Osebni trener - fitnes

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Niti ne rabiš neke večje surove moči, vsaj stabilizacijo bi pa moral imet boljšo. Jaz se ne tresem toliko, pa nisem niti približno tak hrust.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.891
6.653
113
Res je, kar me malce čudi, glede na vaje ki jih dela prej. Očitno slab program, da ni celostno zajet.

Pa še bosu ima na zadnjih nogah, to bi morali biti dve žogi, če se že gre đeka
wink-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Niti ne rabiš neke večje surove moči, vsaj stabilizacijo bi pa moral imet boljšo. Jaz se ne tresem toliko, pa nisem niti približno tak hrust.

Čakaj malo, tip ima 213 cm in 120+ kg. Ne moreš tega primerjat s 180/80.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Niti ne rabiš neke večje surove moči, vsaj stabilizacijo bi pa moral imet boljšo. Jaz se ne tresem toliko, pa nisem niti približno tak hrust.
Čakaj malo, tip ima 213 cm in 120+ kg. Ne moreš tega primerjat s 180/80.
Lahko pa s 175/87
wink-1.gif

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa še bosu ima na zadnjih nogah, to bi morali biti dve žogi, če se že gre đeka
wink-1.gif
Naj gre na eno žogo z eno nogo, drugo pa v luft, je še mal bolj zabavno.
 

Alen88

Zelenc'
21. okt 2014
22
0
1
Včasih si ne morem pomagat, da ne bi opazil koliko folka na fitnesu ne zna pravilno uporabljat naprav...
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
KSZ, kot ste že napisali, ključna je kombinacija. Men je recimo boot camp top, ker sem navajen teh vaj (stabilizacija in lastna teža) in ker mi služi samo kot neka osnova za ostalo..

Grit je pa v osnovi ok, sam ko vidiš kako folk to dela, samo no go.. Brez tehnike, hitenje itd
bonk.gif

Ne vem, kje si to gledal, ampak GLAVNO je, da delaš pravilno. Ti dajo tudi lažjo opcijo in pravi coachi vseskozi ponavljajo kako je pravilna izvedba glavna. Pri BodyPumpu ni nobenega hitenja. Poudarek je na pravilni izvedbi, teže niso velike, in na ponovitvah.

Eno je teorija drugo pa... Ko mas 30 folka ti coach pol k. pomaga.. Žal..

Komentar teh vaj? jaka6, kot strokovnjak, kaj porečeš na to?
hysterical-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=OKyWm7rbNBo

Domiselne vaje. Vidi se da je hotel noter vkomponirat neke elemente iz košarke. Super narejeno. Ampak mora biti jasno, da ko treniraš take športnike si takšne vaje zmišluješ sproti. Teh vaj ni v knjigi in tudi ni smiselno, da bi jih delal nekdo, ki ne ve za kaj bi to delal. To je tisto kar me moti pri večini, ko nekaj vidijo na youtubu potem pa približno tako matretirajo svoje stranke, ne da bi vedeli kaj je namen tega. Štos je tut v tem, da moraš vaje zelo veliko prilagajat, saj se nekdo, ki je motorično dovolj sposoben hitro absolivra neko gibanje in potem to nima več nekega učinka stabilizacije. Zato je treba vse to pogosto spreminajati. Tukaj pride na račun improvizacija in dobri trenerji smo ponavadi tisti, ki znamo improvizirat.

Jaz se s tem ukvarjam profesionlalno. Treniram športnike, delam rehabilitacije itd.. pomagal sem sigurno preko 1000 ljudem v svoji karieri. Čez kakšen mesec bom star 40 let, v tem poslu sem skoraj 20 let. Delam še doktorat iz kinezologioje. Imam 3 telovadbnice in cel tim strokovnajkov, ki sodelujemo. Sodelujem z zdravnico pogosto pošiljam, ki mi dela test alergij na hrano, preveri 178 hranil, dela krvne teste in pa terapije z laserjem. Potem je pri meni še osteopat, ki terapije podpre še z ventuzami, kar je dobitna kombinacija. Praktično ni težave, ki je nismo rešili, razen če je bila potreban operacija. Pogosto so ljudje prišli od kakšnega znanega fizioterapevta po 10tih terapijah tam ni bilo nič boljše, pa smo mu pri nas po eni terapiji rešili težavo. Potem imam v timu še dva trenerja, ki sta oba diplomirala na fakulteti za šport. Eden bo za diplomo verejtno dobil prešernovo nagrado, drugi je pa evropski rekorder v eni športni disciplini. Pri meni dela še coach ter psihoterapevtka. Nekatere meritve, če so potrebne delam še na fakulteti za šport.

