Kdo me bo omejeval kaj lahko vozim? A, A1, A2 kat

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Je pa, ko mulc prileti v soudeleženca s 150+ na uro, precej vseeno, a je z motorrjem ali z avtom ...
Niti slučajno - je precejšnja razlika, če te v avtu zadane tona in pol, ali pa sto kilogramov.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ja kar je neumnost, ker dandanes družinski avti so vsi nad to mejo. torej boš otrokom moral kupiti nov avto (lahko tudi rabljen) da bodo sploh lahko vozili. lahko bodo pa čakali da ga bodo lahko vozili medtem vse bozabili in ga razbili v prvem kilometru prve vožnje po treh letih...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Res me zanima, kako bi vi gledali na to zadevo v mojih letih. Sedaj ko ste vsi 30+ in vam dol visi za enega 'razvajenega' mulota, je lahko pametovat..
V tvojih letih se mi je zdel motor prenevarna zadeva.
Tako da sem šele pri 35 stopil na motor, in to na potovanju po JV Aziji, pa nič od tega ni imelo ne vem kaj konj. 125 kubični enduro je doslej moj vrh, več kot zadosti močno.
Zakaj se ti tako strašno mudi čim hitreje na čim močnejši motor, to mi pa res ni jasno. Matilda je še vsakogar počakala.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Je pa, ko mulc prileti v soudeleženca s 150+ na uro, precej vseeno, a je z motorrjem ali z avtom ...
Niti slučajno - je precejšnja razlika, če te v avtu zadane tona in pol, ali pa sto kilogramov.
mislim, da je kar precej nesreč ko motroist bočno prileti v avto. pri tistih 150 na uro ga hitro spregledaš in mu prekiržaš pot. pri tej hitrosti si v avtu mrtev če se zaleti v tvoj del.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Se prvi moja tamala, če bi jutri naredila izpit, ne bi smela vozit družinskega enoprostrca, ki je doma? Ker ima oač malo čez 150 konjev (in je v resnici nepremičnina)? Vsaj neke normalen meje postavljaj, no ...
Mejo naj postavijo strokovnjaki - na Hrvaškem so jo na 100 PS. Naj se zaradi mene naredi mejo glede na power/weight ratio. 150 konjev v enoprostorcu ni enako 150 konjem v zgonjeni in spimpani hondi civic. In ja, tvoja tamala ne bi smela voziti 150 konjskega avta, ki tehta 900 kg.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
mislim, da je kar precej nesreč ko motroist bočno prileti v avto. pri tistih 150 na uro ga hitro spregledaš in mu prekiržaš pot. pri tej hitrosti si v avtu mrtev če se zaleti v tvoj del.
Aha, in koliko vozinkov avtomobilov je umrlo v takšnih nesrečah? Zopet neki 1:100000 scenariji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Je pa, ko mulc prileti v soudeleženca s 150+ na uro, precej vseeno, a je z motorrjem ali z avtom ...
Niti slučajno - je precejšnja razlika, če te v avtu zadane tona in pol, ali pa sto kilogramov.

Je vseeno, ali si mrtev ali pa zelo mrtev. Ubijeta te oba. Avto je res težji, je pa tudi kompatibilnost boljša.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Aha, in koliko vozinkov avtomobilov je umrlo v takšnih nesrečah? Zopet neki 1:100000 scenariji.
1 na milijon? Prej 1 na 20.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
mislim, da je kar precej nesreč ko motroist bočno prileti v avto. pri tistih 150 na uro ga hitro spregledaš in mu prekiržaš pot. pri tej hitrosti si v avtu mrtev če se zaleti v tvoj del.
Aha, in koliko vozinkov avtomobilov je umrlo v takšnih nesrečah? Zopet neki 1:100000 scenariji.
aha in koliko mladih voznikov je z bemveji pobilo nedolžne otroke iz vrtca? ko omenjaš nemogoče scenarije pri drugih se zamisli še nad svojimi. drugače pa vem za dva primera. aja mogoče ne štejeta ker so bili motoristi 30-40 letni... aja potem pa nič.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vsako leto je kakšna taka nesreča (zato pa sem napisal razmerje 1:20). Recimo par let nazaj je bila dokaj razvpita nesreča pri Litiji, ko je motorist ubil voznika kombija. Voznik kombija je odletel iz vozila, na njegovo mesto pa je priletelo motoristovo truplo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Se prvi moja tamala, če bi jutri naredila izpit, ne bi smela vozit družinskega enoprostrca, ki je doma? Ker ima oač malo čez 150 konjev (in je v resnici nepremičnina)? Vsaj neke normalen meje postavljaj, no ...
Mejo naj postavijo strokovnjaki - na Hrvaškem so jo na 100 PS. Naj se zaradi mene naredi mejo glede na power/weight ratio. 150 konjev v enoprostorcu ni enako 150 konjem v zgonjeni in spimpani hondi civic. In ja, tvoja tamala ne bi smela voziti 150 konjskega avta, ki tehta 900 kg.

