Otroški avtosedež

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Mam enega cybexa z isofixom in enega brez. Razlike ni nobene.
Tole lahko potrdim. Sicer imam oba z iso, ampak v trgovini sem ju konkretno prešlatal in razen ”vilic” v podnu ni razlike.
Pas spodaj ki gre diagonalno navzgor, ne leži lepo in tam pričakujem obrabo.
Zdaj je kar je, upam da zica zdržita tistih ”10 let”.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kaj pa vem, men se zdi čist ok.
tongue-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.356
298
83
Hvala! Smo itak že vzeli, do jutri je akcija pa sem na poti iz šihta naložil še sedež. Upam, da bo ok.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Sem ravno naštudiral:
kid - sedež brez isofixa
kid-fix - enak sedež samo da ima isofix
razlika med SL in XP:
film

Jaz sem se na koncu odločil za Cybex Solution X-fix preko spletne trgovine (reklama je zgoraj v bannerju)

ceneje

Je sicer že nov model X2-fix zunaj, samo je cena v BC 180EUR (bila je akcija prejšnji vikend), samo sem prepozno zvedel, pa tudi barve niso imeli takšne kot sem želel.

Drugače pa se za Cybex ne splača nabavljati iz tujine, Romer oz. Britax, pa kako pač dobiš

Lp,
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Imel cybexa solution X pa bolj fuknjenega zica še nisem videl.... je šel prejšnji teden od bajte, tamala pa je zopet v evolvi...

@narodnjak: in kaj manjka "osnovnemu" sedežu? Ker ni isofix?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.464
5.472
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Je sicer že nov model X2-fix zunaj, samo je cena v BC 180EUR (bila je akcija prejšnji vikend), samo sem prepozno zvedel, pa tudi barve niso imeli takšne kot sem želel.

Drugače je še novejši model zunaj - Solution q2-fix. Nabavila zdajle, ko je bila akcija. Pa še dva solution x2-fix za mamo pa taščo, da mi imajo v čem otroka okoli prevažati, če jaz ne utegnem. Za prvega dala 143€, za drugega pa 123€. Vnovčila še Dinersove pike (tiste o katerih smo se že v eni temi pregovarjali, da grdi grdi kupci nečemo plačevati s kešom, potem mora pa trgovec plačati provizijo, pa čeprav v nasprotnem primeru ne da popusta v višini provizije - no, tu je lep primer zakaj. 60€ šenkanih). Romerji pa meni niso všeč. Sem pogledala tistile link na hitro - a pri romerju se pri vseh lahko snamejo tiste bočne zaščite ali tista kjer nekaj vrtiš, ne gre?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
NE vem, kaj je narobe pri tem solutionu x-fix, ampak moji mali se vozita BP v njem.

Sicer pa je važno, da se ima otrok dobro počuti v stolčku in ne kaj je všeč staršem.

Lp,
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
885
97
28
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Sicer pa je važno, da se ima otrok dobro počuti v stolčku in ne kaj je všeč staršem.

bonk.gif


Eni otroci bi najraje živeli od lizik in pomfrija. Kar sicer ne sodi v to temo, tako kot tudi tvoja izjava ne.

Otroški sedežki so namreč namenjeni varnosti; večina otrok bi se najbolje počutila, če bi kar počez ležali na zadnji klopi, mogoče pa celo mamici šoferki v naročju.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Sem kar vedel kakšna izjava bo, samo še čakam, da bo nekdo napisal, če sem otroka vprašal, če mu je všeč, pa če je lepa barva.
uf-1.gif


Seveda je najprej varnost, potem pa se tudi malo pogleda počutje otroka, nekateri sedeži so zelo ozki, nekateri širši, pa kakšna je kvaliteta prevleke, sedež ne kopujem za 1 mesec, ampak za tam 8-10 let!!!

Lp,
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.464
5.472
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Sem kar vedel kakšna izjava bo, samo še čakam, da bo nekdo napisal, če sem otroka vprašal, če mu je všeč, pa če je lepa barva.
uf-1.gif

Jaz sem ga. zato sem kupila solution q2-fix, ker mu je bila barva (ali kaj jaz vem kaj) bolj všeč kot pri solution x2-fix. Koštalo me je 20€, ta mali pa še kar vesel ko avion, mu je ful všeč, pa ful se zdi pomemben, ker je njega nekdo nekaj vprašal. Res pa je, da je izbiral samo med tema dvema in ne pač med vsem kar BC premore.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.464
5.472
113
kje si bil prejšnji teden, ko je bilo 15% na vse avtosedeže, navržeš še diners pike in potem so res že OK cene. Oziroma če se ti ne mudi, na vsak mesec ali dva so te akcije v BC.