Počitniška prikolica za vikendico

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:


Če kdo ve ali se lahko kemični WC prazni v naravi se pa priporočam za to informacijo.

Pojdi v trgovino in poglej na embalažo kaj piše, morda je bio razgradljivo in bi šlo.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Nisi napisal kakšen avto imaš. Če bi hotel prevažat taveliko boš rabil konkretno mrcino od avta in velik in težak.Poglej tudi koliko je tavelika težka. Kako je z ispitom za tako veliko prikolico?

Rabil boš še dodatno vodo za umivanje rok, ali pranje.

Koliko od doma boš imel prikolico? Boš šel na morje ali počitnice. Ko sem bil majhen smo imeli prikolico 4,5m pa je bila dovolj za par tednov na morju, pa še kakšen vikend (2 odrasla, 2 otroka)

Če bo WC smrdel, si lahko kupiš manjši šotorček ki ga na brzino postaviš ob prikolico ko si tam, če boš samo po toplem, nebi smel biti problem prehodittistih par metrov.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Kupiš tako prikolico, je čisto dovolj, da ima 4 sobe notri in kuhno ... wc ravno ne bi bil problem ... rola papirja pa za grm ...

Postaviš okoli šotor ali cerado, oz. kako se pač to imenuje, pa je to zakon. Včasih na morju gledam te prikoličarje ... in niti ne zgleda tako slabo. Zraven še zagriliš in uživaš na morju vrhunsko.

Glede izolacije ... če boš ves čas imel avto v senci ok ... ampak če bo pa avto pol dneva na soncu v tisti pasji vročini, pa bi izolacija bila dokaj nujna. Samo avto si poglej kako se zakuha, ko ga imaš na soncu v tisti vrolini vsaj eno uro ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Avto mislim, da ne bo problem. Voznika z izpitom za tovornjak tudi imam, tako da tudi to ni panike, če gre čez tisto mejo 3,5 tone ali koliko že je.
Vodo za umivanje rok, itd. bi rešil z zajemom deževnice v en sod.
Prikolica bi bila 10 km od hiše, tako da ne bi bilo nobenih težav glede morebitnih manjkajočih storitev ali stvari. Tudi v njej ne bi bili stalno več dni (no, morda izjemoma), temveč večinoma zgolj za vikend. Če bi bila sila, se gre lahko tudi prespat domov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Malo humornega vložka: sem dopolnil, v skladu s slovenskimi navadami.
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi: Luknja nekje na skrajnem koncu sosedove parcele , v luknjo vsebino wc-ja preko malo apna preko zemlja

Če kdo ve ali se lahko kemični WC prazni v naravi se pa priporočam za to informacijo.

Kampiram v lastni prikolici že kar nekaj let, pa ti povem, da išči za WC alternativo, ker kemični je precej hitro poln, že če hodijo tja samo otroc, Dva jutranja moška loada, pa se ti bo želodec obrnil ko boš praznil. Sej za v kamp je OK, sam tam si 14 dni pol pa greš in odrasli hodimo tja na WC, pa ga moram še pucat na tri štiri dni.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
TUKAJ pa imaš idejo, kako zadeve postaviti na višji nivo.

Žal je ta moj predlog verjetno videti kakor slaba šala, glede na naše birokratske predpise in kup omejitev, ki so same sebi namen, najbrž neizvedljivo.
Žal.
Kljub temu pa ti želim, da bi svoj projekt izpeljal in se imel lepo!

LP
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
TUKAJ pa imaš idejo, kako zadeve postaviti na višji nivo.

Žal je ta moj predlog verjetno videti kakor slaba šala, glede na naše birokratske predpise in kup omejitev, ki so same sebi namen, najbrž neizvedljivo.
Žal.
Kljub temu pa ti želim, da bi svoj projekt izpeljal in se imel lepo!

LP

Jaz pa mislim, da je izvedljivo, če hiško narediš tako, da:
- jo je možno enostavno ločiti od prikolice (podvozja), tako da je formalno samo "tovor" na prikolici,
- ne presega najvišje dovoljene obremenitve prikolice,
- ne presega dovoljenih dimenzij za tovor na prikolici.

Glede "parkiranja" na svoji parceli - uradno je spet samo prikolica s tovorom. Mogoče se za boljši PR vse skupaj zavije še v celofan umetniškega/raziskovalnega/start-up projekta.
wink-1.gif
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Citat:


kemični wc se mora nekam prazniti , ima omejeno kapaciteto, tako da razmisli kam boš to sipal
Kakšne kemikalije so noter? Verjetno se jih ne sme spraznit kar v naravo? V običajno kanalizacijo se jih lahko sprazni?

[/QUOTE]

Tole se lahko prazni tudi v običajno greznico:

Zelena Kemija
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Mi smo imeli zimsko prikolico, razlika je bila v dvojnih oknih in vgrajeni plinski pečki. Izolacija sten je bila verjetno ista, vsaj debelina sten je bila. Pa tudi na soncu se je segrevala kot ostale.

