S čim potovati?

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
A ti to resno skoraj edine?

Sej res, da je obdobje buč pa to, sam mal manjše pa veeno lahko kotališ.

Tale se realno in tudi legalno vozi 100km/h.... V SLO zagotovo, ne glede na letnik in opremo. Na Hrvaškem npr. pa itak več kot 80 ne smeš.


Še komentar na berlingo kot AD... premajhno. Žal. Za 2 bi šlo, za 3 ali več oseb pa nikakor.... Še najslabša varianta je pa tisti kao podaljšek ki se natakne na zadek. Brezveze, prezamudno, nepraktično...
Sem imel bolj v mislih variante ala trojček Scudo,Jumpy,Expert ali pa še bolje Jumper, Boxer, Transporter

Jaz tudi sicer priporočam PK, samo sem pristranski in ne šteje, razen če koga zanima, potem me pa ni za ustavit, tolk nakladam
redface-1.gif
. Za vleko pa tudi ni nujno da ima avto 120 in več konjev. Škodi sicer ne. Bolj je stvar navora oz. razporeditve navora. Do C5 sem vlekel s Xsaro HDI (80kw, 250Nm) in je letelo bp tudi v največje klance.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Prikolico smo gledali, samo nas odvračajo stroški + velikost, saj je nimamo kje parkirat doma. In še potovanje z njo se mi ne zdi ravno uživaško, ker bi z večjo prikolico brez izkušenj kar cvikal. + postavljanje/gužvanje v kampih, žena sama z njo ne bi hotela nikoli nikamor itd.

Tako, da smo kupili šotorsko prikolico. Majhna in luštna za vozit naokoli, hitro postavljena in pospravljena, fajn postelje, predprostor in še dodatni pokrit prostor zunaj. Ker imam rad tehniko si bom omislil še grelnik vode (tekočo vodo imam že tako ali tako sedaj) in prenosni wc v zunanjem mini šotorčku (za otroka in lenobe).

Manjka mi še nekaj opreme, itak je pa sedaj zima in bo potrebno počakat
grin1.gif


Sedaj pa preostane razmišljanje kam iti za kratke vikende in potem daljše dopuste. Za kratke zadeve imam v mislih Slovenijo, Avstrijo in Italijo (priporočate kakšne hude, luštne kampe?).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Prikolico smo gledali, samo nas odvračajo stroški + velikost, saj je nimamo kje parkirat doma. In še potovanje z njo se mi ne zdi ravno uživaško, ker bi z večjo prikolico brez izkušenj kar cvikal. + postavljanje/gužvanje v kampih, žena sama z njo ne bi hotela nikoli nikamor itd.
ostalo ti dam prav (vsak' tele 'ma svoj' vesel'e
cool-1.gif
), edino glede kampov se ne bova strinjala - kot da boš s šotorsko spal na PZA-jih ...

Citat:
Tako, da smo kupili šotorsko prikolico.
aplauz.gif
Citat:
Majhna in luštna za vozit naokoli, hitro postavljena in pospravljena, fajn postelje, predprostor in še dodatni pokrit prostor zunaj. Ker imam rad tehniko si bom omislil še grelnik vode (tekočo vodo imam že tako ali tako sedaj) in prenosni wc v zunanjem mini šotorčku (za otroka in lenobe).

Manjka mi še nekaj opreme, itak je pa sedaj zima in bo potrebno počakat
grin1.gif
Če rabiš ti na zs pošljem naš seznam, pol ga pa sebi ustrezno prilagodiš ...

Citat:
Sedaj pa preostane razmišljanje kam iti za kratke vikende in potem daljše dopuste. Za kratke zadeve imam v mislih Slovenijo, Avstrijo in Italijo (priporočate kakšne hude, luštne kampe?).
Najpametneje da se nam pridružiš , glede prevoznega sredstva nismo kaj dosti izbirčni, mamo vse od pravih prikolic, (občasno) brakic, do Tischerjev, pa še kaj se najde vmes...
Informacij in potopisov se je zdaj v parih letih nabralo že cel kup, občasno nam uspe tudi kako srečanje forumašev, skratka ni dolgcajt
 

dax

Majstr
22. maj 2012
709
1.633
93
Kakšno oz. kateri tip pa si vzel in kje, koliko je bila cena?

LP
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Bi prosil za seznam, bo sigurno v pomoč
smile-1.gif

Caravan forum, to hodite skupaj naokoli?

