Otroški sedeži

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Ta mala bo počasi tako velika
cheer.gif
, da jo bo treba spravit ven iz lupinice.
Malce sem si že ogledal teste otroških sedežev na AMZS strani, zanima pa me, če obstajajo še kakšni.
Predvsem pa me zanimajo vaše izkušnje, kateri sedeži so OK in pa kje jih kupiti. Baje obstajajo tudi online trgovine v tujini in pa Ebay, kjer se da dobiti iste sedeže občutno ceneje. Ima kdo kakšno takšno izkušnjo?
In pa seveda največje vprašanje: ali vmes zamenjat avtosedeže ali kupiti avtosedež, kateri ''raste'' z otrokom, torej da je primeren od začetka do konca. Tukaj me morda še najbolj zanimajo kakšni empirični testi, kaj je bolj varno, itd...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pravijo in tudi na testih je tako, da je bolje kupiti sedež do 18 kg, potem pa ko tega preraste naslednjega od 18 do 36 kg. Ko sem kupoval za našo malo je bila res razlika ko smo jo posadili v mali ali v veliki sedež do 36 kg. Se je v njem kar izgubila in ni imela nobene stranske podpore,.... Sedaj je v enem avtu Maxi cosi Tobi v primarnem avtu pa Chicco isofix. Oba sta ful dobra in bi ju še enkrat kupil.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Iz prve roke dobiš info.
smile-1.gif
. Če imaš mogoče enoprostorca, je to zelo dobrodošlo. Otrok je zlagkoto not in ven, pa še igraš se zlažje z njim, če moreš kje čakati.
drugače so pa teme ze za te male pojave, če ne dolgo nazaj razpisane. Maj razišči, boš vse zvedel in najdel.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Postopoma.

Na spletni strani baby centra imaš dnevne akcije-jaz sem prihranil cca. 80€.

Pa sedaj so neki novi, ki jih lahko rotiraš. Je veliko bolj enostavno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Prvič: ISOFIX ali ne (s stališča varnosti je tako, da je 2-točkovni isofix enako varen kot navaden, 3-točkovni pa malenkost varnejši s stališča stabilnosti zica).
Drugič: ga boš veliko prestavljal ali ne? Če ja, naj bo čimbolj preprost za namestitev. Če ni isofix, potem naj ima kak samozategovalni sistem za pritrditev s pasom (v stilu Romer King)
Tretjič: prevleka se mora zlahka slečt in prat, če se le da, naj bo primerna za sušilca (ampak taki so redki)
Četrtič: poglej teste in kupuj le tiste izmed najbolj varnih
Petič: zunaj so cenejši, itak pa so najdražji v raznih Baby Centrih
Šestič: razni udobnostni dodatki (recimo to, da se sedež zavrti) so fajn, niso pa nujni ...
Za konec: Ne preveč gledat na barve, itak je najbolje dat čez prevleko (originalno ali pa ne). Potem je sedež čez dve ali tri leta, ko kupuješ novega 18-36, kot nov in ga dokaj zlahka prodaš ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Včasih ja. Nikoli pa ne ostane v tistih plastičnih zarezah. Je pa bilo na začetku boljše, potem pa smo po pošti dobili nek dodatek blago z gumo, ki se napne preko mehanizma za zapiranje in od takrat dalje se pasovi oz. trak za napenjanje težje zategne. Res pa je da ta dodatek prepreči, da bi šla v ta del za zapiranje sedeža umazanija.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
če se mu gre za varnost, potem točka 6 odpade. sedež mora biti fiksen predvsem v podnu v primeru trkov. prav tako so razne stranice, ki se širijo in ožajo slabe, ker v primeru trka delujejo slabše kot tiste fiksne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Obstajajo povsem varni vrtljivi sedeži. Je samo stvar mehanizma. Jaz ga sicer nikoli ne bi kupil (težji, bolj zakompliciran, večja možnost okvare ali kakega šklepetanja premičnih delov), ampak če je sedež na testu dobil dobro oceno za varnost, je očitno varen.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Sem se malce poglobil v tole stvarco in glede na tale test ( Kidy Infinity Pro najboljši po ocenah. Zanimivo je, da je tudi cenovno daleč najcenejši (cca. 170 EUR, iz Nemčije celo 140 EUR), sploh v primerjavi z Maxi Cosi in Romer je skoraj pol cenejši. Tako da, si bomo ta teden ogledali v živo to stvar in če bo ok, potem je zaključena zgodba.
Ima morda kdo izkušnje s točno tem sedežem?
Še slikca avtosedeža:
imgBigArticle_1_182739.jpg
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Ko smo pri nas kupovali sedeže, sem tega Kiddyja tudi gledal, vendar sem po raznih forumih bral, da zna biti v praksi, predvsem poleti, prevroč in da otroci švicajo v njem, ker je od spredaj precej bolj "zaprt" kot drugi sedeži. Zato se nisem odločil zanj.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Mi smo kupovali kakšen mesec nazaj in smo na osnovi ADAC testov (ki jih povzema tudi motorevija) gledali tudi tega Kiddyija.

Zanj se nismo odločili zaradi pomisleka, da zna takšen način "pripenjanja" precej utesnjevati otroka. Ko sedež preizkusiš v trgovini, zna
tistih 10-15 minut že biti vse ok. Vprašanje pa je, kaj se zgodi, ko je otrok v sedežu uro ali več - če ga pride "obiskat gospod klavstro", znaš imeti štalo....
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Ko smo pri nas kupovali sedeže, sem tega Kiddyja tudi gledal, vendar sem po raznih forumih bral, da zna biti v praksi, predvsem poleti, prevroč in da otroci švicajo v njem, ker je od spredaj precej bolj "zaprt" kot drugi sedeži. Zato se nisem odločil zanj.
To zna biti tehten premislek ja. Kje pa si to bral, se morda še spomniš?

Citat:
jaz sem kupil tegale:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=193956

po moje je bolje kupovati za manjši razpon kilogramov...
Khm, saj Kidy je tudi za 9-18.
confused-1.gif
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Tku pravi:
Mislim da je to tale tema:
med.over.net

Sicer je govora o prejšnjem modelu, vendar gre za isti princip sedeža.
Hvala, očitno so nekateri pa zelo zadovoljni z njim. Je pa noter dober nasvet, da obvezno kupovati z avtom in probat stvar v avtu. Bomo videli.

PS: Ima morda kdo izkušnje s tole we trgovino (nekatere cene so precej zanimive
cool-1.gif
): http://www.o-baby.de/agr/Autositze_10000_1.html.
Ali pa, če ste kupili preko kakšne druge, se tudi priporočam za link.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
A veš, da gre men tut
confused-1.gif
. No ne, če je na drugem avtu, na svojga je ne dam pa pika. Kaj bo komu to pomagalo, bom zaradi tega upravičen do kake pomoči v €?
Me pa mal na živc pritisne, ko vidim na kakih avtih po več teh trikotnikov. Pa ja, sej nima edini otroka
rolleyes-1.gif
.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
KSZ
Če bo še kdo kaj kupoval, priporočam tole nemško trgovino: http://www.o-baby.de/ .
Cene poštene, poštnina v Slovenijo samo 9,5 EUR in vse potekalo perfektno. Dobiš še kodo za sledenje, tako da točno veš, kje se nakup nahaja. Plačilo PayPal, tako da je tudi tukaj tveganje zmanjšano na minimum.

Sicer pa žalostno, kako naše e-trgovine odirajo in pa
cheer.gif
za globalizacijo. Pri nas 269 EUR, iz zgornje trgovine identičen artikel 190 EUR, vključno s poštnino.