Novopečeni družinski član

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Vreča ni dobra ne za malega, ne za mamo. Samo pri nas je zgleda zelo moderno uvažati neumnosti od drugot
uf-1.gif
In potem pridejo ven izjave "v Afriki pa tudi nosijo tako" in podobno. Ja, tam nimajo druge izbire. Ali je tamali na tleh in ga nekaj požre, ali pa ga mati stalno vlači s sabo, čeprav to ni najbolje zanj. Ampak vsaj preživi
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Vreča ni dobra ne za malega, ne za mamo.

Res je, malemu zdaj manjka roka, hodi pa ritensko, mama ima pa išias in vodo v rami.
bonk.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Vreča ni dobra ne za malega, ne za mamo.

Res je, malemu zdaj manjka roka, hodi pa ritensko, mama ima pa išias in vodo v rami.
bonk.gif
Ja, pa še neumen rata po vrhu-so mogoče tebe tako nosili?
bonk.gif

Poleg čudne drže to ni dobro za otrokovo hrbtenico. Materi pa tudi verjetno strašno koristi stalna obremenitev na eni strani(google hitro vrne polno zadetkov o bolečinah v hrbtenici)

Recimo malo strokovnejše mnenje o tem
 
Nazadnje urejeno:

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako zdravi za hrbtenico so razni kenguruji, lezalniki, lupinice in podobno. Nas je imel od teg samo lupinico za v avto, doma je spal v neki stari kosari dodatno podlozena s peno


Moj tudi spi v košari katero sem tudi jaz uporabljal. Baje se tam zelo dobro počuti
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
poznam nekaj starsev, ki imajo otorke z razvojnimi tezavami (prezgodnje rojstvo, preslabo razvite trebusne misice itd.) in vsem so otroski fzioterapevti prepovedali kengurujcke, slinge in podobna jajca. zgolj v razmislek
smile-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Moja dva sta iz štarta spala v cca 40 let stari pleteni košari (vložek/jogi/pena/karkoli je bil itak parkrat zamenjan). potem smo ga dali nazaj in je že spet v uporabi.
Pri cca štirih mesecih pa itak v kinderpet in svojo sobo (obvezno ven iz spalnice od tastarih, da je mir na obeh straneh!). Ordnung und Disziplin.
Ta mala je še v fazi dojenja, tako da si še malo zmišljuje, starejši pa je pri slabem letu osvojil lepo navado, ki jo ima še danes, spi od pol osmih zvečer do šestih zjutraj + 13:00-15:00. Saj je vsak drugačen, ampak kakor si jih navadiš, tako pa imaš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
No shit? če ga maš v vreči dve leti po 20 ur na dan, bo najbrž res že malo ukrivljen, skupaj za mamo vred.

Sicer pa, dajva rečt da sem neumen, da ne bo kreg še okoli tega. Kar se hrbtenice in zdravja tiče in če smo že pri tem kako smo delali včasih. V šolo sem nekaj let hodil peš, na hrbtu pa torbo, ki je imela ponavadi od tretjine do polovice moje teže. Po mnenjih vaših znalcev bi najbrž moral biti danes vsaj tetraplegik. Skupaj z večino sovrstnikov. Pa plenice smo bolj ali manj imeli vsi na riti, po znanstvenih raziskavah bi moral bit vsi neplodni, vsaj kar se fantov tiče.

Linka nisem bral, lahko pa ti za vsako neumnost, ki si jo izmislim linkam strokovni članek.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Ti kar linkaj "strokovne" članke od neumnosti. Zaradi mene če verjameš vsaki babji čenči, kako so trenutno moderni dodatki za otroke oh in sploh nekaj najboljšega po narezanem kruhu.

Jaz ti bom pa še dalje lepo zagovarjal to, kar pravijo pediatri in otroški fizioterapevti.
smirk-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Gretzky, glede na to v kakšni vukojebini živiš, res rabiš voziček, ki je primeren za makadam!
zmaga.gif

Kar pa se tiče vzdignjenega vzglavja pri otroku, da ne bruha, mislim, da bi ga potreboval tudi ti, vsaj ko preveč popiješ...
grims-1.gif

P.S.: Kaj si pri mojem otroku kompliciral!?
10.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Najino dete spi v posteljici, ponoči spi, hrano zahteva ob 3 in ob 6, na sprehod se pelje v košari v vozičku, ki ni ravno pri tle, v avtu pa ima lupinico + isofix.

In ja vse ima novo, in verjetno bom sedaj v pogledu marsikoga starš, ki se preserava, po prebranem sodeč. Zakaj novo? Zato, ker to verjetno ne bo edini otrok in če že enkrat kupim, kupim tako, da bo zdržalo dva otroka, saj pri vsej izbiri ne mislim dvakrat tega počet. Novo tudi zato, ker ne vem v kakšnih kleteh ma folk to spravljeno, kako je vzdrževano in kok plesnive so že stvari. Glede na to, da vidim veliko kar se tega tiče, je bil to zelo poglaviten razlog zakaj tako.

