao :)

Zdaj komu se da s tem? Komot...za ostale je pa univerzalna rešitev model z mizico.

Se strinjam s tabo glede varnosti pri obračanju sedeža, ampak vseeno mislim, da na rezultat vpliva tudi starost otroka in sklepam, da test uporablja standardno lutko za vsako skupino (nikoli se nisem poglabljal v metodologijo testiranja). Če daš v 2 way pearla 1 leto starega otroka obrnjenega nazaj, bo rezultat testa"zelo varen", če pri istem otroku sedež obrneš, bo rezultat porazen. Če test v istem sedežu ponoviš s 3 leta staro lutko, menim, da rezultat pri naprej obrnjenem testu ne bo več tako kritičen. Verjetno nihče ne kupi dragega varnega sedeža za to, da ga bo že pri v enoletniku obračal naprej. Pri našem drugem sedežu (cybex), ki ima mizico, je navodilo, naj se pri (podatek pišem na pamet) cca. treh letih mizica odstrani. Se pravi, je na podobnem, kot pri 2 way pearlu. Ima pa 2WP drug problem pri otrocih v zgornji velikostni skupini in to je, da je v avto fiksiran izključno preko isofix baze. Otrok je pri 105 cm lahko že precej težek in vprašanje je, če ga tista 4 zapirala zadržijo v primeru trka.

Midva sva pri prvem otroku škrtarila s sedežem (kupila enega) in ga prestavljala iz avta v avto, pri drugem pa ugotovila, da sva si s tem delala samo nepotrebno delo. Sedežev imava sedaj cel kup, v vsakem avtu, pa pri obeh starih starših ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Res je, tam nekje pri 15 mesecih, so vratne mišice dovolj močne, ea vzdržijo frontalno trčenje, za sedenje naprej. Samo tu je catch zakaj je mizica bolj varna.