Osebni trener - fitnes

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Lejte, če človek reče, da se mu ne da študirat, ker pač dela cele dneve, je potrebno izhajati, da ima dovolj denarja in se mu po domače jebe za tistih 500 eur mesečno. Ker pa ceni svoj čas in se mu ne da študirat tisoče strani kaj je prav in kaj ne, bi rad plačal sposobnemu inštruktorju, ki si bo vzel za ta denar svoj čas in pripravil jedilnik/vaje, kar pač stranka želi.

Ne vem zakaj je nekaterim tako težko razumet to? Zakaj pelješ avto k mehaniku in pljuneš 200 eur za servis, če bi lahko malo naštudiral, si vzel čas, kupil orodje in sam delal servis doma? zato, ker se ti NE DA in ceniš svoj čas, ter imaš hkrati dovolj denarja, da storitev opravi nekdo drug, ki ve kaj dela. Odpreš firmo, rabiš program za prodajo/zalogo...zopet, lahko se učiš programirat in si ga spišeš sam ali plačaš firmi, ki ti želeno za določen denar namesti in uredi....gremo dalje s primeri?

Pustite človeka pri miru in, če želi plačat za dober nasvet, mu podajte ime inštruktorja, ki je dober. Odgovori v smislu, da lahko vse naštudira, poišče, da so itak vsi inštruktorji zanič itd. so brezveze.

Da bomo v kontekstu. Če ti denar ni problem, išči uveljavljene ljudi. Ne po fitnesih spraševat, išči po netu in tiste, ki imajo reference (preverljive). Mogoče direkten nasvet, vprašaj Groma v Maxximumu, mogoče te on vzame ali ti svetuje naprej kam se obrnit. Ne poznam ga osebno, a prebral sem veliko in zdel se mi je mož besede, pa že veliko let je na sceni in lahko kaj pokaže. Drugače ima trgovino s športno prehrano in mislim, da tudi fitnes ali dva, kjer potem treniraš, če želiš.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.259
151
63
Zakaj na fitnes če hočeš shujšat?

V eni uri porabiš 500-700 Kcal, z napačno prehrano in količino pa jih dnevno še vedno vneseš 1.000 preveč...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
To tudi mene zanima, rabiš nekaj da kuriš kalorije. Sezonsko za bazen, pa cepat dolžine. Če si na mesti boš kuru kalorije zarad hladne vode
grin1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Od kod pa je sploh? Jaz bi mu raje svetoval kako funkcionalno vadbo. Zaenkrat obstaja samo po večjih mestih, je pa definitivno par korakov nad običajnom fitnesom in ti taka vadba prinese veliko več koristi...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
To tudi mene zanima, rabiš nekaj da kuriš kalorije. Sezonsko za bazen, pa cepat dolžine. Če si na mesti boš kuru kalorije zarad hladne vode
grin1.gif

Hujša se predvsem s hrano, vadba ima lahko negativne posledice na mišični masi. Pač vsak dan 100 kalorij manj, pa bo šlo par kil čez par mesecev
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Boot camp - vglavnem pomeni ' poglejte kaj sem včeraj na youtubu vidu' oziroma, kako se najhitreje poškodovat
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Samo so potem zelo neuspešni na teh boot campih... Ker se jih ne poškoduje veliko...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
400-500 evrov, če bo vsak dan s tabo in ti vse načrtoval od a do ž. Drugače je tole veliko pretirano, pa tudi vredno tega ni. Skratka več kot 20 evrov na uro, te sploh ne sme priti, če rečeva, da se sestava jedilnika posebej obračuna.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
To tudi mene zanima, rabiš nekaj da kuriš kalorije. Sezonsko za bazen, pa cepat dolžine. Če si na mesti boš kuru kalorije zarad hladne vode
grin1.gif

Hujša se predvsem s hrano, vadba ima lahko negativne posledice na mišični masi. Pač vsak dan 100 kalorij manj, pa bo šlo par kil čez par mesecev

No to nisem pisal, ker mislim da je vsem jasno da prehrana je bistvo.

Bolj sem nakazal v katero smer naj gre vadba.

in Boot camp tud ni lih "shujševalni trening". Je pa dobra vadba oz neka osnova za kaj bolj resnega če veš kaj delaš..
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
400-500 evrov, če bo vsak dan s tabo in ti vse načrtoval od a do ž. Drugače je tole veliko pretirano, pa tudi vredno tega ni. Skratka več kot 20 evrov na uro, te sploh ne sme priti, če rečeva, da se sestava jedilnika posebej obračuna.

Ja sej, na fitnes, vsaj 4x tedensko si v enem mesecu na 320 eur + 100 eur jedilnik si se še spreminja in ti ga sproti prilagaja, ker v štartu ne more vedeti kako tel funkcionira + sestava treninga ki se tudi spreminja ipd. Pa da ne bo mislil da je to 2 mesečni projetk ampak kar tja do pol leta, čeprav nato lahko že sam trenira in ga trener občasno spremlja se zna nekaj nabrati, ampak če ima denar res ni problem, samo dobrega mora dobiti.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Saj ne rabi biti z njim na vseh treningih skozi mesec. Dovolj je, če mu prvi teden pokaže, kako in kaj naj dela, potem pa po potrebi.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Saj ne rabi biti z njim na vseh treningih skozi mesec. Dovolj je, če mu prvi teden pokaže, kako in kaj naj dela, potem pa po potrebi.
Samo ne za 400-500 evrov. Za 400-500 evrov mi lahko zraven še "rit obriše."
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
ne rabiš nobenega trenerja. Piči v fitnes, začnes vsak dan z 20 minut biciklom, potem pa še ene pol ure vaje z kvihti ali na mašinah.
Opusti kruh, kupi kanto proteinov, sekaj po teh tunah v solati(v Leeclercu so dobre in pocen).
Po 14 dneh začneš s propionatom, kak sustanon, za nore metan. Dodajaš winstrol in piješ protein šake ko se spomneš.
Sem v 1 letu prišel na obseg bicepsa 46. In spucan v nulo
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Samo so potem zelo neuspešni na teh boot campih... Ker se jih ne poškoduje veliko...

Odvisno kolk se spoznaš. Jst vidim same kriple.
Saj jaz tudi v vsakodnevnem življenju vidim veliko idiotov... ampak to je moje mnenje, ne pa neko dokazano realno stanje...