Otroški avtosedež

nikela

Zelenc'
28. jan 2015
1
0
1
Glede na to, da vas ima tukaj kar nekaj izkusnje z nakupov avtosedezev preko amazon.co.uk, me zanima kako pa je potem z garancijo v primeru da bi bilo kaj narobe?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Nimaš je. Oziroma je uveljavljanje le te zelo dolgotrajno in problematično.

Zakaj že? Če je kupljen direktno iz amazona še v življenju nisem imel problemov. Nazadnje so mi že poslali nov izdelek in ko sem dobil sem nazaj poslal polomljeno robo... Drugo pa je, če ne prodaja direktno amazon.

Sicer je pa tako. Garancija pri zicu? Kaj če bit narobe? Če boš pa kaj polomil pa tako ali tako ne bo šlo v garancijo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Imel cybexa solution X pa bolj fuknjenega zica še nisem videl.... je šel prejšnji teden od bajte, tamala pa je zopet v evolvi...

@narodnjak: in kaj manjka "osnovnemu" sedežu? Ker ni isofix?

sprasujem se.gif


Mi imamo dva Cybexa solution x fix in smo z njima zadovoljni, prav tako otroci. Ker smo bili s prvim, ki ga imamo že pet let, zadovoljni, smo predlani kupili še drugega (novejši model).

smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Zdravo!

Sem ravno naštudiral:
kid - sedež brez isofixa
kid-fix - enak sedež samo da ima isofix
razlika med SL in XP:
film

Jaz sem se na koncu odločil za Cybex Solution X-fix preko spletne trgovine (reklama je zgoraj v bannerju)

ceneje

Je sicer že nov model X2-fix zunaj, samo je cena v BC 180EUR (bila je akcija prejšnji vikend), samo sem prepozno zvedel, pa tudi barve niso imeli takšne kot sem želel.

Drugače pa se za Cybex ne splača nabavljati iz tujine, Romer oz. Britax, pa kako pač dobiš

Lp,

zmaga.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Sicer pa je važno, da se ima otrok dobro počuti v stolčku in ne kaj je všeč staršem.

bonk.gif


Eni otroci bi najraje živeli od lizik in pomfrija. Kar sicer ne sodi v to temo, tako kot tudi tvoja izjava ne.

Otroški sedežki so namreč namenjeni varnosti; večina otrok bi se najbolje počutila, če bi kar počez ležali na zadnji klopi, mogoče pa celo mamici šoferki v naročju.

13.gif


Ker ravno govoriš o varnosti, so Cybex solution x-fix top ocenjeni na večini testov. Sam tolk da veš.
wink-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Pa lej, recimo da malček poznam kako in kaj ljudje hodijo fehtat za servis, pa od internetnih trgovcev tiščijo račune in se jezijo, da tega ni možno zrihtat pri prodajalcu.

Ponavadi pa so problem kakšne zaponke, zbiti stiroporji, ki so not itd. In marsikaj se da v garanciji zrihtat, če je splošno stanje zicka kolikor tolikor v redu. Vidiš pa vse sorte.

Me pa vsekakor veseli, da si uspel zrihtat, to daje vzpodbudo drugim
zmaga.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Pri amazonu ni bilo nikdar nobenega kompliciranja, tako da ne vem o kakšnih izkušnjah in internetnih trgovcih ti govoriš. Verjetno o slovenskih. Teh seveda ne povoham drugače kot prek miške, da še z večjim zadovoljstvom pustim prislužene solde tujcem.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Sicer pa je važno, da se ima otrok dobro počuti v stolčku in ne kaj je všeč staršem.

bonk.gif


Eni otroci bi najraje živeli od lizik in pomfrija. Kar sicer ne sodi v to temo, tako kot tudi tvoja izjava ne.

Otroški sedežki so namreč namenjeni varnosti; večina otrok bi se najbolje počutila, če bi kar počez ležali na zadnji klopi, mogoče pa celo mamici šoferki v naročju.

13.gif


Ker ravno govoriš o varnosti, so Cybex solution x-fix top ocenjeni na večini testov. Sam tolk da veš.
wink-1.gif

Persen, bralna očala ali kakšen teden več za razumevanje napisanega?
Imam 4 komade cybex pallas 2 fix in mi tvoj poduk res koristi...ne.

