Počitniška prikolica

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Ker se bliža čas dopustov in že iščem primerna prenočišča - sem prišel na idejo, da bi kupil počitniško prikolico.

Avtodom mi je finančno nedosegljiv, pa tudi cenovno mislim da se ne obnese ( servisi, registracija, itd...)

Kako se obnese prikolica za 4 člansko družino, pa recimo, da bi šli enkrat na mesec na morje ali v toplice?

Bom pa seveda jo najprej najel za kakšen teden.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
dan.

nasa zgodovina .... 4 leta avtodom, rojstvo otroka, ker je bilo z enoinmanj letnikom in avtodomom malenkost tečno, kar se tiče mobilnosti, predvsem ko si bil 1x v kampu nisi mogel kaj dalec naokol, smo AD prodali in kupili prikolico, s katero smo potovali 3 leta, prevozili Nizozemsko, Sardinijo, zimske vikende po toplicah, smučiščih, Ankaranu ... skratka fino ker imas na voljo avto za obiskovanje lokacij, ko je poba toliko zrastel, da se lahko z biciklom peljal svojih 5 km, pri 6 šestih letih, smo šli nazaj na AD in smo sedaj zopet 5 let na avtodomu ...

če je ideja da se prikolica vlači na morje, toplice, smučišča za vikende ali dopust ti predlagam da se nabavi novejšo prikolico, ker se veliko lepše vozijo, dva OBVEZNA kosa na prikolici protinihajni priklop ta reč poskrbi da ne prihaja zanašanja prikolice levo desno, to je res nujno, so pa vse novejše prikolice že opremljene s tem priklopom, če pa ga slučajno nima pa se ga da enostavno zamenjati strošek cca 400€. Drugi sladkorček ki ji po mojem prav tako obvezen pa je mover v tem filmu je prvo se par glede stabilizatorja potem pa se o premikaču. res fina stvar če prikolico veliko postavljas, gre za elektro motrje kateri ti premikajo prikolico po kampu, tukaj malenkost pazi, ker na trgu je veliko ponudbe dejansko delate pa samo od Truma ali Al-Ko. Baldahin je IMHO brez veze, tenda pa je kar obvezana.
Glede 4 oseb in prikolice, prav majhna ne bo, iščeš nekaj kar ima pograd in posteljo plus sedežno z mizo, sam res sovrazim podiranje mitze in ležanje prek tistih blazin. tukaj pa ze potrebuješ mal večji avto in verjetno tudi kakšen dodatek k B kategoriji, da lahko vlečeš skupno maso preko 3.5

Mi nase ADje in prav tako prikolico koristimo napolno, pa ne v smislu da smo veliko notr ampak predvsem, da uporabljamo wc, kopalnico kuhinjo .... največ jo koristimo v zimskem času, tudi prikolico smo, ne se ustrašit, peči ki so notri so dovolj močne tudi za -15, toliko smo imeli na Rogli s prikolico na enem podaljšanem vikendu, vleka prikolice po zasneženi cesti na Roglo, pa je druga zgodba, it dol z Rogle po prav tako zasneženi cesti, pa je že malo grozljivke :)

AD vs prikolica .... gledano skozi €€€€ je prikolica precej bolj prijazna, AD je za potovanje sicer bolj primeren in imas na izbiro več parkingov kot z 10 in več metrov dolgo kompozicijo, tako da prikolico največkrat pustiš v kampu, se vozis naokoli z avtom in jo čez par dni prestaviš. Če je ideja da se za vikende prestavis tja kamor je sonce, za glavni dopust pa v kamp in si tam potem je prikolica sigurno boljša izbira kot AD.

ne vem kakšen je budget, jaz bi vzel tole ima vso opremo, prodajalec je zanesljiv, sem tudi našo Hobyevko kupil pri njihin dejansko je bila skoraj identična tej, samo en model starejša. edini prblem tukaj bi bil lahko ce sta otrka že prestara in pretežka za pograde
tudi zanimiva, sicer nima moverja in tende, kar pomeni se cca 1550 za mover in 300 - 800 za tendoglede moverja, če sta otroka dovolj stra in močna da jo bosta rinila, potem niti ni nujen, je pa prekleto fajn.
zanimiva, vendar se ne sme spregledat da je široka 2,5m, tiste zgoraj so 2,3m zdej 2,5 je zakon ko moraš bit pozimi v prikolici, je pa veselica na cesti.

