Otroški avtosedež

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Lupinica in prvi sedež sta bila rabljena (zlahta). Sedaj imata nova, ker bosta v njih desetletje. Dvomim da bom menjal po 6 letih. Razen če bodo predpisali kot prvo pomoč.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
res, 6? jaz imam za tele stiroporje v glavi 3 leta (razne kolesarske čelade ipd. Kaj ni na podobni bazi?). če je pa pri zicih 6, toliko bolje. Nisem pa hotela niti začeti tele teme. Folk bi kupil 5 let staro lupinico iz ta četrte roke, ker zgleda čisto OK, jaz bi pa naj začelo debato o tem, da četudi kupi vse novo, naj bi parkrat menjal?

Ne rabiš menjat, ker ne bo slabše, govorim samo o tem, kaj priporočajo strokovnjaki
wink-1.gif

Stiropor pa je pri mojem ali njegovem ko nov
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
Je stiropor v sedežih podoben tistemu v kolesarskih čeladah. Ker za tiste je neka fora da stiropor ali nekaj bolj krhek rata ali nekaj takega (sem žal pozabila točno) in čeprav ima obliko enako in izgleda enako, ne nudi enake zaščite. V tej temi utiševalec ne sodeluje, da bi nam točno povedal, kaj je na stvari...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Je stiropor v sedežih podoben tistemu v kolesarskih čeladah. Ker za tiste je neka fora da stiropor ali nekaj bolj krhek rata ali nekaj takega (sem žal pozabila točno) in čeprav ima obliko enako in izgleda enako, ne nudi enake zaščite. V tej temi utiševalec ne sodeluje, da bi nam točno povedal, kaj je na stvari...

Ne ni.

V čeladah je veliko bolj kompakten. Stiropor iz avtosedeža se precej hitro lomi že, če hočeš prevleko dol snet in si prehiter in premočen. Zato je potrebno lepo zaponko za zaponko snet (in seveda povsod, kjer je za haklc/zatič zataknjeno samo blago) in nič na silo. Ravno tako je pazljivost potrebna pri natikanju nazaj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, in ti sedeži so kao zadnji krik varnosti in načrtovanja genialnih inženirjev. In vredni vsakega centa. Svašta.
2 kili plastike in 10 dek stiroporja in dobiš ven produkt za ~200€
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Je stiropor v sedežih podoben tistemu v kolesarskih čeladah. Ker za tiste je neka fora da stiropor ali nekaj bolj krhek rata ali nekaj takega (sem žal pozabila točno) in čeprav ima obliko enako in izgleda enako, ne nudi enake zaščite. V tej temi utiševalec ne sodeluje, da bi nam točno povedal, kaj je na stvari...

Ko sem NOVO jajčko prvič preoblačil sem prevleko tako "nerodno" gor vlekel da je šel stiropor na pol. Sem zlepil nazaj, še nekajkrat opral (jbg, pridejo pobruhani časi) in preoblekel brez težav in jo po dveh otrocih prodal. Tretji ima zdaj "novo", 3x uporabljeno iz druge roke, s celim stiroporjem.
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
S čim si lepil stiropor? Meni se je namreč zgodilo enako, zaradi nerodnosti sem zlomil zlomil stiropor, pa mi ga ni uspelo zalepiti z nobenim lepilom.

LP
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Če polomiš striropor v lupinici zamenjaj lupinico, če imaš kaj rad svojega otroka.
Namen stiroporja je da ob morebitni nesreči absorbira udarec. Če je polomljen/zlepljen svoje funkcije ne bo več opraavljal 100%.

To je tako nekako kot pri motorističnih čeladah, če enkrat udariš s čelado po tleh jo zamnjaš, pa čerpav na zunaj izgleda še vedno povsem cela.
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16

Kdo ve kej bi dobil podaljšek za varnostni pas za Mitshubisi Pajero?

Isofix priklop ima zamaknjen bolj proti sredini klopi. To mi je sicer všeč, ker bo otrok tako videl mimo prvih sedežev, vendar imam sedež z "mizico" ine ne morme zapeti pasa, če je v isofixu.
Tako, da trenutno lahko zapnem samo pas, mi zmanjka kakih 5cm pasu.

Sicer je sedež primeren za uporabo z in brez isofix, vendar se varnost brez isofixa temu primerni zmanjša.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Gledamo zdaj sedeže 1 grupe, pa je vse na KG napisano, nič kaj z višino. Ker naša še nima 9kg, ampak hodi pa že, pa nekot ji je muka se vozit v lupinici in potem vse malo daljše poti planiramo okoli njenega spanca.

Sem jo danes posadil v en zelo dobro ocenjen sedež grupe 1 in zgleda, kot da je pol premala, dvomim, da bo bistveno zrastla ko bo težka 9kg...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Imaš enako probleme, kot smo jih meli pri nas... tamala je bila stara eno leto, gibčna za 3 leta, ampak premajhna pa za vsak sedež. Že prej sem po neumnosti nabavil romer evolvo 9-36 in pa cybex juno fix 9-18. Od štarta je bilo oboje dokaj neuporabno. Ko smo šli na potovanje sem si sposodil nek poceni freeon 9-25 kg sedež in je bil čista milina! 1000km v enem dnevu brez težave. Brez tega sedeža bi pa najbrž ostali doma, ker nekajkrat dražji pač niso bili uporabni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Meni se ne gre za ceno, ampak za varnost. Gledal sem v bistvu Cybex Pallas - M, problem je, ker nimam isofixa v avtu in mi je neumno, če bi moral dvakrat pripasovat otroka tako kot v lupinici.
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
V MC Tobi je naša že od sedmih kil ali še malce prej, jo prav lepo oprime in uživa, saj vsaj ne glada več samo v sedež.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Meni se ne gre za ceno, ampak za varnost. Gledal sem v bistvu Cybex Pallas - M, problem je, ker nimam isofixa v avtu in mi je neumno, če bi moral dvakrat pripasovat otroka tako kot v lupinici.

Ja no rekel si, da je tamala premajhna. Potem boš pač izbral tak sedež, da bo v njem lahko sedela, ker drugače bo ne glede na teste še bolj nevaren kot kak poceni...

Drugače tisti freeon kalisto ne deluje nič posebej ceneno ali nevarno, pa otrok se dobro počuti v njemu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sicer vem da se marsikej najde na Google samo me zanima neki. Rabim jahaca za mulca samo bi rad da ima svoj pas in ne tega od avta. Kdo kej priporoča?