optiarc dvd-rw ad-7173a

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pred kaksne pol leta sem moral kupiti drugi dvd rom za PC in kupim omenjeni model...Deluje normalno, po nekaj mesecih se zacnejo tezave, ni pekel do konca in mi je uniceval CD-je, tudi nero ga obcasno ni zaznal...Ker je se bil v garanciji, ga nesem nazaj in dobim isti model, ki pa brez problema dela en mesec in spet so tukaj isti problemi, le da tukaj mi ga vcasih tudi ne prikaze pod Moj Racunalnik in isto mi unicuje medije...Ga spet nesem nazaj in tip mi ne verjame vec, da ne dela, kao testira ga en dan in rece, da je vse ok...Menjal sem vse kable, nalozil drugi program za peko, vgradil tudi drug dvd-rw ( dela bp ), nalozil nov firmware in ne pomaga, dejstvo je, da vcasih dela, vcasih pa ne...Kaj se mi preostane ? Nekaj novega ne mislim kupovat, ker je sedanji star komaj 1 mesec in kljub garanciji mi ga prodajalec noce vec menjat, ker pri njem baje dela...
Konfiguracija, ce kaj pomaga;

MB: ASUS P4P800S
WIN XP
1024 RAM
P4 2.66 MHZ
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nesi sam osebno pekač na pooblaščeni servis, ravno tako velja garancija. pa morda se boš lahko kaj več zmenil.
tej novodobni trgovci mi pa vsak dan bolj najedajo....
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tudi medije sem menjaval, pa vseeno...Kdo pa je sploh uvoznik / pooblascenec za to enoto pri nas ?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
nesi sam osebno pekač na pooblaščeni servis, ravno tako velja garancija. pa morda se boš lahko kaj več zmenil.
tej novodobni trgovci mi pa vsak dan bolj najedajo....

Ja tako je... Ko bi zadevo prodali se slinijo in vabijo, ko pa je treba zadevo popravljat oz. zamenjat, pa se te skušajo znebit najhitreje... Tudi jaz sem že to doživel...
bonk.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
nesi sam osebno pekač na pooblaščeni servis, ravno tako velja garancija. pa morda se boš lahko kaj več zmenil.
tej novodobni trgovci mi pa vsak dan bolj najedajo....

Ja tako je... Ko bi zadevo prodali se slinijo in vabijo, ko pa je treba zadevo popravljat oz. zamenjat, pa se te skušajo znebit najhitreje... Tudi jaz sem že to doživel...
bonk.gif

mene še bolj jezi to, da ko bi rad kupu, mam dnar v žepu pa se morem sam razmetavat po trgovini
jezen.gif
Nazadnje v dveh trgovinah doživel to ko sem kupoval pancarje

sorry za off
wink-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
nesi sam osebno pekač na pooblaščeni servis, ravno tako velja garancija. pa morda se boš lahko kaj več zmenil.
tej novodobni trgovci mi pa vsak dan bolj najedajo....

Ja tako je... Ko bi zadevo prodali se slinijo in vabijo, ko pa je treba zadevo popravljat oz. zamenjat, pa se te skušajo znebit najhitreje... Tudi jaz sem že to doživel...
bonk.gif

mene še bolj jezi to, da ko bi rad kupu, mam dnar v žepu pa se morem sam razmetavat po trgovini
jezen.gif
Nazadnje v dveh trgovinah doživel to ko sem kupoval pancarje

sorry za off
wink-1.gif

pa rečeš ali to : ok hvala za nepomoč, grem tja kjer jo dobim. ali pa to: rab bi videl šefa in če pride, mu rečeš zaradi nepomoči prodajalcev, grem svoj dnar pustit v tisto trgovino kjer se mi bodo dejansko posvetili. bbay
zmaga.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
men je tud crknu po 4 meseci zmerne uporabe, bral je še ko sem pa hotu kaj spečt pa je podstavke naredu iz dvd-jev, v mlacomu niso kompliciral pa so mi dal novga....
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
teli dvdji so zanič, sami problemi

Na starem IDE vodilu so trenutno najboljši LiteOni, na novem SATA pa Samsungi, samo mislim, da jih pri nas ne dobiš.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
v funtech.si imajo samsung pekač SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X SATA SH-S203D
26€
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kdo je uvoznik za SLO za te OPTIARC pekace ? Danes sem spet 3 dvd medije unicil...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ja kolikor sem uspel zdajle poiskat resitve, je menda za napake kriv IDE kabel...Na tujem forumu so nekateri imeli iste tezave in so jim svetovali, naj uporabijo 80 IDE kabel, pojma nimam kaksnega imam jaz, ampak jutri ga vzamem ven in grem po tega novega, to mi je se edina resitev.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Pred kratkim sem kupil DVD snemalec. Imel sem v rokah NEC optiarc, in se spomnil vaših težav.
Vzel sem samsunga SH-S202J. Proizvajalec je Toshiba-Samsung.
Upam, da bo boljši
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Ja kolikor sem uspel zdajle poiskat resitve, je menda za napake kriv IDE kabel...Na tujem forumu so nekateri imeli iste tezave in so jim svetovali, naj uporabijo 80 IDE kabel, pojma nimam kaksnega imam jaz, ampak jutri ga vzamem ven in grem po tega novega, to mi je se edina resitev.

tut jst sem kupil optiarc pekač, sam ne vem točno kater model.
na en kabel imam priklopljen disk in sedaj novi dvd pekač. na starem kablu je peku dvd-je po 2uri. če je bil priklopljen samo pekač je delal vredu. nato ko sem že skoraj obupal, mi je kolega posodil nov kabel in sedaj dela vredu.

očitno bo res, da z nekaterimi kabli ne dela.