Otroški avtosedež

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
big girl
cool-1.gif
smo kupil kar romer first class plus
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
Če pogledaš kakšno statistiko prometnih nesreč so nesreče s prevračanjem avtomobila zelo redke. Iz te tabele za leto 2009 recimo samo 2.4 %:

http://www.census.gov/compendia/statab/2012/tables/12s1107.pdf

Glede na to, da je večja šansa, da si udeležen v kakšni manjši nesreči z udarcem spredaj ali iz strani so avto sedeži z mizico še vedno bolj priporočljivi glede varnosti. Moje razmišljanje. Čisto ignorirati vse teste je po moje nesmiselno.

Navsezadnje gre za varnost otrok.

Imam reje sedež, ki morda na kakem področju ni najnajnajboljši, ampak je na vseh sprejmljivo dober, kot sedež, ki je neprekosljiv pri čelnem trku, pa pri kakem drugem tipu trka popolnoma odpove (kot tile z mizico pri prevračanju).
Mimogrede: tile z mizico se izjemno slabo po mojem mnenju izkažejo tudi pri nesrečeh z več trki, ker zg. del telesa preveč opleta ...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
In kaj potem ti priporočaš za razred 1, 2 in 3? Sem imel že stokrat izbran model sedeža pa se vedno najde nekdo, zaradi katere potem dvomim v nakup
smile-1.gif
. Nazadnje sem gledal Britax Romer Xtensafix, ki pa je žal na zadnjem Adac testu čisto pogorel:

http://www.adac.de/infotestrat...rcePageId=31968

Za ta razred imam sam Britax Evolva, ki je sedaj že kot razred 3 v uporabi. Sicer ni isofix, vse ostalo je OK.

Osebno pa za majhne vseeno priporočam po razredih, predvsem zaradi stranske zaščite. Recimo Britax/Roemer King Plus (obstaja tudi isofix). Ko so ga testirali je bil pri vrhu
wink-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
britax/roemer je 'najboljši' edino pri ceni, ker je najdražji. po testih pa je zelo povprečen...
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
KSZ

A kdo ve oz je že peljal na servis avtosedež Romer Kidfix z Isofix letnik 2007, se mi je zlomila stiropor stranska opora oz zašæita za glavo in potrebno bi bilo menjati prevleko - ne drži več?
lahko tudi na ZS
thnx
lp
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
kupil sem Britax/romer king plus 9-18kg, zelo dober sedež. Sistem zapenjanja s pasom ga drži trdno v sedlu. Cena ca 160€ iz amazon.uk. (s poštnino in ddv)

Isofix je pri meni manj uporaben, ker pri isofix montaži ne morem podret zadnejega sedeža na 2/3, pri pasu pa gre. Accord. Varnostno pa je po testih sodeč isto dobra.
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Res nikogar,ki je servisiral omenjeni tip otroskega sedeza?
Baby center mi tudi ne pomaga okoli tega,caklam na njihov klic ze skoraj mesec dni.
Mi ni,da bi kupoval nov sedez zaradi tega.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, jst ti pa ravno to svetujem. Ko je sedež enkrat poškodovan se ga po moje ne izplača popravljati, sploh pa je to varnostno vprašljivo.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kadar zadaj voziš otroka tako ali tako ni priporočjivo podirat sedežev, saj ti ob trku vsebino prtljažnika praviloma razmeče po celotni kabini in pri tem poškoduje potnike
shocked-1.gif


Torej, ko voziš otroka stolček fixiraj z isofixom, kadar samo tovor, pa s pasom.
wink-1.gif
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik dotore pravi:
Res nikogar,ki je servisiral omenjeni tip otroskega sedeza?
Baby center mi tudi ne pomaga okoli tega,caklam na njihov klic ze skoraj mesec dni.
Mi ni,da bi kupoval nov sedez zaradi tega.

kaj pa bi rad vedel okol stiroporja? pač če ga mamo na zalogi ga dobiš takoj če ne se ga pa naroči pri serviserju... cena je cca 30€ za več informacij mi piši na zs pa boš dobil odgovor od baby centra
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Stiropor se je odlomil zaradi tega,ker se je prevleka pricela snemati in so pri namescanju le te bili nerodni in zlomili stiropor.Ker to ni bila posledica trka,menim,da ni panike,ce se zamenja stiropor in da novo prevleko.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
big girl
cool-1.gif
smo kupil kar romer first class plus

mi2 imava Concord Ultimax in ni šanse, da je kontra obrnjen, saj ima potem noge pokrčene (8.mesecev)
edino, kar mi gre RES na živce je demontaža sedeža iz osnove, saj je izredno štorast za iztaknit (držiš ročici, potem pa v bistvu izredno težko dvigneš sedež)
https://www.youtube.com/watch?v=6HLdUd_AmYM
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Jaz sem pred časom vzel Cybex Pallas Fix, ki je sicer kategorija 9-36 kg. Majhen otrok ima pred sabo "mizico", ko pa doseže nekje 15-18kg, sedež enostavno spremeniš v kategorijo 18+. S sedežem imamo odlične izkušnje.

Trenutno jih ima Baby center v spletni akciji s 25% popustom in znese cena 195,00 EUR:
https://www.babycenter.si/izdelki/12601/spletna-akcija

Na testih ta sedež dobiva zelo dobre ocene.