Ko govorim o teh vadba razumite, da je moj nivo nekoliko višji kot pa fitnes + proteini. Klasično skupinsko vadbo si jaz predstavlam takole:
https://www.youtube.com/watch?v=p3uwmE17otw

Ko govorim o zategnjenostih govorim po izkušnjah ko naredim posturalno analizo. Dostikrat pride k meni nekdo, ki se je na takšni vadbi poškodoval, pa ne samo stranke, poškodujejo se na svojih vadbah TRENERJI!!!! To je za moje pojme največji oksimoron. No ja tudi meni je kdaj počil žulj
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz osebno tebe kot trenerja ne bi nikoli izbral že samo zaradi tvojega odnosa tukaj na alterju. Namreč apriori si proti vsem drugim, kar ni tvoj stil, kar je blazno neprofesionalno. Kako hudiča si lahko kot profesionalec lahko dovoliš na tak način nastopati proti vsakršni skupinksi vadbi? Pa dobro pustimo. Skratka mene s takim odnosom ne prepričaš, ker si vse prej kot pa profesionalen. Žal. Pa imam ogromno izkušenj na področju funkcionalnih vadb, več let sem hodil v kettlebell center, kjer sem delal s kettlebeli, pa kasneje kot Vigor, še pred tem pa sem obiskal kar lepo število fitnesov, tako s trenerji kot tudi brez. Skratka neko sliko si več kot z lahkoto ustvarim. Trenutno pa že kakšno dobro leto delam sam s kettli v kombinaciji vaj z lastno težo.

Ne govorim, da so tvoji pristobi k vadbi napačni ampak glede na tvoj nastop tukaj na alterju bi vseeno rekel, da si preveč nastopaški oz. prepričan sam vase in princip kjer pljuvaš po vsakomur in vsem kar ni po tvoji metodi, ni ravno prava pot. Nisi edini, ki ve kaj je v svetu športa dobro. In pri tovrstnih vadbah je tako kot z drugimi kategorijami športa. Mnogo jih je in med seboj so si zelo različni. Ne pomeni pa da je eden boljši kot drugi. Samo drugačni so. Povsod pa velja, da je potrebno delati pametno. Pa nič osebnega, zgolj moje mnenje in opažanja.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ramo si lahko izpahneš tako s ketli kot z naradno roæko, kolesom ali pa nerodno hojo oz. morebitnem padcem. Torej point je?
 

urikaburi

Zelenc'
21. nov 2011
14
0
1
Crossfit ali Boot camp. Osebno hodim na crossfit pa je vodena vadba. Na začetku pa ti vse lepo razložijo in med vadbo tudi popravljajo tvojo tehniko. Ni pa za lenuhe, ker je treba švicat.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Jaz osebno tebe kot trenerja ne bi nikoli izbral že samo zaradi tvojega odnosa tukaj na alterju. Namreč apriori si proti vsem drugim, kar ni tvoj stil, kar je blazno neprofesionalno. Kako hudiča si lahko kot profesionalec lahko dovoliš na tak način nastopati proti vsakršni skupinksi vadbi? Pa dobro pustimo. Skratka mene s takim odnosom ne prepričaš, ker si vse prej kot pa profesionalen. Žal. Pa imam ogromno izkušenj na področju funkcionalnih vadb, več let sem hodil v kettlebell center, kjer sem delal s kettlebeli, pa kasneje kot Vigor, še pred tem pa sem obiskal kar lepo število fitnesov, tako s trenerji kot tudi brez. Skratka neko sliko si več kot z lahkoto ustvarim. Trenutno pa že kakšno dobro leto delam sam s kettli v kombinaciji vaj z lastno težo.

Ne govorim, da so tvoji pristobi k vadbi napačni ampak glede na tvoj nastop tukaj na alterju bi vseeno rekel, da si preveč nastopaški oz. prepričan sam vase in princip kjer pljuvaš po vsakomur in vsem kar ni po tvoji metodi, ni ravno prava pot. Nisi edini, ki ve kaj je v svetu športa dobro. In pri tovrstnih vadbah je tako kot z drugimi kategorijami športa. Mnogo jih je in med seboj so si zelo različni. Ne pomeni pa da je eden boljši kot drugi. Samo drugačni so. Povsod pa velja, da je potrebno delati pametno. Pa nič osebnega, zgolj moje mnenje in opažanja.

Meni je vseeno h komu boš šel ti. Moj profesionalen pristop bi se pokazal takrat, če bi kljub temu prišel k meni. Vzel bi te kot individuma in te nebi vkalupljal v neke sisteme, ki so napisane za 'vse'. Individualen pristop je namreč tisti, ki je nujen, če hočeš biti profesionalec. Tvoje nestrinjanje je podobno kot, če bi jaz rekel nekemu šefu kuhne, da je neprofesionalen, ker je reku, da je vsa vnaprej pripravljena hrana za v mikrovalovko zanič. Kako je lahko potemtakem strokovnjak, če je pa pasulj 'pogrej in pojej' meni tako dober.

Funkcionalna vadba je buča. Podobno kot če bi trdil da je smart funkcionalen avto. Verjetno za nekoga je če je živi naprimer sam v mestu kjer je težava s parkiranjem in potrebuje avto le za škatlo čevljev in torbico. Nikakor pa ni funkcionalen za nekoga, ki ima tri otroke, psa in 2x na teden igra hokej, poleg tega pa ima še vikend na Krvavcu. Enako je z vadbo. Tisti filmček, ki si ga dal gor je primer. Zadeva je funkcionalna za košarkaša, ne pa za nekoga, ki teče ovire, špila vaterpolo ali kepanje na mirnih vodah.