Poglej v podpis. Čisto vsakdanji družinski enoprsotorec.. Zakaj tega ne bi pustil vozit (napisal si 150 konjev, mase nisi omenjal)?
Moč/masa sem pa že nevemkoliko postov nazaj napisal, da je edini primeren kriterij. Tam nekje od 100 kW na tono , recimo. Treba pač pogledat, da ne izločiš normalnih družinskih avtov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Sem ti napisal: ne vem, kje je smiselna meja, ker nisem strokovnjak. Tudi meni se zdi logično, da mejo izraziš v power/weight in ne v konjskih močeh, ker s tem nisi naredil nič.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vsako leto je kakšna taka nesreča (zato pa sem napisal razmerje 1:20). Recimo par let nazaj je bila dokaj razvpita nesreča pri Litiji, ko je motorist ubil voznika kombija. Voznik kombija je odletel iz vozila, na njegovo mesto pa je priletelo motoristovo truplo.
Aha, se pravi je bilo prejšnje leto 10 mrtvih iz takšnih nesreč? Pišete o scenarijih, ki se zgodijo enkrat na nekaj let.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Aha, se pravi je bilo prejšnje leto 10 mrtvih iz takšnih nesreč? Pišete o scenarijih, ki se zgodijo enkrat na nekaj let.
A je bilo 200 mrtvih motoristov?
confused-1.gif


Ti si najprej pisal o cifri, ki bi se naj zgodila vsakih 500 let.
hysterical-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vsako leto je kakšna taka nesreča (zato pa sem napisal razmerje 1:20). Recimo par let nazaj je bila dokaj razvpita nesreča pri Litiji, ko je motorist ubil voznika kombija. Voznik kombija je odletel iz vozila, na njegovo mesto pa je priletelo motoristovo truplo.

Fant se ne zaveda, da se fizike ne da pretentati, ter da sta motorist in njegov motor 300kg metek, ki nima zmečkalne cone. Pač teoretik, pa še to zelo slab.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne da se fant ne zaveda, fant sploh nima najmanjšega pojma. Vsak kolikor toliko normalno ozaveščen voznik dobro ve, da se bočno trčenje hitrega motorista v avtomobil pogosto konča tragično tudi za potnike v avtomobilu. Takih nesreč je bilo ogromno, mrtvih pa neprimerljivo več kot potnikov na avtobusih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Sem ti napisal: ne vem, kje je smiselna meja, ker nisem strokovnjak. Tudi meni se zdi logično, da mejo izraziš v power/weight in ne v konjskih močeh, ker s tem nisi naredil nič.

In enako bi moralo biti tudi pri motorjih. Je pa res, da idealne reštve na ta način ni, še vedno se ti kak motor izmuzne ... Edino natančno in brez izjem bi bilo, če bi država enostavno za vsak model avta/motorja določila, ali je ali ne za mlade voznike. Tudi po subjektivnih kriterijih. Ampak tu je pa preveč birokracije.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Nikoli ne more biti za vse dobro. Vedno bi bil kak kg ali pa kaka KM preveč... zato je neka meja postavljena, strinjam pa se, da bi se dalo ti urediti bolje, predvsem z razmerjem med težo in močjo.