Otroški avtosedež

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
zmaga.gif
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Kupujemo avto sedež za našo ta malo. Gledam za modele za skupine 1,2 in 3. Glede na teste bi se odločil za Cybes Pallas 2 Fix. Imam pa nekaj skrbi.

Imamo dva avtomobila in sicer Hyudai Accenta in pa Renault Cliota. Clio ima dokaj dolge zadnje varnostne pasove, Hyundai pa ne in že sedaj zapnem lupinico za las.

Ta avtosedež izgleda ogromen. Še posebno s tisto mizico in pa stransko zaščito. Me upravičeno skrbi, da ga ne bom spravil v Cliota in pa uspešno zapel v Hyundaja?

Je še kakšen uporabnik tega avtosedeža tu v tej temi?

Edit: Ali pa mogoče model Kiddy Guardianfix Pro 2 Isofix. Tudi odličen na testih.
 
Nazadnje urejeno:

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Če prav razumem je mizica dobra samo za varnost ob čelnem in bočnem trku. V primeru prevračanja vozila pa ne in je boljše če je otrok pripet s pettočkovnim pasom.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Tako je. Osebno sem bil vedno proti telim mizicam, ker dejansko otrok notri ni pripet. Tale video je samo dokazal to kar že vseskozi trdim!
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
ti res doktor znanosti! bravo! dj pošlji pismo na cybex da odstranijo sedež iz prodaje!
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Če pogledaš kakšno statistiko prometnih nesreč so nesreče s prevračanjem avtomobila zelo redke. Iz te tabele za leto 2009 recimo samo 2.4 %:

http://www.census.gov/compendia/statab/2012/tables/12s1107.pdf

Glede na to, da je večja šansa, da si udeležen v kakšni manjši nesreči z udarcem spredaj ali iz strani so avto sedeži z mizico še vedno bolj priporočljivi glede varnosti. Moje razmišljanje. Čisto ignorirati vse teste je po moje nesmiselno.

Navsezadnje gre za varnost otrok.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
In kaj potem ti priporočaš za razred 1, 2 in 3? Sem imel že stokrat izbran model sedeža pa se vedno najde nekdo, zaradi katere potem dvomim v nakup
smile-1.gif
. Nazadnje sem gledal Britax Romer Xtensafix, ki pa je žal na zadnjem Adac testu čisto pogorel:

http://www.adac.de/infotestrat...rcePageId=31968

verjemi da bo tvoj otrok v cybexu zelo varen. pa tudi počutil se bo najbrž ok.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Citat:
Uporabnik burgy pravi:
Ma kaj še nobeden na alterju ne vozi otroka v avtosedežu v kontra smeri vožnje - rear facing?

mal obujam temo.

To sedaj jst iščem, ker mala bo kmalu prerastla lupinco, za standardni avtosedež je pa še premala. Pa vsaj do leta in pol ali celo do drugega leta bi jo rada vozila v kontra smeri vožnje.

Hm, ne vem, kok velkega otroka maš ti, ampak našega že od slabega leta vozimo v Maxi Cosi Tobi sedežu.