Kakšna pa je moja metoda?? A misliš da z vsemi ljudmi swingam ketle? To je najbolj neumno vprašanje, ki ga pogosto slišim, ko komu rečem da sem trener, vprašajo me: s čim pa delaš? S TRX? S ketli? Tko funkcionalno?
Funkcionalni niso ketli, kolebnice ali pa TRX. Funkcionalno je le če veš kaj delaš. Če imam športnika (proti koncu cikla), ki ima na tekmi 3x po 2 minuti bo trening zelo kratek ampak intenziven ko svinja. Če pa ma kdo tekmo 2x po 45 min pa trening ne more trajat manj kot 2 uri. Za trening uproabljam kar je na razpolago tudi ketle ali pa metlico za wc če hočeš. Cilj pa je ustvariti čim bolj podobne pogoje, kot jih ima v tekmovalnih okoliščinah.
Pri običajnih ljudeh je pa nekoliko drugače, vseeno pa je lahko njihov trening funkcionalen - torej, da služi neki funkciji. Takšni ljudje ponavadi pridejo k meni z željo, da bi shujšali in se nekoliko okrepili. Jaz pa naredim najprej analizo. Ugotovim naprimer: skrajšane iliopsoase, zategnjene pektoralise itd... torej bo funkcija treninga vse te anomalije pridobljene s sedečim delom popraviti. Kaj bomo torej delali? Različne vaje odvisno od posameznika, stimulus mora biti dovolj velik, da se kaj zgodi vendar ne takšen da se bo kdo poškodoval.
Spet drugače je z rehabilitacijami. Tam je spet treba delati funkcionalno. Vendar če nekoga boli koleno, ni nujno, da je težava v kolenu. Treba je ugotoviti vzrok. Spet delam posturalno analizo, če ne najdem vzroka se posvetujem s timom.

Torej na kratko je moj pristop je individualni in takšen tebi ni všeč. Tudi prav, meni je vseeno zate. In če bo nekega dne tist model v Novi zelandiji , ki piše programe za Les mills neki zašuštral in te bo vščipnalo v križu, ti bom vseeno pomagal.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Daj še enkrat preberi kaj sem napisal, ker jaz ne omenjam nobenih specifičnih vadb ali programov (ali lepim kakšnih filmčkov), niti ne ocenjujem tvojih metod oz. jih opredelujem kot slabe. Daleč od tega. Govorim o tvojem nastopaškem pristopu kot da si edini (dober?) trener pod alpami ali širše. In me veseli, da se ogromno poudarka daje na pravilnosti vadbe in konec koncu zdravju. Amapk nisi edini, ki funkcinira na tak način, res ne. Pa čeprav gre v kakšnih krogih za skupinsko vadbo. In tudi skupinske vadbe so za širšo populacijo več kot dovolj in zelo kvalitetno vodene razen, če na kaj drugega (dokler se sam nisi lotil teh zadev) kot kakšno zumbo in neko vaško telovadnico še nisi zašel. T.i. klinike ki jih navajš ti se izvajajo tudi po večini večjih centorv in je pristop še vedno zelo individualen.
Pa enkrat govoriš, da je funkcionalna vadba buča, drugič, da je za navadne ljudi funckionalna vadba dobra oz. primerna za marsikoga. Vse je stvar definicije.

Kaj meni pomeni funkcionalna vadba? Rezultati le te se morajo videti v vsakdanjem življenju in je telo posledično v vse splošni dobri kondiciji. Zato se to ne imenjuje trening košarke, ker tam sem treniral veščine košarke ampak pač posplošeno funkcionalna vadba, kar pomeni uporaba lastnega telesa na splošno. Zakaj? Ja glej, pač nekaj let nisem bil športno aktiven, začela so me boleti kolena, križ in podobna jajca. Ja vse to sem odpravil na skupinksih funkcinalnih vadbah. Dost zanimivo. No takrat se v bistvu ta izraz še ni uporabljal ampak smo rekli samo kettlebell trening kateri se je kasneje še dopolnjeval in spreminjal. Torej pod črto...lepo, da se na tak način spravljaš k treningom in pomagaš ljudem, ki se poškodujejo na skupinskih treningih. Fino. Niso pa vsi skupinski treningi slabi. Tudi ogromno pacientov med osebnimi trenerji je.
Tako da se mi zdi posploševanje v smislu funkcionalna vadba je buča, vsi skupinski treninig so buče in sledijo same poškodbe, bla bla....no ja, malce neprofesionalne trditve, ki nekako kažejo na tvojo slabo razgledanost oz. poznavanje ponudb in trenerjev tovrstnih sistemov pri nas.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.891
6.653
113
To ni neka umetnost, kako leto dela, mogoče še manj, odvisno od osnove, torej količine špeha. Sicer je potem človek kripl, po možnosti z zjebanim metabolizmom, etc..

Večji problem je narediti kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=YK5n3YTf8pI ja..200 kil je to in 77 težak možicelj.