NOVO Slovensko vodenje - Mateja

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Jst sem bil pa preprican da sm jo od tam snel dol
smile-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Pove pa kar na hitro, tako da ti sporočilo lahko mimogrede uide. Originalna toliko jeclja, da si po tem že pozoren.
Ali vas to ne moti?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Peljite naprej po cesti.... Prej je povedala koliko kilometrov, kar je bolj uporabno.
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Pri nas, ki malce hitreje vozimo, pride kar prav, da ne zajecla. Meni osebno, precej boljša kot original.
A ima kdo Nüvi 2497LMT, kako se obnese? Ker bi rad zamenjal 265, ker ne kaže pasov, pa še v Big-Bengu je akcija, po 199,99 EUR.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Dobro je, da končno ne govori več zapeljite na izvoz(torej v nasprotno smer AC).

Je pa prej rekla prihajate na cilj, zdaj pa že par stometrov pred ciljem reče prišli ste na cilj
wink-1.gif


Pa po mojem občutku govori prehitro in zato nerazločno, pa bolj nežen glas bi morala imeti...

Zasede pa trikrat več prostora.
Ima prednosti in žal tudi slabosti tako, da kakšnega velikega izboljšanja ni.

@Smer
Garmin 2497 je ena velika žalost.
Isti šit kot modeli 2xxx, ne dela glasovno vodenje, če imaš ob CNE vklopljeno še Adriatopo karto(Brez AT karte me pa glava boli ko gledam obupen zemljevid).
Dodatno so ukinili še možnost pešca in kolesarja, pa tudi slovarje....
Oblika je slabša, ker ni ravna, zvočnik je slabši.
Za bonus pa še ne moreš spremeniti tipkovnice v način ABCDE, kjer so črke še enkrat večje in vsaj lahko normalno tipkaš, ker na tipkovnici ni nepotrebnih številk.

Razen slik avtocestnih razcepov ima praktično vse slabše kot deset let star garmin 265W.
frown-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če na 2497 NE moreš pod nastavitvami spremenit tipkovnice v ABCDE, še ne pomeni, da je ne moreš uporabljat
wink-1.gif


V priponki imaš tipkovnico za 24x7 modele, kjer ti bo privzeto delal ABCDE način
grin1.gif


p.s.
Ko preneseš priponko jo je potrebno prvo razpakirat in nato daš sl_SI.kbd v mapo keyboards.
 

Priponke

  • 2010511-sl_SIABCDETipkovnicaza24x7modele.rar
    2,1 KB · Ogledi: 344

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To poznam ampak me moti, ker nimaš več možnosti izbire-da enostavno v meniju izbereš kaj želiš.

Nekomu je všeč eno, drugemu pa drugo, čisto brez enega samega pametnega razloga so to nastavitev ukinili.
 

dejanjojo

Pripravnik
27. avg 2010
101
0
16
blizu Maribor
Sem dal voice Mateja na nuvi 255w ,pa nuvi datoteke ne prepozna......

Rešitev je preimenovanje datoteke:

original: Slovenscina__Mateja.vpm

preimenovana: Slovenscina_Mateja.vpm

In tako nuvi prepozna govor Mateja
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A je to dokončen posnetek ali se bodo morda delali še kakšni popravki.

Recimo moti me, ker že parstometrov pred ciljem reče prispeli ste na cilj, pa vozite naprej po cesti(prej si pa kje), pa izvoz iz krožišč...

Nekaj je izboljšav, marsikaj so pa žal še poslabšali.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Biser je tudi tole: " zapeljite na najbližjo cesto " ali nekaj podobnega.
Sem prešaltal nazaj na staro, ker ta ima preveč napak oziroma pomanjkljivosti.

Pa pri stari je še prednost, da si jo lahko predelaš
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ne razumem zakaj niso popravili samo najbolj očitnih napak starega "zvoka".
confused-1.gif


Zdaj so pa naredili nov posnetek, ki ima neumnosti še več pa še trikrat več prostora zavzame(pri starejših napravah je vsak MB pomemben).
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Meni je všeč ta novi glas. Tiste originalne ženske sem se naveličal. Ta nova tudi govori precej manj, kar je še večji plus.