Novopečeni družinski član

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
- kar se tiče zdr. kartice greš lahko osebno na zzzs, lahko pa ti to uredijo tudi v službi (če so tako prijazni). Otroka prijaviš v službi tistega starša, po katerem bo zavarovan (neseš rojstni list), pa potem kar oni javijo na zzzs. Kartico dobiš potem po pošti. Prvih 6 tednov pa se lahko uporablja mamina zdr. kartica.

- pa ne pozabite se pozanimati, če tudi občina prispeva kaj denarcev. Potem je potrebno še tja dostaviti fotokopijo rojstnega lista.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jah klinc, Ljubljana ima toliko projektov da mladim družinam ne prispeva 0, nič, nul, zero. Prispeva samo socialno in specialno ogroženim, kar hvalabogu nisem.

CSD sem uredil, tam so tetke zares prijazne, če kaj manjka uredijo same če se le da.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Če nista poročena, je pomoje treba še en dodaten papir za priznanje očetovstva.

To lahko urediš na krajevnem uradu.

Voziček sem pred dobrimi 4. leti kupil na http://www.soncek.si/si/ in je bil (ne me držat za besedo) 36 k SIT cenejši kot v baby centru.

Quinny, s tremi velikimi kolesi, da lahko greš tudi po "terenu".

V eni starih tem je nekdo svetoval, da se voziček kupuje tako, da ga da ženska v prtljažnik.
grin1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pri odločitvo i nakupu vozička naj ti bojo vodilo predvsem naslednja vprašanja:
- kje se bom vozil z vozičkom? Bom večinoma na urejenih poteh z krajšimi izleti na makedam ipd?
- kakšna je stabilnost vozička?
- kako se zloži voziček, ali ga spravim v avto in še pomembneje,
- kje in kako zloženega bom spravljal doma.
- ali bom šel z vozičkom v trgovino?
- ali se prevleka sleče (nekateri obljubljajo pralno prevleko, ki pa se ne da sleči)

Skratka vprašanj miljon na katera moraš sam najti odgovore.

Pomembno pa je še, kaj vse rabim:
- Športni del
- košaro
- lupinico, ali bo samostojna ali jo bom kombiniral z Isofixom v avtu (močno priporočam, saj zelo olajša življenje)
- dežnik (za moje pojme neuporabno)
- dežno prevleko
- mrežo proti mrčesom
- žakel za v voziček

Veliko je tega, pri nekaterih imaš osnovo, pri nekaterih dokupuješ. Ko primerjaš cene, vedno primerjaj z tistim, ki ti iz izbora nudi največ opreme. V mojem primeru bi Mura prišla po vsem kar je imel Joolz komaj kaj ceneje.

Za nadaljne razleage sem na voljo
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Evo davčna ga je že našala
smile-1.gif
.

Prrišlo danes na dom. Je pa to davčna tajnost hehe.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
He he, ta me je pa nasmejala.

Ne, al je poštar podpisu, al ja pa kr tko v kaslc vrgu.

Sam mislim, da ni za podpisat sploh, kljub davčni tajnosti.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ker vidim, da je le teh kar nekaj, informacij, pa vsaj na kupu oz. iz prve roke malo, bi bilo zanimivo, da bi imeli eno temo o takih in drugačnih vprašanjih na to temo (je pa tudi res, da na te teme nisem še nič mislil
redface-1.gif
).

Torej mi smo prišli domov v četrtek, me pa zanima sledeče:
- rojstni list že imamo doma, kako je z prijavo stalnega bivališča? Ali je to že urejeno pri matičarju ki otroka vpiše itd ali je treba še kaj urejat
- kako je z zdravstvenim zavarovanjem, karticami itd? Kje in kaj je potrbno uredit če sploh?
- davčna številka? Jo uredijo sami in pošljejo ali je potrebno pisati kakeršnekoli vloge?

Prosil bi, da se tukaj res zbirajo uporabne stvari ki jih je potrebno urejati ob pred in po rojstvu otroka, da morebitni novopečeni očki lahko hitro vidijo kaj in kako.

Vsak naj napiše kar ve, kar ga zanima, neplodno modrovanje pa se lahko piše v čveku
10.gif
.

