Blazno resno o načinu dopustovanja in opremi

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Je še kdo drug opazil nenormalen dvig cen avtodomov?

Na primer: Znanec je 2011 kupil Adria Van (kombi-avtodom) za cca. 33 jurjev (osnovna oprema). Danes te zadeve takorekoč pod 50 jurjev ni (spet osnovna oprema, brez izmišljevanja).

Skratka, te zadeve so draaaaage.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Adria je v zadnjem času skočila na vrh ali pod vrh ali kako bi prav rekel za vse. AD-jev nimam poštudiranih, nove prikolice so pa švabske cenejše, segment, ki je meni zanimiv.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Cene so sle kar konkretno gor, k sreci imas tudi pri nas cel kup predelovalcev, z referencami, ki se prilagodijo tvojim zeljam in so cenejsi od adrie. V tujini pa sploh. Da ni tvoj znanec pozabil omeniti zraven cene se davka?
Za dobrih 45k eur dobis ze 6,4m van s talnim ogrevanjem. Samo glej, da bo masina od Fiata.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Samo glej, da bo masina od Fiata.

Pa boš vedno imel kaj delati!

Glede predelav, pa je keč v tem, da si nekdo kupi tovorni kombi na firmo, brez DMV, poračuna DDV in potem operira s to cifro.
wink-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Cene so sle kar konkretno gor, k sreci imas tudi pri nas cel kup predelovalcev, z referencami, ki se prilagodijo tvojim zeljam in so cenejsi od adrie. V tujini pa sploh. Da ni tvoj znanec pozabil omeniti zraven cene se davka?
Za dobrih 45k eur dobis ze 6,4m van s talnim ogrevanjem. Samo glej, da bo masina od Fiata.

Nabavljen je bil AD na osnovi Jumperja in famozne 2.2Hdi mašine. Upam, da z rednimi menjavami olja, filtra goriva, novim SW ter preventivnim testiranjem šob ostane dolgo časa pri življenju. Žal pri rabljenih ni mogoče ravno izbirati, sploh od prvega lastnika in z zelo nizkimi kilometri ....

LP
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Samo glej, da bo masina od Fiata.

Pa boš vedno imel kaj delati!

Glede predelav, pa je keč v tem, da si nekdo kupi tovorni kombi na firmo, brez DMV, poračuna DDV in potem operira s to cifro.
wink-1.gif

Sej se hecaš ane? Fiatove delovne mašine so pojem že lep čas.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Sej se hecaš ane? Fiatove delovne mašine so pojem že lep čas.
Res je že od 1994! Takrat so namreč nazadnje dobili nagrado Van of the year.


Izkušnje z ADji?

Je razlika vozit hitro pošto ali pa 3,5T ves čas.

PIC: 2.2 Hdi od Forda ima nov SW posebej za ADje nekje od aprila, maja letos. Pa šobe so crkovale v prvi seriji.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Van of the year nima kake posebne teže, žal.

Zadosti se gibam v krogih ADjevcev, da vem, da se Citroena vsi izogibajo ko hudič križa.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Sej se hecaš ane? Fiatove delovne mašine so pojem že lep čas.
Res je že od 1994! Takrat so namreč nazadnje dobili nagrado Van of the year.


Izkušnje z ADji?

Je razlika vozit hitro pošto ali pa 3,5T ves čas.

PIC: 2.2 Hdi od Forda ima nov SW posebej za ADje nekje od aprila, maja letos. Pa šobe so crkovale v prvi seriji.

Bom šel na servis vprašat, hvala. Morda veš do kdaj je bila prva serija?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Van of the year nima kake posebne teže, žal.

Zadosti se gibam v krogih ADjevcev, da vem, da se Citroena vsi izogibajo ko hudič križa.

Ajd da slišim koliko ADjev na Citroenu je v SLO?
wink-1.gif


Pa tu sploh ni debata o trojčku Fiat, Citroen, Peugeot = isto sranje drugo pakovanje, pač pa o Fiat, Ford, Mercedes, Renault skupaj s "hibridi".
Ja in res je, Fiat ima malo pod 80% tržni delež med ADji do 3,5T, kar pa ne pomeni, da je najboljša izbira.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zame MB-VW dvojček, ampak je en resen problem - širina v zadnjem delu, pa smo spet pri trojčku Fiat, Citroen, Peugeot.
wink-1.gif


Ni vse črno-belo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Isti problem - razen trojčka so vsi Vani (kombi predelave) preozki za normalno prečno posteljo na višini kakega metra. Ko daš na steno izolacijo in oblogo si na +- 175 cm. Rešitev je vzdolžna postelja, kar pa jemlje prostor za druge nujne stvari, ali pa namenska razširitev karoserije, kar pa je spet nekomu grdo.
frown-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vse jasno.
No meni osebno se zdi (sploh za kako DIY predelavo) še najprimernejši kak Iveco Daily, kjer lahko zaradi dolžine kombija ležišča komot obrneš podolgem. Še vedno je pa relativno dobro vozen zaradi relativno nizke in ozke karoserije in pa mislim da še pade v B kategorijo (do 3500kg NDM).
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ja, ampak je se bolj zanic za vozit kot zgoraj omenjeni kombiji, ki tudi niso biser udobja in uzitka
smile-1.gif
.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Mojster, zakaj bi mi pametovali in izumljali toplo vodo, ko pa so mojstri pred nami že davno pogruntali, kaj je optimalno?
smile-1.gif


Jaz sem vprašal xy ljudi, ki so v tem ze xy let, ljubiteljsko ali profesionalno in je bil skorajda enoglasen odgovor: Ducato/Boxer/Jumper. In nisem šel potem dalje odkrivat tople vode
smile-1.gif
.

Sem pa skoraj navabil MB Vito Marco Polo, ampak je bilo rje enostavno preveč, na kar so me tudi opozorili mnogi, da MB pač spektakularno rjavi in da bom izgubil živce.

Pa brez zamere ... upam in me veseli, če se bo debata nadaljevala.

Če bi lahko izbiral, bi vzel Fiat Ducato 2.3 JTD L3H3, po možnosti ne v beli barvi
smile-1.gif
.

LP
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Še eno vprašanje za AD stručkote.

Imam 3 gel akumulatorje (in na strehi solarne panele) + 1 običajen za zagon motorja.

Lahko te zadeve brez posebne škode odklopim za par mesecev ali me potem splomladi čaka presenečenje?

Hvala in LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1. zakaj bi odklapljal?
2. solarni panel je treba prekrit, da je v temi, če ni priklopljen na porabnik (accu)
3. akuji so najbolj vzdržljivi, če so polno napolnjeni
4. trije geli, če niso 50 ali 60 Ah so absolutno preveč
5. pusti tako kot je, če nimaš dobrega odgovora na 1.
wink-1.gif