Blazno resno o načinu dopustovanja in opremi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
jebeštrga, ostane potem 300€ za tatoo "Vesna" na čelu.
evil.gif


Moral sem.
grims-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz mam zastonj tatuje tak da ti kr :D

Ko je padal dez sva bla v avtu in igrala enko/spala/brala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Dokler je lepo, toplo vreme (šajba), se strinjam. Lahko bi šel tudi z biciklom.
Zakon, sem brcal ene pet dni od kp do kamenjaka in nazaj pred leti. Armafleks, spalka pa nekaj cunj. Nobenega sotora, nobenega kampa. Videl vsa mesta v istri, tudi kar nekaj skritih kotickov obale in dela notranjosti ki jih najbrz z avtom ne bi nikdar. Brcal zgodaj zjutraj in zvecer, vmes pa plaža.

Se glede kamiona.
Nekoc sem spremljal zgodbo tega cloveka, nakup njegovefa kamiona in opremljanje, in ga tudi spoznal. Takrat je se bila ideja da se mu kdaj pridruzim., sedaj....

Desert soul
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Jaz mam zastonj tatuje tak da ti kr :D

Ko je padal dez sva bla v avtu in igrala enko/spala/brala.

Bravo, mali si bo te momente s fotrom najbolj zapomnu.

LP
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Aha, hvala.
zmaga.gif


Nazadnje je bila v kampu od stotih parcel, vsaj na tridesetih (v naši "ulici" 4 od 10) parkirana ena od variacij VW transporterja (večinoma californije in multivani), s prikolicami, šotorom, kot samostojen kamper ali kakšna četrta varianta.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Sorry glej, avtodom je fail. Nekaj minusov: adijo pamet nakupna cena, zjutraj hop, zmanjkal kruha, cel kombajn do pekarije, pri 110 ti pije 15l, 120 je končna, nastanitvene možnosti so slabše, spanje nad prednjima sedežema je sploh cvetka, malo jutranjega sonca in je 50° notri itd.

In pa glavni problem. Enkrat na leto užgeš makino in gremo narest 5.000km. Pomojem ja. Prej pa en sočen servis. Za bližje ga uporabljat je pa totalka. Lifetime hoteli so cenejši.

Pa so mi všeč drugače. Mogoče ga bomo celo najeli kdaj. Verjetno pa ne.
Si imel oz. imaš avtodom? Najbrž ne, če ne bi pisal drugače!
Sam si lastim avtodom, sicer starejši, registriran je kot oldtimer. Ima vse, kar "imajo veliki". Stroški registracije so kot bi registriral moped, žre cca. 9-11l, vinjeta je za osebni avto, stroški servisa minimalni, kamp pa iste cene kot prikolica, šotor. S tem, da je udobje bistveno boljše. Sam se ravnokar iz Hrvaške, super!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Spet en padalc. Tokrat z oldtimerjem iz Hrvaške
hysterical-1.gif
Lepo, da ste lepo imeli. Ostalo bistvo, kot tudi ostali prispevki, so lepo zajeti v citiranem sporočilu. In 5.000km ni enako 500km za začetek. Se ne bom pričkal s polprispevki.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
@McGiver in @Romzi samo za zanimivost. Pred kratkim sem govoril z znancem, ki je šel s 4 leta staro Adrio na Baltik letos. Padlo je 7.000km. 3 tedne lepo na izi. Baltik, kot vemo, ni neka referenca za porabo, ampak pravi, da mu povsod pije okoli enako. Vlekel je Passat 140KM, poraba 8,5l čez in čez.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
@McGiver in @Romzi samo za zanimivost. Pred kratkim sem govoril z znancem, ki je šel s 4 leta staro Adrio na Baltik letos. Padlo je 7.000km. 3 tedne lepo na izi. Baltik, kot vemo, ni neka referenca za porabo, ampak pravi, da mu povsod pije okoli enako. Vlekel je Passat 140KM, poraba 8,5l čez in čez.
Stavim da Passat žre bistveno manj kot moj kurnik. Sem ga vozil službeno, povprečje okrog 5,5. Faracajg.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
@McGiver in @Romzi samo za zanimivost. Pred kratkim sem govoril z znancem, ki je šel s 4 leta staro Adrio na Baltik letos. Padlo je 7.000km. 3 tedne lepo na izi. Baltik, kot vemo, ni neka referenca za porabo, ampak pravi, da mu povsod pije okoli enako. Vlekel je Passat 140KM, poraba 8,5l čez in čez.

???
confused-1.gif


Še vedno je to avto + prikola.
wink-1.gif

Ko sem jaz med vožnjo žejen gre žena do hladilnika pa mi prinese pivo. Pa ko se ustavim in ščije k pr norcih, se lepo samo obrnem in sem v dnevni sobi,...

Ma saj nima smisla, vsi smo prepričani v svoj prav.

PS: če meni pije pod 10L mi Petrol vzame kartico zaupanja.
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj razlike smo že menda dojeli in predebatirali. Jaz sem sprobal še "šotorski-road-trip".
Pod črto in malo z distance in če malo zamižimo glede razlik je pa vse tam-tam, ko si enkrat nekje (s)parkiran. Menda ni dopust samo vožnja 18 ur na dan, verjetno med vožnjami počnete(mo) še kaj drugega kot razmišljamo ali bi mi bilo v danem momentu bolje v AD, v prikoli ali šotoru.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Nima smisla, mi se ne pričkamo. Samo za firbec McGiver, koliko vama je na zadnjem roadtripu po podobnih (z Rusijo) koncih vzel avtodom, glede na to, da so tam same ravnine? In pa koliko je kaj močan, kakšen je motor? Lahko pa kar model, da si ga malo pobliže ogledam. Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Spodaj je Sprinter, 2.9 / 120 avtomatik, spredaj pa tiščim steno 2,2 X 3 metre.
Po ruskih cenah goriva mi je pil pod 7L/100 km.
wink-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ksz
imam kar nekaj "kilometrine" v kampih, vendar izključno v šotoru. Večinoma roadtripi - torej ena, dve noči na enem mestu.
Glede prikolic in AD lahko govorim zgolj v tretji osebi. Bi pa glede Adrije. Opazil sem, da je v zadnjih 10 letih postala kar popularna v Skandinaviji. Sicer to ne govori neposredno o kvaliteti, ker gre lahko za dober markenting, vseeno pa so Skandinavci kar afirmirani kampisti in ne bi kupili vsakega šodra.
Tam gori imajo najraje tavelike prikolice, s katerimi brez problema furajo tudi po norveških ovinkih.