Se mogoče pridružim na forum, ker imam kar nekaj vprašanj, takih splošnih, trapastih, samo kaj ko človek ne ve na začetku nič. Imate tudi kakšne šotorske prikolice na forumu?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Imel sem naštudirane vse firme in bil v kontaktu z nemškimi, angleškimi in nizozemskimi prodajalci gelde različnih firm, opcij itd. Na koncu sem skoraj nabavil Jamet pri prodajalcu iz Nizozemske, ampak na koncu zaradi oddaljenosti, težav z logistiko in predvsem strahu pred dobavo rezervnih delov itd. pač nisem šel v to smer. Druga opcija je bila Raclet iz Nemčije, vendar je bila cena previsoka.

Cena, deli, majhnost prikolice in kar nekaj stvari je na koncu pretehtalo za Slo prodajalca. Tako, da imamo sedaj Camp Let Classic s Premium šasijo in kuhinjo ter dodatno sončno zaščito spredaj. Zaenkrat zadovoljni, do drugega leta naštudiramo opremo, dodatke, pa še marsikaj, potem pa pot pod noge.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Bi prosil za seznam, bo sigurno v pomoč
smile-1.gif
dobiš popoldne
Citat:
Caravan forum, to hodite skupaj naokoli?
Hehe, ne stalno, samo takrat ko se nam uspe zmenit.

Citat:
Se mogoče pridružim na forum, ker imam kar nekaj vprašanj, takih splošnih, trapastih, samo kaj ko človek ne ve na začetku nič.
Če bi vse vedel, vprašanj ne bi bilo....
Citat:
Imate tudi kakšne šotorske prikolice na forumu?
Smo imeli začasno enga z Braco prikolo, pol je pa dec spet kupil "pravo". Imamo pa enega nekje vmes - kamp prikola z zložljivimi stenami.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
A ti to resno skoraj edine?

Sej res, da je obdobje buč pa to, sam mal manjše pa veeno lahko kotališ.

Nisem še med prikoličarji, kar sem jih pa gledal, so pa v glavnem bile 80-tke, tako da se ne bom prepiral. Zelo zanimive so mi Rapido prikolice, ki pa jih pri nas, razen redkega uvoza ni. Ali mogoče eksperti poznate še kakšen takšen potovalni model, da se mu streha spusti za slabe pol metra?

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz za druge nisem še videl (eno takole ima en na Vrhniki, jo večkrat vidim). Obstaja sicer še nekaj variant, ki so povsem oz. bolj zložljive, predvidevam pa da tega ne iščeš. Ti iščeš "pop-top" Caravan, čeprav tega pri nas ne vidiš kaj dosti .....
Glede dovoljene hitrosti je pa tako, da NAJ BI v Nemčiji (najbrž tudi kje drugje) veljalo, da lahko voziš 100km/h, če imaš protinihajni priklop. Pri nas te omejitve ni in velja 100km/h (ne da se mi zdaj iskat UL, v katerem je to zapisano, velja pa zdaj cca. 3 leta, prej je bilo za vse 80km/h).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Nočem biti siten, pa vendar je zato bolje, če ne pišeš tako prepričljivo o zadevah o katerih premalo veš. Glede na t, da kar nekaj prekruzamo s prikolico, tudi po Evropi, sem si poizkušal pridobit kar nekaj info s tem v zvezi.

Konkretne nalepke so v veljavi samo v Nemčiji. Več o kriterijih za pridobitev te nalepke si lahko prebereš tukaj: Dekra .

Drugače pa veljajo splošne omejitve, marsikdo pa še pri nas ne ve, da imaš z vozilom do 3,5 t omejitev z prikolico 100 km/h.

Splošne omejitve pa so take: AMZS

Poleg Raido-ta se streha spušča/dviga tudi temle: HYMER ERRIBA ,
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Upam, da bom zadel kriterije po slovensko. Predlagam, da jih nekdo z boljšim znanjem nemščine prevede.

- prikolica mora biti z zavorami
- potreben je protinihajni priklop,
- gume ne smejo biti starjše kot 6 let z primernim hitrostnim indeksom
- pravilno razmerje mase avto - prikolica

Tako bi si na hitro razlagal, je pa treba prevest z znanjem ne z guglom
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Je že prav, ni problem. Ko sem izpit delal, so me učili, da je za vse prikolice pri nas bila omejitev 80km/h, razen če so bile homologirane za višje hitrosti. Nisem vedel, da to kar malo prilagajajo, malo levo, malo desno
bonk.gif


Hymer Eriba sem na severu spoznal, zdaj celo že kakšno na Hrvaškem vidiš, so pa zelo redke. Rapido so še redkejše pri nas. Se mi pa dopadejo pop-top zaradi tega, ker s takšnimi sigurno lažje kilometre podiraš, kot s klasiko, saj je to njihov namen, sploh retro oblika Hymer Eribe se je obdržala baje zaradi izjemnega streamline-a.