Disk read error W7 ultimate

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Sosed penzionist ima težave z računalnikom (Phenom 2X4.. 4 giga rama) ker winzi ne startajo. Pokaže napis "Disk read error.."
Ne starta ne disk , ne DVD enota. Vedno napiše isto napako.
Zamenjal sem vse SATA kable. V BIOSU ponastavil druge BOOT prioritete. Nič ne pomaga. Zagnal sem nekako instalacijski CD, vendar winzi napišejo "da ne morejo diska formatirati, ker je zaščiten proti pisanju"

z1z-IMG-58.jpg



7j5-IMG-58.jpg


uz8-IMG-58.jpg


Eden svoj stari disk od 500 Giga sem vstavil v sosedov računalnik in po težki muki je DVD enota le zagnala instalcijo in so se winzi lepo naložili.
Disk (sosedov) WD Caviar Green sem vstavil v zunanje USB ohišje in ga moj računalnik normalno bere.
bonk.gif

Ni mi jasno ali se trdi disk poslavlja, ali pa kontroler na matični plošči dela težave.
13.gif
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Mogoče poskusit zadnji BIOS poiskat in ga dat gor silom ili milom, pa reset CMOS. Potem je pa še ena far out opcija, da je kaj z napajalnikom narobe, ampak...
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Disk (sosedov) WD Caviar Green sem vstavil v zunanje USB ohišje in ga moj računalnik normalno bere.

Tvoj računalnik ga lepo bere, ker ni bral sistemskih fajlov na c:.
Disk je skoraj 99% zanič.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Najprej reši kritične podatke, glede na to da ti bere disk. Nato ga priklopi direktno na PC in poskeniraj z namenskom programom za to.

Če javi napako, menjaš disk, še najboljše pa kar cel PC.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Na mojem starem disku instalirani winzi mu lepo delajo, BIOS se bo dalo posodobiti. Danes kupimo novi disk. Na starem ima Klik NLB. Se da to rešiti, ali mora po novi certifikat. Tisto o izvozu in uvozu kjuča on nima pojma. Prav tako ne ve za kopijo.
frown-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Disk zamenjan in vse dela pravilno. Starega WD Green Power je zamenjal WD Blue.
Zamudna je instalacija ostalih programov. Word zamenjal Libre Office, HP printer so winzi instalirali sami. Foto aparata pa nisem instaliral, ker winzi startajo svoj program avtomatično po priklopu ugasnjenega fotoaparata (ki se sam prižge ob priklopu na USB).
Naložil CD Burner XP, in je bil presenečen ko sem mu pokazal da winzi imajo že vgrajen svoj Burner.
Standardno naložil Mozillo in Opero z vsemi Adblock, Ghosterji in Skript Keeperji. Onemogočil Internet Explorer. Naložil Malwarebites in Spybot .
Antivirus Avast in omogočil winzov Firewal. Mozillo bo uporabljal samo za NLB in po sumljivih straneh bo taval samo z Opero.
Upam da bo kaj zaleglo za en čas.
evil.gif