Čestitke...o človek veš kok papiriev te še čaka...
smile-1.gif
 

superbejba

Pripravnik
13. dec 2010
34
0
6
Voziček smo imeli mi quinny speedy s košaro in je bil zakon. Zelo ti priporočam še kak sling... kengurujčki in mei tai pridejo v poštev šele kasneje... mi smo imeli malega nonstop v slingu... če boste imeli pa krčke pa zelo priporočajo viseče mrež za dojenčke z vzmetjo... poleg kapljic za krčke seveda. Aja.. pa ležalnik nam je tud kar prav prišel, čeprav imajo nekateri dojenčka kar v lupinicah doma... lahko si omisliš tudi tole kot alternativo: http://www.kakadu.si/visece-mreze/17-otroska-spletna-trgovina-koala-4030454000109.html
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Kako zdravi za hrbtenico so razni kenguruji, lezalniki, lupinice in podobno. Nas je imel od teg samo lupinico za v avto, doma je spal v neki stari kosari dodatno podlozena s peno
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Naš doma spi samo v zibeljki zaenkrat pa mu kr sede.

Hanzi uporabi google ali youtube :D (skrivne besede: babasling, sling, babysling, sleepy wrap)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako zdravi za hrbtenico so razni kenguruji, lezalniki, lupinice in podobno. Nas je imel od teg samo lupinico za v avto, doma je spal v neki stari kosari dodatno podlozena s peno
Manj kot imaš tega sranja, bolje je. Ležanje na ravni podlagi, ko zmore sam sedeti še sedenje v stolu. Ostalo pozabi, če res hočeš otroku dobro. Še posebno pa nujno črtaj razne hojce, slinge ter poležavanje v lupinici.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Manj kot imaš tega sranja, bolje je. Ležanje na ravni podlagi, ko zmore sam sedeti še sedenje v stolu. Ostalo pozabi, če res hočeš otroku dobro. Še posebno pa nujno črtaj razne hojce, slinge ter poležavanje v lupinici.
Končano en normalen. Pri novopečenih starših opažam, da stvari glede otroka zakomplicirajo do amena. Pa taka lupinica, pa vreča,... Mi smo pri prvem še malo komplicirali (niti ne veliko), pri drugi pa smo bili že toliko izkušeni, da te ne more nategniti vsak prodajalec otroške opreme.
Voziček je tak, da se lepo zloži in gre v prtljažnik ter da ga lahko pelješ tudi po makadamu. Lupinica ni bila nič posebnega, edino kar smo dokupili, je bila prevleka za poletne dni, da otrok ne švica preveč. Posteljica: normalno ležišče, ki ga za novorojenčka malo podložiš pri vzglavju, da otrok ne bruha preveč.
Včasih se kar zgrozim, ko vidim fensi mamice, ko peljejo otroški voziček, ki je zelo podoben invalidskemu (velika kolesa zadaj in čisto majhna spredaj). Zadnjiče sem videl tudi voziček, ki je imel kožaro zelo visoko (vsaj 1 meter od tal), stvar se je tako guncala, da jaz ne bi imel dobrega občutka voziti otroka v njem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Mogoce je to nacin da se kmalu navadi na morsko bolezen, ali pa na kake alko substance....
Goba; ne da se mi z gsm
wink-1.gif

na pobudo moje sva sla enkrat v bushija? (mislim da ga ni vec), pa sva oba precej hitro obrnila.
Cene in artikli da....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Se strinjam. Pa v dnevni sobi je treba imet 4 vesoljske ladje, v eni spi, v drugi se hrani, v tretji podira kupček, v četri se bo čez pol leta vozil/hodil. Seveda vsaka od njih mora špilat mp3-je in svetit v barvi ki ustreza trenutnemu počutju malega.

Vreča ni nujno tako slaba stvar. Lahko ga ma mama v vreči pa zraven kuha, pere,....ker ima obe roki frej...malemu pa je fajn ker se mu neki dogaja. In ni tečen ker bi sicer tisti cajt najbrž buljil v strop. Ali pa tudi ne, so tamali ki po dveh minutah v vreči fašejo živčnega.