Otroški avtosedež

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
... ma ja, sej počasi jih mine.
smile-1.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
ksz, imam 5 let staro, precej veliko hčerko. obstaja kakšen sedež, ki bi bil posebej dober za spanje?
naše poti so namreč zmeraj dolge vsaj 4 ure in otrok vmes praviloma zaspi.
lp!
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kolk je pa visoka in težka? Naš tavečji je od tretjega leta v Cybexu in bp spi tudi več ur, verjetno pa obstajajo tudi boljši/udobnejši sedeži za dolge vožnje. "Problem" pri sedežih v tej skupini (16-36kg) na daljših vožnjah vidim v tem da otroci niso več privezani s posebnimi pasi, temveč so v uporabi serijiski pasovi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.906
113
pri taščici
In da je okoli glave preveč prostora (cybex) in da potem tisto glavo skrivi tja nekam na ramo. Sicer pa cybexa lahko nekoliko ”podreš” (imam petletnika)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kupujem še en avtosedež, da prvega ne bi bilo treba non stop prestavljati sem ter tja. Uporabljal bi ga le redko, za kakšno nujno vožnjo po okolici. Ženi je padel v oči tale. Cena je res ugodna, po moje tudi ni panike glede varnosti. Vaše cenjeno alteraško mnenje bo najbrž vihalo nos, ker ni vsaj 200+€, ampak naj vas slišim!
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Zakaj pa ne. Drugače pa, daj še 30 eur zraven in dobiš pravi sedež (cybex z isofixom je trenutno v baby centru za 80 eur).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zakaj pa ne. Drugače pa, daj še 30 eur zraven in dobiš pravi sedež (cybex z isofixom je trenutno v baby centru za 80 eur).

Cybex je pa tak šrot, da se lahko samo skrije nekam....

Govorim iz izkušenj, sem ga zamenjal za britax-a, ker sem rabil čim ožji zic in je ustrezal cybex. Dobesedno vsak dan kolnem kako je to šlampasto narejeno glede na Britaxa...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Zanimivo, jaz imam 2 cybexa pa se mi zdi da jima čisto nič ne manjka. Otrok se vsede gor in ti ga zapneš. Kaj je lahko pri tem tako zanič?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zanimivo, jaz imam 2 cybexa pa se mi zdi da jima čisto nič ne manjka. Otrok se vsede gor in ti ga zapneš. Kaj je lahko pri tem tako zanič?

Probaj enkrat Britaxa
grin1.gif


Že samo kako je pas speljan in kako pride pod ročaji, kako se zvije, kako ga nazaj zapelje je konkretna razlika. Recimo na Britaxu se tamala sama zapne pravilno BP, na cybexu je pa zmeraj pas narobe... Itak zmeraj popravim pri obeh, ampak vidim razliko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.408
5.906
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zanimivo, jaz imam 2 cybexa pa se mi zdi da jima čisto nič ne manjka. Otrok se vsede gor in ti ga zapneš. Kaj je lahko pri tem tako zanič?

Probaj enkrat Britaxa
grin1.gif


Že samo kako je pas speljan in kako pride pod ročaji, kako se zvije, kako ga nazaj zapelje je konkretna razlika. Recimo na Britaxu se tamala sama zapne pravilno BP, na cybexu je pa zmeraj pas narobe... Itak zmeraj popravim pri obeh, ampak vidim razliko.
Tole ti pa dam mogoče prav. Bi moral sprobat na tvojem britaxu. Jaz sem tako ali drugače pristal na dveh cybexih
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ko sem ju kupoval sta bila po testih v vrhu.
zmaga.gif

To mi še vedno ni jasno kako je možno. Ko primeš Britaxa je nekako kompaktno, tale cybex se pa kr neki zvija...Ampak OK, očitno to ni merilo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kaj se zvija? Kater model pa imaš ti in za koliko kg? Pri meni sta oba stolčka tako v touringu kot coupeju trdno pritrjena z isofixom.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Nima isofixa, je pa model Solution X (saj mislim...). Glede na isti rang britaxa je cybex precej slabše narejen. Po testih sta bila pa tista leta tam tam.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Čisto možno. Isofix je pri meni odpadel zaradi placa.

Aja, tudi britax ni isofix pa je trden hehe. Tudi ni razlike med noniso pa isofix, sem imel na začetku identičen model z in brez, pa razen pritrditev ni bilo razlik.