Za sanitarno vodo se jaz nebi zanašal na deževnico. Poleti je ne bo. Tudi čistoča vode ki je en teden zunaj v kanti/sodu ki je celo leto zunaj je vprašljiva. Kupi si par PVC kant pa jih nafilaj doma sproti. Par dni bo voda sigurno neoporečna za pranje rok.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
za roke prat bi se dalo deževnico uporabiti v kolikor je recimo v neki cisterni, not pa se da ustrezne kemikalije. najbolj enostavno tiste za ohranjanje normlane vode v bazenih. ( uravnavanje ph, algicidi, klor ) zadeve niso drage, kupiš 1x pa je za nekaj let. 1000 literske cisterne na paleti so okoli 50 € . še pa ti uspe pa jo še na črno prebarvaš in s tem še zmanjšaš nastanek alg

se pa strinjam , da je najbolj sigurno nekaj plastičnih karnistrov , ki se doma nafilajo. pa je tista voda še tudi pitna
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
en bolj bežni znanec si je nevozno predelal.
notranjost je čisto spraznil in malo po svoje priredil, vbistvu bolj samo za spanje.
kuhalnik in omare itak imaš lahko one "šotorske" oz kamping
na lokacijo jo je pa z avtovleko odpeljal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Bivalni kontejner, prikolica, to je vse eno in isto, samo trajno ne sme bit povezano s tlemi, po domače, mora bit na klocnih in ti noben gradbeni inšpektor ne more nič. Seveda ti pa lahko kmetijski, gozdarski in podobno, odvisno kam paše tvoja parcela. če je zazidljiva, potem ne sme bit noben problem, če ni je pa fajn vedet, kaj je (kmetijsko zemljišče, gozd, travnik...)
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
Jst bi najprej lesen štrbunk sekret naredu in to fiksno, ker ta ostane v vsakem primeru tudi če zahtevajo rušitev, naj kliče novinarje Akanal, ker na parceli imaš menda praviso it srat v zasebnosti....itak je protizakonito javnosti rit kazat.
Svetoval bi betonski jašek s pokrovom za zaklent in po možnosti zakamuflirat, makar z odpadnimi deskami, da lahko v njega shranjuješ stvari zaradi možnega vloma v prikolico, -pa še pivo gre lahko noter. Če ti ni za betonirat, pa makar plastični sod pokoplješ in zakriješ.
Za prikolico te pa zaboli [cenzura], če zahtevajo da jo umakneš, jo pač prestaviš, mogoče tudi k sosedu za kakšen mesec ali dva, potem pa nazaj.
Nadstrešek nad mizo in prostor za roštilj-obvezno, naj bo pa šraufan z durh šraufi, da ga ne poškoduješ, če ga bo slučajno treba začasno podret in čez dva meseca nazaj postavit.
...pa nič puščat v prikolici, zavese naj bodo odgrnjene in omare odprte, da se vidi že skozi okno, da se ne splača vlomit.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Za kontejner (fiksni objekt) rabiš že papirje od upravne enote. Za prikolico (premični objekt) jih ni treba.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Za kontejner (fiksni objekt) rabiš že papirje od upravne enote. Za prikolico (premični objekt) jih ni treba.
Se mi zdi, kake tri leta nazaj, pa nimam pojma več kje, na enem slovenskem forumu, zasledil debato, ko je blo govora o teh zakonih in načrtovanju prave brunarice na kolesih,....-kolesa bi imela samo funkcijo da zadovoljijo zakon, bla bi pač namesto točkovnih temeljev.
Škoda se ne spomnim več kje sem videl, da bi pogledal, če se je kdo res lotil izvedbe in kako mu je uspelo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
če se je kdo res lotil izvedbe in kako mu je uspelo.
Velikokrat ljudem ''uspe'' in kar nekaj let ''uspešno'' uživajo svoj ''uspeh''. Potem pride pa končno inšpekcija je pa jok.
grin1.gif

Pa ne pravim, da to morda ne pije pri nas, ampak dostikrat je tako. Hkrati pa zraven ti ''uspešneži'' potegnejo za sabo še par naivnežev, ki verjamemo, da je vse uspešno in legalno. Potem jezik do tal in začudene oke.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Bom dal kar v čvek, ker je večji obisk. Če je potrebno pa naj moderator prestavi v ustrezni del.

Nekaj razmišljam v tej smeri, pa me zanima ali ima kdo počitniško prikolico za vikendico. Kakšne izkušnje, nasveti, na kaj pazit. Parcela nima ničesar: ne vode, elektrike, nič.

Razmišljal sem tako: spodaj postavim lesen pod, gor prikolico na nosilce, gume dol, lokacija lepo v senci, čez dam še eno cerado, tako da prikolica ni direktno pod vremenskimi vplivi. Pitna voda ni panika, pač vsakič pripelješ s seboj sod(ček) vode, za zalivanje spelješ iz cerade v en sod, za kuhanje je plin, WC kemični WC. Sem kje ustrelil mimo?

Pa še vprašanje za tiste, ki imate počitniško prikolico: kakšni so letni stroški (tehnični, zavarovanje, itd.) in pa kakšno prikolico (rabljeno seveda) nabavit za kaj tega. Proračun je omejen, gledal sem, da se že za par jurjev dobi čisto ok prikolica, pozimi ne bomo tam, tako da neka posebna izolacija ni potrebna. Nujno pa mora biti vozna in legalna zaradi drugih razlogov in pa za 2 odrasla in 2 otroka. Ne iščemo luksuza in smo precej prilagodljivi (nezahtevni) pri prostoru. Uporabljena bi bila zgolj ob dobrem vremenu.

Kakšen nasvet glede tipa in velikosti ter znamke prikolic?
Recimo na hitro sem pogledal nekaj takega (če je še za manj denarja toliko bolje):
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=8185129
še raje pa recimo taka, ker je daljša (čeprav vprašanje, če potem tole sploh spravim do parcele):
http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=8147086
Pozabil si najpomebnejše (ostali so že navrgli par idej):
prikolica mora imeti izpraven plinski hladilnik, sploh za kak malo bolj razigran vikend v/na ..... kjerkoli že bo.
cheer.gif