tolk za 1x ... vprašaj kar te še zanima, dobro poznam oba svetova in ti bom z veseljem odgovoril.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bi dodal le malo hudomušno o muverju: z njim ubiješ vse bistvo druženja v kampu, ko ti sosedi priskočijo na pomoč pri rinjenju v pravi položaj in potem z njimi uničiš pol gajbe piva - seveda njihovega, ker tebi hladilnik kao še ne dela. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Onslow

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
hehe, hladilnik je na plin in itak dela že en dan predno se odplješ in potem tistim, ki so dejasnko še pripravljeni priskočit na pomoč v roke, namesto ročaja na prikolici, porines enega hladnega in ste takoj BFF :)
sej ni samo kamp tudi doma ko jo parkiras je fajn, pa pride lokačija kjer ni dodatnih rok, so korenine ali pa samo cm prostora in z moverjem se tako elegantno rešiš,
sem imel primer ko se je en majster prav strokovno sparkiral cel ogromen del kampa, povsod je bile nekaj, prikolica, avto čoln, kolesa vse, samo da se ne bi kdo pred njega postavil, spredaj pa placa se za tri kompozicije in brez moverja ni sanse da postavim prikolico tja kamor sem jo pa sem cca 10 let prezivel v sleprjih in rikverc ni tuj
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Super hvala za vse informacije - ja mi bi jo uporabljali za vikend izlete - prikola bi se pustila v enem kampu mi bi pa hodili naokoli.
Poleti bi pa verjetno stala kakšen mesec v enem kampu.

Otroka sta stara eno leto in štiri leta, tako da mover vidim da bo kar obvezna oprema.

Avto je pa VW Touran 105 konjev in avtomatik - a to bo dovolj, vem da na Roglo ne bom prišel :))
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
tole smo bili mi 1.9tdi 105ks DSG in pa Hobby KmFe 540 ( širina 2.3 m, teža 1500 ) niti najmanjšega problema. nisi najhitrejši, kamijonov ne oviraš, avtobusi v klanec ti pa ze pobegnejjo. Pa malo večkrat daš v ročni način prestavljana in po zasneženem klancu navzdol das ketne na zadnja kolesa na avtu, pa tudi če ti cel parking na Rogli razlaga da si kreten ;)
Še ena malenkost, ko nabaviš preveri amortizer v priklopu, to je del ki skrbi za naletno zavoro, pri meni je bil zanič in pri vožnji z Rogle sem skuril bremze, kako to preverit .... podreš in daš obnovit, najbolj ziher, znak da je zanič pa je to da se prikolica pri zaviranju nabija na avto oz. pri speljevanju cukne.

mover si pa kar omisli. in pa da te ne bo enoletnik iz postelje izrinil in bos sam na pogradu spal :) sej se da ni pa zur :)
537127_1515606061999457_1180973233_n.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Super - res hvala za vse.

Bom počakal kakšen sejem in si šel zadeve malo v živo pogledat. Za kakšen teden si bom potem še rental prikolico.

Za letos imam za dopust že vse rezervirano, tako da grem potem v nakup jeseni.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Glede moverjev.... zelo pohvalijo robo z Obelinka. Npr. https://www.obelink.eu/mover-prestige.html?category_params=s_company=8&category_id=6638
Grestr je povzel bistvene stvari, bolj kot ne gre samo še za vprašanje velikosti/teže, notranjega tlorisa in cene.
Zelo na mestu je tudi vprašanje ali bi jo uporabljali tudi pozimi ali ne, ker od tega je še kako odvisna velikost.
Za mesece, ko si praktično ves čas zunaj, mora prikola zadoščati za spanje in hrambo osnovnih potrebščin (hrana, oblačila). Če si vedno vkampu, je vprašljivo tudi ali imeti kopalnico z WC-jem ali ne.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
glede kopalnice ... itak jo imajo vse prikolice notr, ok so izjeme ko so jih majstri ven zmetal ali pa celo naročil brez, ampak takih je res malo. Glede uporabe, mi wc koristimo skozi, tudi če smo v kampu, OK podnevi gres tja, zvečer pred spanjem, pa nočna odtakanja piva, mi pa na kraj pameti ne pade, da bi sel v kopalnico.

