Otroški avtosedež

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
In kako bo to testiral? Itak se mora na dolgi rok in ne samo otroka not dat, ter gledat odziv.

so pa mizice veliko bolj varne, tako da se naj vsak odloči, ali bo raje imel klasiko, manj varno, ali bolj varno zadevo in bo pač otroka "prisilil", da je not. Ker ko enkrat poči...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Preden boš kupil stol testiraj, če otroku ustreza mizica. Našemu ni.

Mislim, da je pri mizici veliko odvisno od tega, kako jo mulcu predstaviš. Pri nas jih oba brez razmišljanja uporabljata, pa sta si karakterno zelo različna. Vsaj pri mlajšem sem pričakoval kakšno upiranje, pa ni niti pisknil. Je pa res, da sem mu razložil, da ima mizico zato, ima lahko igračo na njej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Še eden, ki se dela norca...

Ne vem kakšen imaš ti odnos do svojih otrok (če jih imaš) oziroma boš imel odnos, če boš otroke imel, ampak jaz si nikoli ne bi oprostil, če bi zaradi mojega šparanja na avto sedežu otrok v primeru trka utrpel poškodbe, bog ne daj postal invalid ali pa celo umrl. In razlike v kakovosti sedežev so veeelike. Nihče ne trdi, da pa mu v primeru najdražjega ali najboljšega (tukaj ni korelacije) sedeža ne bo nič, lahko pa potencialno nevarnost, ki je pač odvisna od sedeža, zmanjšaš na najmanjšo možno mero.

To torej ni zavijanje v vato, ampak je preventiva. Zavijanje v vato so primeri, ko otroku ne pustiš ven na sneg, ker je "premrzlo in bo moker". Pa recimo, da mu poleti ne dovoliš, da bos teka okrog, ali pa se ne sme kopati v morju več kot 5 minut, ker je "voda premrzla".
Ko si skakal po zeni si tud tak kompliciral? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: ALTF4

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Se eno vprašanje? So ti sedeži od 9-36 kg dobra izbira ali je bolje kupiti zdaj 1. stopnjo tam do 4ih let? So tisti sedeži drugačni?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
So malenkost boljši za prvo skupino, potem pa neke razlike več ne vidim.
Ampak ne vem če se glih splača? Iz vidika varnosti, vsekakor ja, ampak...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Se eno vprašanje? So ti sedeži od 9-36 kg dobra izbira ali je bolje kupiti zdaj 1. stopnjo tam do 4ih let? So tisti sedeži drugačni?

Kar je specializirano je načeloma vedno bolje, kot univerzalno.
Seveda so boljši, ker ustrezajo strožjemu standardu (bočni trk)

Pri povprečni familiji je strošek za nov sedež zanemarljiv proti vsem ostalim letnim stroškom avtomobila.
Preveriš ADAC/AMZS test potem pa trgovine v SLO in v EU. Izmed šopka najboljših je kakšen zagotovo cenovno ugoden.

PS: Večinoma zamolčijo: velika verjetnost je, da ga bo otrok prerastel pred 4 letom. Razen, če je podpovprečno velika punčka.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Tole zadnje sem pozabil vprašat ja - ali ima sploh smisel kupovati 9-36kg? Raje vzamem 9-24kg?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vem, da kompliciram, ampak se res ne morem odločiti. 9kg do 36kg bom vzel, samo vprašanje z mizo ali brez:

1. https://www.babycenter.si/britax-romer-avtosedez-advansafix-iii-sict-flame-red-599738.html
2. http://www.otroski-vozicki.si/si/av...ro-3-od-9-do-36kg-nougat-brown-039-i373.shtml

Kiddy je bolj varen, čeprav je Romer veliko pik izgubil na račun rokovanja z njim. Tamali ima pri 6 mesecih 8,5kg in je nezahteven, pomojem mu bo mizica ok. Pa vseeno - katerega vzet, cena ne igra vloge, mi pa vsak ta drugi reče, naj ne vzamem z mizo, ker otroci niso hotli bit not.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Koliko od teh "vsak ta drugi" pa je to bilo, je dovolj za nek vzorec? :)

Preberi še kak review na netu, jih sicer ni dosti, ampak verjetno jih je več kot uporabnikov tukaj
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ma iskreno ne vem, vsak mi drugače reče. Če vzamem romerja brez mize nisem nič prišparal, samo vedel bom, da po testih nisem kupil optimalnega za varnost otroka.

