Izpit za kategorijo A/A2/A1

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Izpit za B že imam 3 leta, zadnje leto pa me zelo mika, da bi naredil še izpit za motor in si kupil enega.

1. Da začnem kar na začetku in razčistim nekaj stvari, kolegi so mi ob gostilniški debati govorili, da moram najprej narediti izpit za A1, potem za A2 in šele potem lahko za A. Kolikor sem jaz bral, nisem nikjer videl, da bi bil A1 pogoj za A2. Pisalo je samo 16 let za A1, 18 let za A2 in 24 let za A (ali 20 let, če imaš izpit za A2 vsaj 2 leti). Drugih pogojev nisem nikjer videl. Ker sem trenutno star 21 let, grem lahko sedaj delat izpit za A2, čeprav nimam izpita za A1, imam prav?

2. Ko sem delal izpit za B, je bilo 20 ur obveznih. Predvidevam, da za A/A2/A1 velja enako (sklepam tudi iz tega, ker avtošole prodajajo ure po 21 v paketu)?

3. Za izpit rabim prvo pomoč (že imam ko sem B delal), zdravniško potrdilo (~50€), CPP (~50€), testi na izpitnem centru (~30€) in ~25 ur vožnje (~900€). Sem kaj pozabil, sem cene vsaj približno zadel?

4. Če sedaj naredim izpit za A2, bom moral čez 3-5 ali več let spet vse prej našteto (zdravniški, CPP, 20 ur vožnje) delat za A?

Za začetek je to zaenkrat vse.

LP
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V kolikor si star najmanj 24 let, lahko direktno pristopiš k opravljanju A. V tvojem primeru greš torej delati A2, po dveh leti pa opraviš devet ur usposabljanja, izpitno vožnjo in pridobiš A.

Ostalo ti je pa jasno
smile-1.gif