Otroški avtosedež

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Grem danes v Babycenter po Romer Safefix Plus. Imajo danes ravno akcijo, da dobiš za 50EU nakupa 10 EUR bonov. Tako da je nek kvazi 20% popust, kar je ok.

Aja, kupujem pa čimprej zato, ker sem videl v testih, da je naša lupinica ocenjena katastrofalno, kar se tiče varnosti.
bonk.gif
Od Jane komplet vozička. Pa še tamala se je začela dret v lupinici zadnje tedne. Ma pa že ravno 9 KG, smo jo posedli včeraj in je vse ok, kar se tiče zatesnjenosti pasov, udobja ipd...


Če ima še kdo to lupinico, v vednost.

Citat:
Dva izmed izdelkov sta si prislužila oceno zelo dobro, 12 pa dobro. Zelo kritični pa so bili strokovnjaki do modela sicer zelo uveljavljene znamke Jané (strata & strata platform), ki je le za desetinko ocene še ujel oceno zadovoljivo, saj bi bil sicer označen kot otroku nevaren izdelek. Sedež oziroma lupinica, ki naj bi skrbela za varnost novorojenčkov, ima namreč popolnoma zgrešen sistem pripasovanja, ki ne učvrsti otroka. Ta sedež pa se v trgovinah prodaja po zelo visoki ceni, in sicer za več kot 400 evrov, opozarjajo strokovnjaki!


Hvala vsem za pomoč
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
jaz sem tudi kupoval romerja oz. britax na pramworld in cena je smesna proti nasim zlatarjem. Pa tudi na nemskem amazonu, je tudi precej ceneje. Nasi zlatarji pridejo blizu teh cen ko so kake akcije. Ampak meni se glih zdaj da vsak bozji dan akcije spremljat. To bo ja. Ko se odlocim za nakup, pogledam tuje cene, nase samo za hec, ker tak vem da so predragi in stisnem kaufen/buy.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Samo en mini medklic:

Nihče še ni omenil rabljenega. Vem da "strokovnjaki" odsvetujejo nakup zaradi eventuelnih "skritih poškodb in deformacij" (kaj točno bi bile te poškodbe in kje bi lahko bile tako srkite da niso vidne mi nikoli ni blo jasno) ampak kam gredo pa potem vsi ti super novi super varni super ahinoh nikoli zaleteni sedeži ko jih odrabite? Na dinos ali na bolho? Če najdeš tak sedež na katerem so uporabljali prevleko je sedež spodaj kot nov. Jaz sem recimo za pol cene dobil takega maxi cosi toby, ki mu čisto nič ne manjka, ni pa ravno zmagovalec dvajsetih ADAC PALAC testov. (zdaj bom izpadel nekdo s 30 pufa za nov avto, ki špara na otrocih, pa naj omenim samo da pufa nimam, avto bo pa tudi vsak čas v zrelih letih).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Rabljenega bi kupil kvečjemu od dobrega znanca, da sem ziher v preteklo uporabo. Na teh stvareh pač ne šparam. Se da na en kup drugih stvareh šparat. Aja, pa če kupiš rabljenega je bil otrok notri že vsaj 3 leta. Če je ohranjen fajn, če je še vedno varen model, glede na starost tudi ok. Drugače pa..
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Rabljenega bi kupil kvečjemu od dobrega znanca, da sem ziher v preteklo uporabo. Na teh stvareh pač ne šparam. Se da na en kup drugih stvareh šparat. Aja, pa če kupiš rabljenega je bil otrok notri že vsaj 3 leta. Če je ohranjen fajn, če je še vedno varen model, glede na starost tudi ok. Drugače pa..

Eni pa hudo komplicirate
priden.gif


V kakem si se ti vozil?

p.s.
Tako kot sem zadnjič noro poslušal, ko mi kolega pravi, da bom nujno rabil nahrbtnik za otroka, da ga bom nosil
hysterical-1.gif

Takšen prizor sem zgrožen videl ob enem izmed vzponov na Triglav, ko je Nizozemska familija z dojenčkom v teniskah silila po severni "steni".

Saj pa nisem Indijanka, da ga bom v culi nosil. Je pa zaznati povečan bio-eko trend vzgoje otrok, tam se spomnijo vseh teh neumnosti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Rabljenega bi kupil kvečjemu od dobrega znanca, da sem ziher v preteklo uporabo. Na teh stvareh pač ne šparam. Se da na en kup drugih stvareh šparat. Aja, pa če kupiš rabljenega je bil otrok notri že vsaj 3 leta. Če je ohranjen fajn, če je še vedno varen model, glede na starost tudi ok. Drugače pa..

Eni pa hudo komplicirate
priden.gif


V kakem si se ti vozil?

Nesmiselna argumentacija. Povej, imaš avtomobil brez airbagov, serva in ABS-a? Zakaj ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam, ima samo servo volan.

Pa da se ne bova razumela narobe.

Ok je, da se potrudiš za deco in poskrbiš, samo neko zdravo mero razuma pa je dobro uporabiti.
Večinoma gre za nateg in nepotrebno "dodatno" opremo ter kvazi varnost. Za šleperja ni nobenega sedeža, to je menda jasno.

Voziček imaš tudi za jurja? ki ga boš po enem letu zavrgel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
No v tak avtomobil bi pa zagotovo dal najbolj varen otroški sedež, kar bi jih našel.

Nope, za varnost poskrbiš tako, da se deca čim manj vozi, dokler ni sposobna za aktivno spremljanje vožnje.

Drugo pa je, če jih moraš vsak dan nekam vozit.

p.s.
V moj avto ne moreš dat zadaj sedeža, ker nima zadaj pasov
evil.gif
je treba drugače rešit.
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
daj povej mi kdaj je deca, kot sopotnik dozorela za aktivno spremljanje voznje ? eni se pri 40 ali pa nikoli ne vedo kaj to sploh pomeni "aktivno spremljenje voznje"...ne da bo otrok, ki je star 3,4,5, ...10 let spremljal dogajanje na cesti...ce ga se eni ko so za volanom ne...in jih briga vse ostalo, kot pa dogajanje na cesti...

drugace pa je mali jako zadovoljen (vsaj glede na njegove odzive skozi 3 letno uporabo) z maxi cosi priori sps...treba pa pocasi preit na vecjega, maxi cosi rodi, ali recaro monza...

glede sedezev pa tako, je lahko se nevem kako dober sedez, ce je njegova uporaba nepravilna, in je nepravilno narejen v avto, ali pa je otrok nepravilno pripet, ali sploh ne...je tako kot da sedeza sploh nimas...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Jaz. Daj mi link za 100€, da ga kupim za taščo in tasta. to najbrž tudi razloži, kaj si mislim o njem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Kje je tale ISIS za 100€, da ga kupim? Redna cena je skoraj 200€.

Imam doma enega in bi ga kupila še za tasta in taščo. Očitno je, da ker sem pripravljena kupiti še enega, da sem zadovoljna z njim.