Novopečeni družinski član

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ker vidim, da je le teh kar nekaj, informacij, pa vsaj na kupu oz. iz prve roke malo, bi bilo zanimivo, da bi imeli eno temo o takih in drugačnih vprašanjih na to temo (je pa tudi res, da na te teme nisem še nič mislil
redface-1.gif
).

Torej mi smo prišli domov v četrtek, me pa zanima sledeče:
- rojstni list že imamo doma, kako je z prijavo stalnega bivališča? Ali je to že urejeno pri matičarju ki otroka vpiše itd ali je treba še kaj urejat
- kako je z zdravstvenim zavarovanjem, karticami itd? Kje in kaj je potrbno uredit če sploh?
- davčna številka? Jo uredijo sami in pošljejo ali je potrebno pisati kakeršnekoli vloge?

Prosil bi, da se tukaj res zbirajo uporabne stvari ki jih je potrebno urejati ob pred in po rojstvu otroka, da morebitni novopečeni očki lahko hitro vidijo kaj in kako.

Vsak naj napiše kar ve, kar ga zanima, neplodno modrovanje pa se lahko piše v čveku
10.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Davcno je moj dobil prej kot je prisel domov(v 5 dneh)
za zdravstveno se pa ne spomnim. Vprasaj gobo in njemu podobne ki so pred kratkim postali starsi.
Sicer pa vse nekako zves sproti, ce ne drugace pa babco vprasas
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Mogoce je odvisno tudi od porodnisnice. Moj v trbovljah.
Na zacetku za zdravstvo itak velja kartica matere in materinska knjizica se mi zdi
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz...
Kaj pa kakšne info. o opremi, ki jo potrebuješ, ko prideš iz porodnišnice in kasneje. Mislim na posteljico, vozičel, previjalni mizi... Mene konkretno zanima npr. voziček, saj je, odkar sem imel zadnjega otroka, to toliko napredovalo, da se sploh ne znajdem... Najbolj sicer cenovno... 500-700€...
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Kaj pa če je zavarovan po očetu?
mislim da do 6 tedna starosti resujes morebitne zaplete z materjo. Ne bom pa pameten, je ze dve leti kar sem dal tecaj v lj skozi.(kpl, ne samo ocetovskega)
car; cist odvisno, midva sva kupla za 150 evrov voz, posteljo, avtosedez, posteljnino, solidno ohranjeno od enega ootroka, od njene sosede.
Lahko pa se preseravas no limit.
Prve pol leta je spal v kosari vozicka - dodatno polozeni, sedaj noce vec spati v svoji postelji, ampak spi na zofi. Dol se ni padel....
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Kar se tiče opreme, sem mislil že dosti prej in malo pobiral po akcijah Baby centra, pač info iz prve roke in možnost rezervacije. Tako sem zelo ugodno dobil Lip-ovo posteljico.

Večji problem je voziček, kjer je cena od do, kot si že ugotovil.
Sam sem šel na osebno svetovanje v BC, preference pa so bile štirikolesnik, da je nekoliko višji in da se da oprat. Štart je bil na Muro 4, na koncu sva pristala in kupila Joolz Day. Zaenkrat ga še nisva sprobala, je pa bil pohvaljen od kar nekaj uporabnikov (pač debata na ulici). Kuplen v BC, pač z nekoliko popusta, tako da je bila cena ugodna poleg tega nudijo servis itd.
Pri vozičkih ima vsak svoj pogled in svoja pričakovanja, tako, da bo hvale in pluvanja glih toliko kot je modelov oziroma uporabnikov.

Če te zanima kaj bolj specifičnega vprašaj, priporočam pa to svetovanje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Za zdravstveno kartico mi je zrihtala naša računovodkinja. Dobil v cca 10 dneh.
Davčna pride po pošti.

Ne pozabit s otroka prijavit kot davčno olajšavo.
Prav tako je olajšava, če imaš že enega otroka v vrtcu.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Za davčno ne skrbi, to je taprva stvar za katero se pobriga država
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mene zanima voziček, ki ga lahko uporabljam od začetka do "konca". Naj bi bil zložljiv, uporaben tudi kot športen voziček, po možnosti z večjimi kolesi in da ima funkcijo tudi kot avto sedež... Upam, da nisem napisal kakšne neumnosti, ampak menda se da dobiti nekaj takega?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Car pravi:
ksz...
Kaj pa kakšne info. o opremi, ki jo potrebuješ, ko prideš iz porodnišnice in kasneje. Mislim na posteljico, vozičel, previjalni mizi... Mene konkretno zanima npr. voziček, saj je, odkar sem imel zadnjega otroka, to toliko napredovalo, da se sploh ne znajdem... Najbolj sicer cenovno... 500-700€...
bonk.gif

Opremo za sobico(dve sobici) imam komplet od Lip Poljčane. Posteljica je komplet masivna, omare furnirane z nalimki, masivna previjalna, zelo stabilna in uporabna. Soba se imenuje Kristina.