Izbral pa sem sedeže na podlagi testiranj varnosti.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Enako, tudi sam sem izbral sedež na podlogi razultatov testiranj, potem smo šli testno preveriti samo sedenje v stolčku (eni sedeži so bolj ozki, drugi bolj široki), potem pa še samo barva in voila, sem nabavil 2x SOlutin X-fix in se otroci zelo lepo vozijo.

Lp,
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Sicer pa je važno, da se ima otrok dobro počuti v stolčku in ne kaj je všeč staršem.

bonk.gif


Eni otroci bi najraje živeli od lizik in pomfrija. Kar sicer ne sodi v to temo, tako kot tudi tvoja izjava ne.

Otroški sedežki so namreč namenjeni varnosti; večina otrok bi se najbolje počutila, če bi kar počez ležali na zadnji klopi, mogoče pa celo mamici šoferki v naročju.

13.gif


Ker ravno govoriš o varnosti, so Cybex solution x-fix top ocenjeni na večini testov. Sam tolk da veš.
wink-1.gif

Persen, bralna očala ali kakšen teden več za razumevanje napisanega?
Imam 4 komade cybex pallas 2 fix in mi tvoj poduk res koristi...ne.

Izbral pa sem sedeže na podlagi testiranj varnosti.


Oprosti, sem očitno narobe prebral. Pozna ura ....
redface-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Enako, tudi sam sem izbral sedež na podlogi razultatov testiranj, potem smo šli testno preveriti samo sedenje v stolčku (eni sedeži so bolj ozki, drugi bolj široki), potem pa še samo barva in voila, sem nabavil 2x SOlutin X-fix in se otroci zelo lepo vozijo.

Lp,

Ti maš za nakup enga qrčevega zica hujše kvalifikacije kot naši fucbalerji za svetovno prvenstvo.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Vidim da eni znate zelo biti pametni samo na forumu, če pa kdo napiše kaj več, pa že dobi po grbi.

Jeb.i ga vsepovsod isto, slovenistan in alterstan.

Lp,
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Kaj to vsi nove avtosedeže kupujete?
Kako se sploh vidi pri rabljenem, da sedež ni bil v kakšni nesreči? Verjetno tega sploh ne moreš...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
V osnovi ja, prodam stare, doplačam min razliko, pa ravno nisem zaradi tega v dvomu, pač počakam na kakšno akcijo.

Lp,
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Jaz kupim vedno nove. Lupinica je pa edini smiseln rabljen nakup, če veš od koga je. Npr meni prijateljica zdajle, če bi ji posodila, ko je moj zadnji ven iz nje. Če bi bila kdaj ruknjena, bi ona to vedela, ker ji itak vse povem. Če bi bila jaz tista, ki bi ga ruknila, pa sploh. Bi vedela vse o nesreči, kot da bi bila zraven. Ko pa potem kupiš tistega od 9-36kg, mi pa na misel ne pride kupiti rabljenega. Kako neki. Tisti jahač, ki je zadnja stvar ki ostane je še pri 12letnikih pod ritjo. Štaratajo pa z 1 letom približno. A naj kupim 11 let star zic?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Jaz kupim vedno nove. Lupinica je pa edini smiseln rabljen nakup, če veš od koga je. Npr meni prijateljica zdajle, če bi ji posodila, ko je moj zadnji ven iz nje. Če bi bila kdaj ruknjena, bi ona to vedela, ker ji itak vse povem. Če bi bila jaz tista, ki bi ga ruknila, pa sploh. Bi vedela vse o nesreči, kot da bi bila zraven. Ko pa potem kupiš tistega od 9-36kg, mi pa na misel ne pride kupiti rabljenega. Kako neki. Tisti jahač, ki je zadnja stvar ki ostane je še pri 12letnikih pod ritjo. Štaratajo pa z 1 letom približno. A naj kupim 11 let star zic?

Če bi bila res tako za varnost bi vedela, da je uradni rok uporabe zica 6 let oz tako priporočajo strokovnjaki, potem pa ga je treba menjat... Tako da boš v vsakem primeru morala še 1x v nakup
grin1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
res, 6? jaz imam za tele stiroporje v glavi 3 leta (razne kolesarske čelade ipd. Kaj ni na podobni bazi?). če je pa pri zicih 6, toliko bolje. Nisem pa hotela niti začeti tele teme. Folk bi kupil 5 let staro lupinico iz ta četrte roke, ker zgleda čisto OK, jaz bi pa naj začelo debato o tem, da četudi kupi vse novo, naj bi parkrat menjal?