Pa še to, zakaj sem deloma pristaš nekoliko višjih vozičkov (s tem ne mislim na meter + ipd Stokke odpade tukaj!). Razlog so predvsem pasjeljubci in njihovi nevzgojeni cucki, saj ko greš po mestu, ti kakšen prijazen cucek na nižjenasajenih vozičkih prav hitro pomoli drekast gobec v otroka, kar pa mi ravno ni. Videno večkrat, sploh, če greš malo čez tržnico ali pa ob rivi posediš na kavici.

Glede izbire opreme za otroka, pri teh, ki zagovarjate neke vrste špartanstvo pri izbiri za otroka, ali ste tako varčni tudi pri sebi? Se vozite v primerno starem avtu?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Katere kapljice za krče pa načeloma uporabljate?

Pri nas se jih seveda ne dobi, če pa ja pa bi prosil za namig, še predno se nadobudnežu začnejo te težave.

Zaenkrat imamo doma Babynos kapljice iz Avstrije, ki pa vsebujejo alkohol, saharin in ekstrakte. Če greš mal preračunat na težo je tko k bi men priporočal trikrat na dan popit en ornk štamperle šnopca
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
In ja vse ima novo, in verjetno bom sedaj v pogledu marsikoga starš, ki se preserava, po prebranem sodeč.
Meni se ne zdiš starš, ki se preserava. Govoril sem o stvareh, ki jih mlade mamice (jaz jim pravim podivjane samice) kupujejo zato, ker jih imajo tudi druge, pa čeprav so precej nefunkcionalne.
Me je prepričevala svakinja, da je njen voziček za otroka oh in sploh, pa full dober, pa stabilen, pa zelo drag je bil (to ji je bilo najbolj pomembno, da se malo pohvali),... Po enem tednu je z njim skipala otroka. Na srečo otroku ni bilo nič, ampak potem se je malo umirila.
Tudi mi smo za prvega otroka kupili nove stvari, uporabili pa smo jih tudi pri drugem.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Kar pa se tiče vzdignjenega vzglavja pri otroku, da ne bruha, mislim, da bi ga potreboval tudi ti, vsaj ko preveč popiješ...
grims-1.gif
Takrat sem vam lep orekel, da me pustite na miru. Če me ne bi mrcvarili, ne bi bil otakšnih posledic, kot so pač bile. Sem si hotel na tleh v garaži samo malo odpočiti.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Ko poskusite z vsemi kapljicami (podobno kot smo mi), poskusite še z masažo, ki lahko blaži ali odpravi težave s koliki (krčki). Med masiranjem bodite pripravljeni na sproščanje vašega malčka
grims-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Ne, to pa ne. Se mi zdi, da na alterju ni ravno ciljne publike. Če bi pa vseeno hotel delat reklamo, bi rekel, da za vse uporabnike Alterja ponujamo popust za individualni tečaj na vašem domu
evil.gif

Vsekakor, če koga zanima kaj več, lahko vpraša preko ZS.
nahrung002.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Katere kapljice za krče pa načeloma uporabljate?


Z mojo sva najprej kupila"lekobeba...vetrovne kapljice"karere baje so super.
Ugotovitve so pa naslednje...
Kapljice so okej vse naravno samo ne preprečujejo krčev ampak samo pomagajo, da otrok lažje podre kupčka ali kakšen dimček spusti skozi tazadnjo plat.

nato sva pa kupilakapljice "ColiPrev" katere dejansko res preprečujejo krčke in se pozna otroku po dveh dneh. Krčki so še vedno samo niso tako močni in ne trajajo tako dolgo.

Vmes sva kupila "BioGaia" katere so ponovno oh in sploh ampak niso. So kapljice katere imajo žive organizme in so kao probiotike, da otroku urejajo prebavo.

krčki se začnejo okoli 4 tedna najhujši so okoli 6 tedna poneha pri večini okoli tretjega meseca trajajo pa lahko do šestega mesca.

Pri nas za 1x uspešno deluje "Coli Prev" z kombinacijo kapljic od ene tete"več na PM" in dete se ne joka oz brunda. Je pa res, daje tudi podiranje kupčka važno opravilo saj to je ključdaotroka ne napenja. Ko se malček nahrani na eni ciziki je dobro da ga dvigneš nato traja cca 10 min, da podre kupčka in se začne hraniti na drugi ciziki. Pri nas pomaga, da je manj joka in je malček manj "rausweisa v bajti" pa še papa rajši potem.


jah ko ne prespiš nekaj noči narediš vse, da boš spal in da bo malček zadovoljen
cheer.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
ponujamo popust za individualni tečaj na vašem domu
evil.gif


a prideš tudi v zgornjo kungoto oz. v deželo petra klepca.......

Zanima me cena čas masaže in seveda kdaj je to izvedljivo? Odgovore pričakujem na PM


hvala
grims-1.gif



ps

nekaj spiti in dobro pojesti ni greh
cool-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Seveda sem jaz tukaj naklamfal eno veliko neumnost in to je, da se pri nas kapljic ne dobi
bonk.gif
.

Omenjene smo kupili zaradi priporočila ene mamice, ki je ugotovila, da te najbolj pomagajo
cheer.gif
.

@ Logistik: hvala za info, bomo pogledali za temi, ki jih ti priporočaš, kot rečeno pa zaenkrat po slabih 3 tednih še nima teh težav, je pa fajn, če se na tole malček pripraviš. Če ne drugega vsaj v smislu kaj je drugim bolj koristilo.