Voziček. Če bi zdaj kupoval obvezno sledeče: Jajčka ki gre na voziček(tu se dobijo različni nastavki(adapterji)) za pritrditev na voziček in v avto na podlogo, pričvrščeno z Isofix sistemom (maxi cosi, römer). Potem sledi sedež skupine I, obvezno spet Isofix.
Voziček take velikosti, da ne rabiš večjega avta kupovati.

Lp
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
911
113
Emona / Carnium
Mi smo dobra 4 leta nazaj kupovali voz, ki je imel lupino (jajček), košaro in športni sedež. Zadevi se reče Baby Confort High Trek. Zadevo moram pohvalit. Stabilno, gre povsod, enostavno za uporabo in zlaganje. Slabost je lahko velikost zloženega voza, vendar moja se je vozila s karavanom (ravno dno) in ni bilo problema pri nalaganju. Poleg vsega pa je bila ta oprema za tisti čas zelo dobro ocenjena glede varnosti. Kasneje smo kupili še "marelo", ki pa je nismo kaj prida koristili (večkrat smo peljali vreče iz šopinga kot otroka
evil.gif
). Ko je shodil se ni več vozil v vozu.
Za trenutno ponudbo pa nisem na tekočem. Vidim pa, da se hightrek še kar prodaja.

P.S: Car si dobil fotke?
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
-zdravstveno dobiš ko imaš v roki izpis iz matične knjige in greš z njim na zzzs
-z odpustnico iz porodnišnice sem dobil očetovski dopust prej moraš poskrbeti (podjetje kjer delaš izpolni obrazec), da dobiš nadomestilo
-davčno dobiš taprvo vsaj moj mali je dobil prvo pošto iz davčne
-na centru za socialno delo pa potem k dobiš izpisek iz matične knjige dobiš še en obrazec za doklade ali kaj ti vem kaj bom jutri videl kaj je to


voziček sem nabavil

http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicek-chicco-trio-s3-top-andromeda-2011-p-827.html



za plenice sva se z mojo odločila, da bodo pralne

http://pleniceracman.si/prodajni_program/pralne_plenice/plenice/
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Mene zanima voziček, ki ga lahko uporabljam od začetka do "konca". Naj bi bil zložljiv, uporaben tudi kot športen voziček, po možnosti z večjimi kolesi in da ima funkcijo tudi kot avto sedež... Upam, da nisem napisal kakšne neumnosti, ampak menda se da dobiti nekaj takega?


imaš link en post višje
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Za doklade se pobrigaj in za vrtec ce imas namen otroka dati v vrtec. Za to se ne bo drzava brigala. Prav tako lovi neke roke glede porodniske in ocetovskega dopusta. Sicer ti tu csd pomaga,ampak
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Še en glas za pralne plenice, samo mi uporabljamo bumgenius, ki jih ni treba sestavljat. V letu in pol sem kupil mogoče dva paketa navadnih. Zdajle pri drugem otroku bo strošek plenic nekje blizu 0.

Glede vozička, univerzalnega odgovora ni. Lahko ti je ob nakupu cilj dober športni del, na koncu se pa mulc sploh ne bo hotel vozit notri. Al je pa mali pri 4 mesecih tako velik da mu je košara premajhna, v športnem pa še ne more sedet. Hočem rečt, težko je zadet u nulo. Izbereš cenovni rang ter velikost in število koles, pa mogoče upoštevaš še velikost prtljažnika. Adapterje za lupinico dat na voziček sem tudi sam kupil, uporabil pa jih nisem niti enkrat.

Zdravstveno in davčno smo dobili po pošti, kakor se spomnim so za vse vprašali mamo, jaz sem šel samo na socialno si zrihtat tistih prvih 10 ali 11 dni očetovskega dopusta. Če nista poročena, je pomoje treba še en dodaten papir za priznanje očetovstva.