Otroški avtosedež

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi:Ta mizica spredaj pa je lahko samo dobrodošla za otroka, pa itak se jo uporablja samo nekaj časa, potem pa se odstrani, ne vem kdaj že...po 5 letu?

prav zanimivo kako imajo nekateri starši pomisleke glede mizic...

mizica se lahko odstrani ko otrok dopolni 3 leta oz ima vsaj 15kg.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Hja mislijo, da je to tak sistem, ko recimo v lunaparku, ko "mizika" fixira človek v stol, je pa tu čisto drugače
smile-1.gif


Evolucija teh stolov je vse v smeri mizic, ker so bolj varno, edino kaj otrok tu faše, so modrice zaradi trakov pri ramenih, ker to še vedno obstaja. No in zdaj delajo razvoj v to smer, da bodo imeli avtosedeži v teh pasekah airbage...noro mislim
smile-1.gif


A mi se vozili v stiropor stolih.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Odvisno od teže in velikosti. Mi smo iz lupinice prešli na avtosedež komaj pri enem letu. Pomembno je, da ima otrok v avtosedežu glavo na pravem mestu. če je prenizko, po več škode kot koristi
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Vprašanje da ne berem vseh strani: imamo 6 mesečnega mulca - kaj kupit in kdaj?
splošna priporočila:
avtosedeži niso poceni, a npr dodatna šminka kot biserna barva/velike felgne ti pri trku nič ne pomaga
kupi nekaj po standardu ECE R-129; i-size (starejši R-44 ima slabše zahteve za bočni trk)
do 4 let, ga vozi kontra smeri vožnje
ISOFIX je zakon
v malih avtih skoraj ni dovolj prostora za moderne sedeže
bodi dosleden pri imenih sedežev, ker z novo generacijo jih včasih samo malo spremenijo

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx


Pri teh mesecih je koristna še jajčka, da ga zunaj pripraviš in potem v avto samo klikneš v ISOFIX (žal samo do ~75cm višine, ~ 12 mesecev)
recimo dobra sta BESAFE (ali STOKKE) iZi Go Modular (ista jajčka, pod dvema blagovnima znamkama)

ali malo večji sedež, ki bo do ~85cm, (1,5 leta)
npr. BRITAX RÖMER Baby Safe i-Size


opcija je večji sedež, ki bo ostal v avto
max-cosi Axissfix
Recaro Zero.1 i-size
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Meni pa se zdijo avtosedeži poceni, četudi gledamo Kiddy-a, ki je med dražjimi in seveda najboljši, je cena dobrih 300. Sedež pa imaš od 9 do 36kg...torej za več kot 10 let...

če to primerjamo s cenami vozičkov, ki stanejo jurija in več...ne vem...še plenice pridejo več kot avtosedež pa nihče ne razmišlja, da bi uporabljal bombažne in jih pral
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ksz
Koliko sonckov imamo na alterju. Jaz pa pravim da je najbolj varno brez sedeza
Da ga do 15 leta starosti sploh ne damo v avto
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
...še plenice pridejo več kot avtosedež pa nihče ne razmišlja, da bi uporabljal bombažne in jih pral
smile-1.gif

Jih kar perejo. Pa ne za to da bi šparal.

Najbolj varen je km, ki ga ne narediš. Torej, čepet doma, namesto za vsak drek se gonit okol in potem iz enega sedeža cele doktorate delat.
bonk.gif
A otroka upate s kolesom peljat in v kaj ga vtaknete?
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Recaro monza nova. Dobil s poštnino za 180€ maš tudi 9-36 verzijo za 40€ več.
Če ga primerjam z romer kidfix je dosti boljbudobn, več stranske zaščite pa še zvočnike ma

Ima otrok in je super.
Če kdo kupuje novega za otroka pod 15 kg, me lahko kontaktira za mizico. Jo je otrok prerasel... Ker razlika v ceni z mizico in brez je precejšnja, posebej pa samo mizice ne prodajajo...
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
V vato jih zavite haha
Še eden, ki se dela norca...

Ne vem kakšen imaš ti odnos do svojih otrok (če jih imaš) oziroma boš imel odnos, če boš otroke imel, ampak jaz si nikoli ne bi oprostil, če bi zaradi mojega šparanja na avto sedežu otrok v primeru trka utrpel poškodbe, bog ne daj postal invalid ali pa celo umrl. In razlike v kakovosti sedežev so veeelike. Nihče ne trdi, da pa mu v primeru najdražjega ali najboljšega (tukaj ni korelacije) sedeža ne bo nič, lahko pa potencialno nevarnost, ki je pač odvisna od sedeža, zmanjšaš na najmanjšo možno mero.

To torej ni zavijanje v vato, ampak je preventiva. Zavijanje v vato so primeri, ko otroku ne pustiš ven na sneg, ker je "premrzlo in bo moker". Pa recimo, da mu poleti ne dovoliš, da bos teka okrog, ali pa se ne sme kopati v morju več kot 5 minut, ker je "voda premrzla".
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18