Imam pa kombi, ne verjamem, da se bomo kdaj prevračali v njem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Opcija je potem pač naročilo preko spleta, in vračilo v 14 dneh, če bo res tako hudo, da otrok sedeža ne bo presenel.

Nefer do prodajalca, ampak jebi ga.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Kako se zjutraj oblečete? Izbirate gate do štirih popoldne, potem pa ostanete doma, ker ne veste kaj bi? Ali še boljše vprašanje, kako zjutraj oblečete otroka? Predvidevam da gre takole: dajmo tole majico probat, pa da vidimo, če je ne bo prenesel probamo z naslednjo...in potem po treh urah preidete na izbor hlač....Saj je samo sedež, ne mučilna naprava. Koliko časa presedi doma za mizo v stolčku, pa ne verjamem da je kdo malega vprašal ali mu je všeč ali ne ali ga bo prenašal ali ne. Nalašč ne omenjam varnosti, ker o sedežih, ki v vsaj osmih testih ne pridejo med topshit 3 itak ni govora in so že v štartu izločeni.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa dobro kaj se ku*** oglašaš? Pač kompliciram ja, ker mi eni pravijo tako, eni pa tako. Ne vem pa kakšen butelj od fotra moraš bit, da kupiš nekaj, ker se tebi ne zdi vredno s tem ukvarjat, pa četudi zaradi tega tvoj otrok v avtu potem noče sedet. In nebodigatreba moraš potem še sedež menjat, pa se s tem dodatno jebat.

Jaz pač tako svtari kupujem, kaj se ti brigaš zame in meni podobne? Če ti pač kupiš nekaj na hitro samo zato, ker je lepe barve, pa pač kupi, kdo ti brani?

Kupujem nekaj za 12 let in (a sem samo jaz nor) ali je bolje 3x premislit kot 3x premalo. Poleg tega imam pa čas, voljo pa še kaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Oglasil sem se zato ker si že 10x isto vprašal. Do sedaj sem kupil 6 sedežev, nobenega kar tako na hitro, češ saj je vseeno če otrok jutri iz avta pade. Tudi sicer ne vem kaj si predstavljate, da je vsem, ki ne izbirajo otroškega sedeža vsaj pol leta in zanj ne zavalijo 400+ eur povsem vseeno za svoje otroke. Če za trenutek pustimo ob strani bolnike, starš, ki bi mu bilo vseeno za svoje otroke ne obstaja (je pa ogromno takih, ki pomanjkanje skrbi za otroke kompenzirajo z zapravljanjem denarja za neumnosti).

Pa nekaj mi pravi (na vodi čutim), da sedež v katerem bi otrok, ki ima 8 kg sedel enako "kvalitetno" kot 36 kilski 12- letnik (in tudi v vseh fazah vmes) ne obstaja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Iz vidika varnosti je najbolje kupiti za vsako skupino posebej, takšnega z mizico, preferirano od Kiddy.

Tu je tvoj odgovor Peror :)
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Oglasil sem se zato ker si že 10x isto vprašal.

A dej dej? Branje očitno povzroča težave? Jaz sem najprej vprašal katerega od 9-36kg z mizo, potem sem vprašal ali je bolje najprej do 4kg, zdaj pa sem vprašal ali je pri 9-36 bolje miza ali notranji pasovi. Najbolj pa mi me seveda prepričal še kdo iz prve roke, nekdo ki je mogoče probal obe varianti, ali pa vsaj nekdo, ki je sprobal mizico in lahko potrdi, da je kar se tiče udibja zadeva dobra. Tega odgovora pa nisem našel na zadnjih straneh.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
OK, če ti kaj pomaga, eden od šestih sedežev (cybex) ima mizico, ki sem jo uporabljal samo prvi dan. Od drugega dne dalje je v kleti. Mizica je bila v napoto bolj meni kot otroku.