Sejmi, nekaj caravaninga se bojda obeta na letošnji Internatici, kaj in koliko ne vem, spremljal tudi Ljubljanski Caravan in pa Celjski Freedom Center kjer bodo v spomladanskem času zagotovo hišni sejmi in ponavadi privlečejo kar precej robe za videti, sploh Freedom kjer so prikolice glavne.

neki za glodat ... če bo v uporabi zgolj v toplih mesecih poglej tudi šotorske ti Brako sigurno zanimiva stvar, ap trenutno tudi modna .....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se ne motim (in se ne) imajo nekateri s celjskim podjetjem zelo slabe izkušnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kitajc

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
ja pri Freedmu je potrebna previdnost, pa ne tolikšna, da pri njih ne bi opravil nakupa. Kolegu so brezplačno menjali moverje, ker tisti ki so mu jih dali gor niso zmogli prikolice. OK to je plus
Drugemu so hoteli njegovo, naročeno in tudi plačano prikolico, še malo zadržat in jo imet še za na sejem, ap se ene dve malenkosti na instalaciji začinjene z napačno razumljeno komunikacijo. Je izvedel pravočasno in prikolico odpeljal, az instalacijo so pa potem tudi ugotovili, da se prikolica ne more filat iz avta altenatorja, če tisti ki je ontiral kljuko ni potegnil kontka za polnjenje.
kar pa se tiče tistih prispevkov pri Svet in podobnih lovcih ekskluzivnih novic, je pa potrebno več rezerve kot pri Freedmu. Človek je konec kamp sezone, mokebaldahin in vse kar je bilo v njem zlozil v prikolico, prikolico neprodušno povil z folijo za palete in jo celo zimsko sezono pustil na depoju, kjer jo je dobio sonce, pa burja, pa mraz pa .... ja pa itak da je znotraj splesnila.
to so meni poznani primeri, verjetno pa jih je se kaj
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sveta ne gledam, berem pa CCS forum in tam imajo kar dosti proti za povedat.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Prikolico bi uporabljal celo leto, tako da mora obvezno imeti ogrevanje, če bi imela še klimo toliko bolje.
Kopalnico in WC tudi mora imeti, ker pri otrocih jest sredi noči ne mislim po kampu skakat.

Gledam tudi, da ima možnost, da bi imela 6 ležišč

Imel bi jo pa tam do dolžine 5 m do 6 m, ker nikoli še nisem vozil prikolice in se bom malo lovil nekaj časa.

Brako prikolice mi pa nekako niso všeč ;)
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
sej celoletna uporaba in brako ne gresta skupaj. 5 in 6 ležišče dobiš s podiranjem mize in predelavo jedilnega kota v posteljo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No mover dela še kak cenejši od Trume in Al-Ko, pa tud v tem rangu je še nekaj zelo OK konkurence. Za pol budgeta zgoraj pripete, je lahko prikola zelo ok oziroma vrhunska, sploh, če si novopečeni. Pri Freedomu ne kupim niti vijaka, kaj šele prikolo.
Če boš kupoval 5-6 metrsko se zavedaj, da so Hobby težje, sicer zelo OK narejene, ko se je enkrat navadiš, so ti druge ko iz papirja, samo glede na familijo in 105 konjev, vseeno glej kaj do 1300 kg.
Mover je pa majka, pir lahko pijem s sosedi tudi brez jebade, ki se ji reče vlačenje prikole na parcelo in kurjenje sklopke. Večino ostalega je pa povedano. V kolikor te še kaj zanima pa na dan z besedo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kitajc

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kolega je imel na 560 KmFe prvo gor Reicha, pa je imel ze na ravnem asfaltu težave, menjaj za AlKotovega in je slo tudi v klanec, jaz sem imel Trumo bolj basic BP, ta drug tud AlKo idto BP, sem pa videl se par tujcev z drugimi premikači pa so se precej bolj jebal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Meni Obelinkov za 700 EUR premika Hobby 540 brez posebnih težav. Tud kakih poročil o kaki hudi pokvarljivosti ni. Gor bo letos 4. sezono. Nalogo opravlja več kot zadovoljivo. Tudi višje ni zgolj Truma in Al-Ko.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
700 z montažo? Aku pa verjetno se dodatno, prijazna cena, sploh ce se dela BP
Vidim om da smo sami Hobby feni. :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Montaža je bla gratis, par urc ležanja pod prikolo in je narjen. Aku je seveda še dodatno. Glede delovanja pa trkam na les, je le kitajec.

Ja Hobby je zlo OK zadeva, so pa res težje.

Freedom pa, da je on zastopnik, je žal velik minus za Hobby....že če odmislimo kakšno so meli nekateri okol garancij in hecanja okol uporabe po sejmih, je tip totalno neuporaben, nefleksibilen in naduvan, kot da bi prodajal najmanj vesoljsko tehnologijo. Taki ljudje pač mojga denarja ne vidijo, sej mamo internet, DHL pa ni tok drag.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kitajc